Цьогорiчний вишкільний табір «В єдності — наша сила» ім. Новомучеників розпочався в понеділок, 1 липня 2019 року. На таборі, який відбувався на оселі «Верховина» в Чертсі, Квебек, було 46 учасників, віком від 15 до 18 років.  Учасники прибули з різних осередків СУМ Канади: Едмонтону, Калґари, Монтреалю, Міссісаґи, Етобіко та Сейнт Кетеринс. Цей табір, також відомий як Вишкіл, сприяє ростові та розвиткові лідерських навичок серед молоді та навчає молодих підлітків відповідальности, досягнення цілей та праці командою. Цей табір також заохочує нашу молодь знайомитись з історією України, поширити знання СУМ-ознавства та Богословії. Це також дає учасникам можливість поглибити своє розуміння вчення про Бога і дозволяє досліджувати свою віру, переконання та продовжувати працю під гаслом «Бог і Україна».

Протягом двох тижнів у нас також було багато гутірок на різні теми, однією з яких були Майдан та незаконна окупація Криму, що представила крайова референтка Дружинників Захід Анна Захарова. Ми також мали нагоду послухати Євгена Чолія, колишнього президента Світового Конґресу Українців і голову Крайової як і Світової Управи СУМ, який говорив як треба боротися з російською пропаґандою. Голова Крайової Управи Ліґи Українок Канади Оксана Кузишин розповіла учасникам про НАТО та її роль у навчанні військових стандартів українських вояків. Ми вітали автобус Голодомору, де прослухали цікаву гутірку про наміри Росії не допустити інформації до інших країн. 

Одначе, ми не тільки слухали гутірок, але й мали можливість, у менших групах, практично продискутувати і приготовляти, у нами обраному форматі, одну з цьогорічних річниць, намічених Світовою Управою СУМ і представити таборовикам. Для розваги ми брали участь у фізичних заходах, таких як плавання, спорт, танці. Танці, більш відомі як банси, зіграли головну роль у багатьох розвагах на нашому таборі. За допомогою обох Улян з України, таборовики вивчили різні танці, які вони використали у двох забавах. Це був веселий і новий спосіб заохотити всіх танцювати. Ми також відзначили багато культурних традицій, таких як свято святих Павла та Петра, а також Івана Купала.

Під час двох тижнів у Вишколі було багато важливих моментів. Табір відвідав амбасадор України в Канаді Андрій Шевченко. Він розповів про свою роботу, а також про стосунки між Канадою та Україною. Нам було дуже приємно, що він приєднався до нас і на вечерю та взяв участь у нашому вечірньому апелі. Ще одним світлим моментом нашого табору була екскурсія до “Абраски”. Це приємна зміна від нашого реґулярного денного порядку дня і діти весело провели час, піднімаючись високо на дерева. Незабутніми також залишилися наші ватри, які не лише дозволили розслабитись, але й весело провести час, співаючи повстанських, народних і сумівських пісень.

Коли табір наближався до кінця, юнацтво було зайняте переглядом своїх гутірок і підготовкою до заключного іспиту. Незважаючи, що це був час стресу і переживань для багатьох, приємно ствердити, що всі старалися та успішно його здали.

Прийшов час попрощатися. Ми насолоджувались прощальною забавою, провівши два чудові тижні разом. Попрощатися ніколи не просто, і Вишкіл —це не лише ідеальна можливість для навчання співпраці, спілкування та роботи в команді, але також місце для молодих українських підлітків створити дружні стосунки на ціле життя. Побувати на Вишколі — це подарунок, який триває все життя!!!

Багато більше фотографій та таборове відео Ви знайдете в нашій ґалерії: тиждень 1, тиждень 2 і відео.

Лариса Лущкі