27 березня 2021 року відбулися перші і надіємось останні віртуальні Річні Загальні Збори – Пленум Крайової Управи СУМ у Канаді. У Пленумі, згідно звіту Верифікаційної Комісії взяли участь 51 делеґатів і сім \7\ гостей включно з членами Крайових Органів з десяти осередків СУМ, а саме: Вінніпеґ, Гамільтон, Едмонтон, Етобіко, Калґарі, Miссісаґа, Монтреаль, Oттава, Ст. Катеринс і Торонто. 

Загальні Збори розпочалися молитвою і вшануванням делеґатами Пленуму хвилиною мовчанки пам’ять сумівців, які впродовж останнього року відійшли у вічність, зокрема в наслідок світової пандемії Коронавірусу, як і також св. пам. Миколу Заверуху і Володимира Окіпнюка – бувших членів Крайової Управи СУМ Канади та подр. Віру Гайдамаху бувшу голову Світової Управи СУМ. В дальшому слові, голова КУ, др. Юрій Брода привітав делеґатів і учасників Провідницького Семінару та побажав усім корисних і плідних нарад.

З огляду на віртуальні Загальні Збори, Президія складалася лише з двоє осіб: предсідник – голова КУ, др. Юрій  Брода і подр. Наталя Мелиш – секретар. 

Основною метою Пленуму з огляду на його віртуальний формат і з тим пов’язаним часовим обмеженням було звітувати перед членством висліди проробленої праці продовж пройденого року, який в першу чергу стояв під знамеником нових реалій а це пристосовування до майже виключно віртуальної діяльности у всіх аспектах не лише сумівського але щоденного життя. Першим виступив голова КУ, Юрій Брода котрий звітував за цілість Крайової Управи інформуючи делеґатів про все ж таки багатогранну діяльність нашої Спілки дуже цікавою візуальною презентацією.

За ним слідували фінансовi звіти Крайової Управи, оселі Веселки, Харитативного Фонду та Залізного Фонду ім. Михайла Ґаландюка, які представив фінансовий реф. КУ, др. Зенон Чиж. На завершення слідували звіти Товариського Суду, який прочитала голова, подр. Ірка Шуст- Данкович і Контрольної Комісії, др. Марко Дячун – член.

Після почутих звітів була можливість одержати відповіді на специфічні питання, зокрема у зв’язку з капітальним ремонтом басейну на оселі Веселка і дальшими планами використовування оселі з огляду на пандемію.  

Завершивши точку дискусії, делеґати одноголосно прийняли всі фінансові звіти і бюджети на цей 2021 рік включно з осередковими уподаткуваннями i програма перейшла на представлення проектів і планів у зв’язку з ювілеєм 75-ліття СУМ у Діаспорі, скарбником Світової Управи СУМ, др. Гарі Несмашним та коротку дискусію про форму відбуття цьогорічних літніх таборів, якою провадила співголова Крайової Виховної Ради, подр. Наталя Штурин.

Завершено перший віртуальний Пленум СУМ Канади привітом Блаженнішого Патріярха Святослава з нагоди 75-ліття відновлення СУМ у Діаспорі.

Збірник Пленуму як і поодинокі представлення можна скачати тут: Пленум документи 2021