Ось і завершився наш довгоочікуваний літній табір над Голубиним Озером. Сказати, що один тиждень на таборі замало, це означає нічого не сказати, та так як цьогорічний табір був однотижневим, усі таборовики та дорослі насолоджувалися кожним його днем, не марнуючи й хвилини. Надзвичайно багато спогадів, моментів та вражень залишиться в пам’яті кожного таборовика: ранкова руханка та відчуття, коли важко прокинутися з гарного сну, але бунчужна гучно свистить у свисток, після чого ти не в змозі спати; ранковий апель, на який треба встигнути одягнути стрій, шкарпетки та заправити сорочку; смачні сніданки, наші позитивні і веселі кухарки, які дбають про здорове харчування та щоб ніхто не залишився голодним.

Після таких ранків ми, зазвичай, мали цікаві та повчальні заняття, щоб дізнатися більше про світ, життя та самого себе. Збагатити наші знання про Україну та пізнавати себе як сумівця. А щоденні гутірки проводили саме на такі теми: 100 років з часу проголошення Акта Злуки Української Держави; 90 років з часу створення Організації Українських Націоналістів; Розвиток та досягнення спорту в Україні; 15 років з часу Помаранчевої Революції; 5 років з часу завершення Революції Гідності; “Я — крапля в океані”; 110-річчя з дня народження та 60 років з часу вбивства Провідника ОУН Степана Бандери.

Табір відбувався від 28 липня до 5 серпня 2019 р. Цьогорічне гасло табору було “Я — крапля в океані”. Це гасло з глибиною розвиває внутрішнє розуміння та ідею кожного сумівця, допомагає краще зрозуміти про єдність та виховує з них справжніх захисників своєї держави. Дуже важливим є, щоб кожна людина зрозуміла те, що кожен з нас є краплею якогось океану і те, щоб створити цілий океан, потрібно зібрати та з’єднати усі краплі. 

Діти з захопленням щодня робили цікаве та веселе рукоділля. Виробляли вироби із черепашок, розмальовували дзвони та плитки, плели браслети та віночки, а ще вчилися робити різні вироби на однострій. Також юнаки та юначки мали змогу щодня купатися в басейні, а в середу гратися в «bouncy castle». Впорядники та хлопці старшого юнацтва підготували надзвичайно цікаву гру для всього табору, включно з командою, на якій вони мусили поділитися на дві команди та шукати прапор противника, бігаючи лісом. Всі таборовики провели дуже веселий, цікавий та, головне, корисний час разом, адже вони мали нагоду навчитися групової комунікації один з одним, а також командної роботи, яка знадобиться їм в житті та поза межами СУМ. 

Цього року з’єдналося аж 71 юнаків та юначок, разом з командою, до якої входили: Іванка Cолецька — голова таборового комітету, Віра Бокало — комендант, Дарія Подільська — бунчужна та член таборового комітету, Орест Драпала — програмовий референт, член таборового комітету, Наталя Солецька — головна виховниця, Христина Загірська — таборовий писар та член таборового комітету, Данило Мусієнко— член таборового комітету; Виховники: Вікторія Гринів, Андрійко Крись, Лариса Колодій, Анна Захарова, Наталія Верескун, Інна Платонова; Впорядники: Олександр Івасик, Олександр Загірський, Захарій Бокало, Михайло Ґудзьо-Перез, Іван Романчак, Максим Морговський, Поліна Шульга, Лук’ян  Подільський, Діана Гринів, Марія Тульчинська, Марічка Педяш, Анна-Марія Загірська; Кухня: Максін Закордонська, Шерлі Борис, Ірина Загірська, Соня Мензіз, Світлана Тулчинська, Леся Ґудзьо-Перез. Батьки суменят допомагали підтримувати чистоту в кухні, їдальні, душових, туалетах та на території табору.

Хочемо висловити щиру подяку всій команді та таборовому комітетові без яких цей табір не відбувся б. Цілому кухонному складові за смачну та здорову їжу. Батькам, які допомагали впродовж цілого табору, а також усім, хто допоміг прибрати оселю.  Але найбільше ми дякуємо юнакам та юначкам, які брали участь у цьогорічному таборі. Ви надихаєте нас на створення таких заходів, та на збереження наших традицій. 

Було дуже важко прощатися, але нас усіх гріла думка про те, що на наступний рік ми знову будемо мати змогу зібратися та зустрітися на щорічному виховно-відпочинковому таборі. 

Ніч вже йде. За веpхом

Ясне сонце зайшло, юнаки! 

Тихо спіть. Без тpивог

З нами Бог! З нами Бог!

Додаткові фотографії Ви можете знайти в нашій ґалерії.

Анна-Марія Загірська