Програма

Щотижневі сходини


Юнацькі сходини по відділах відбуваються тижнево з програмою, яка включає, між іншим, гутірки, спорт, спів, самодіяльні гуртки та прогульки. Гутірки підготовляють юнацтво до іспитів, які перевіряють знання молоді в ділянках історії, географії, традицій, літератури і тим подібно.. Виховна праця з юнацтвом є базована на гаслі та річницях, які наголошують важливі теми для передання юнацтву. Важлива річниця, яку відзначено у 2018 році, це була 70 ліття заснування СУМ в Канаді.

 

Спорт

Крім тижневих сходин, юнацтво має нагоду брати участь у спортивних дружинах відбиванки, копаного м’яча, бейсбол, гокей та інші.

 

Культура

Дуже розвинута в Спілці Української Молоді є мистецька діяльність. Сьогодні Спілка у Канаді гордиться чоловічим хором, двома жіночими хорами, чотирма мішаними хорами, двома духовими оркестрами, чотирма танцювальними гуртками, капелою бандуристів, драматичною групою та школами інструментальної музики та традиційного танку.

 

Табори

 

Один з найважливіших аспектів виховання – це літні та зимові табори. Крайова Управа та осередки стараються організувати табори різного характеру для ширшого зацікавлення юнацтва і членства.
Деякі табори мають провідницький характер, інші ставлять наголос на фізичний спортивний розвиток. Річно осередки Едмонтон, Вінніпе?, Монтреаль та південного Онтаріо організовують виховно-відпочинкові табори для молодшого і старшого юнацтва. Крайова Управа підготовляє вишкільні табори для майбутніх впорядників і виховників організації.

 

Злети

Між найбільш популярними таборами – це злети на крайовому або світовому рівні. Злети переважно організовуються у зв’язку із спеціяльною імпрезою, найчастіше Олімпійськими іграми.

Наступні світові злети були організовані якраз з такої нагоди:

1967 – Expo ’67, Монртеаль, Канада
1972 – Літні Олімпійські ігри, Мюнхен, Німеччина
1976 – Літні Олімпійські ігри, Монтреаль, Канада
1984 – Літні Олімпійські ігри, Лос Анжелес, США
1988 – 1000-ліття Хрищення України, Рим, Італія
1988 – Зимові Олімпійські ігри, Калґари, Канада
1992 – Мельборн, Австралія
1996 – Літні Олімпійські ігри, Атланта, США
2000 – Літні Олімпійські ігри, Сідней, Австралія
2001 – 10-ліття Незалежности України

 

Досягнення

Річно праця з юнацтвом є відмічена Місяцем Юного Сумівця у місяці травні. Традиційно Місяць Юного Сумівця закічнується урочистим Святом Весни коли юнацтво отримує відзначення за досягнення протягом шкільного року.