Дата відновлення СУМ в Діаспорі

0
34

Завдяки праці невтомних дослідників історії Спілки Української Молоді, встановлено дату відновлення СУМ в Діаспорі – 25 квітня 1946 року.

Саме цього дня на Дахауерштрассе в Мюнхені (Німеччина) відбулося перше організаційні засідання ініціативної групи з відновлення Спілки Української Молоді, скликане з ініціативи наддніпрянця, члена Проводу Закордонних Частин (ЗЧ) ОУН Івана Вовчука.

Серед учасників зібрання були провідні члени ЗЧ ОУН – керівник Юнацтва Григорій Наняк, його заступник Василь Маркусь та Слава Стецько.

На цій нараді було прийнято Програму та Статут Спілки. В той же день, 25 квітня, відбулася ще одна зустріч, на якій обрали Організаційне Бюро Ініціативної Групи (ОБІГ) на чолі з Михайлом Сердюком та формально затвердили 25 квітня 1946 року «датою відновлення Спілки Української Молоді».

Додатковим підтвердженням на користь дати заснування Спілки в цей день є листівка, яку було видрукувано на ІІ Конгрес СУМу (Авґсбурґ, 24-25 квітня 1948 року). Організатори постаралися, щоб Конгрес відбувся рівно через 2 роки після створення ОБІГ СУМ. На листівці вказано дати Конгресу, а також дата 25.IV.1946 й напис «2-річчя Спілки Української Молоді».

Щоб дізнатися більше – перейдіть за цим посиланням: СУМ в еміграції: як, коли і з чого розпочалася наша історія