Емблема СУМ

Велика емблема СУМ нагадує своєю формою давньоруський щит. Такі щити слугували воїнам-дружинникам для захисту своїх тіл від ворожих мечів під час битв. Подібно до цього, сумівське виховання, ґрунтуючись на високих морально-етичних ідеалах нашого народу, повинно служити оборонним щитом у сьогоднішній духовній боротьбі за утвердження нашої державності.

Велика емблема СУМ Тло емблеми є синім. Головним елементом її виступають три літери “СУМ” білого кольору, сплетені в тризуб. Це вказує на мету сумівської діяльності — служіння українському народу та його державі; білий колір літер символізує чистоту наших ідей та прагнень.

Під літерами “СУМ” зображено сонце, що сходить. Його проміння, тобто жовті лінії, закінчуючись угорі щита, символізують поширення нашої ідеї і слугують тлом для напису “СУМ”. Сонце, що сходить, осяває шлях до мети, до здобуття щасливого життя рідного народу на власній землі. Ми прагнемо до сонця, до світла і змагаємо до висот.

Обрамляючи сонце, що сходить, унизу емблеми зображено чотири дубових листки та два стиглих жолуді. Зелене дубове листя символізує молодість, міць та силу. Це повинно нагадувати сумівський привіт “Гартуйсь!”, що означає — гартувати душу і тіло, щоб мати сили протистояти всім життєвим випробуванням. Стиглі плоди дуба — жолуді — вказують на плоди щоденної копіткої праці сумівців.

Поєднання синього та жовтого кольорів на сумівській емблемі нагадують кольори українського національного прапору.