Виховно-відпочинковий табір «Писаний камінь» на оселі CУM «Веселка»

0
695

Гартуйсь! Привіт! Вітаємо на «Веселці»!

Від 16 липня до 5 серпня цього року відбувався виховно-відпочинковий табір для молодшого юнацтва на оселі “Веселка” біля Актону, Онтаріо. Табір названо: “Писаний камінь ім. 70-ої річниці Акції ‘Вісла’”. Табір проходив під гаслом “Великого бажайте”, слова патріарха Йосифа Сліпого, і головні теми цього року були: Лемківщина, Акція “Вісла”, УПА та Микола Лисенко. Понад 100 сумівців з різних куточків світу (Канада, Україна і Англія!) весело провели три тижні на прекрасній оселі “Веселка” на свіжому повітрі і в чудовому товаристві. Таборова команда складалася з осіб: Іра Лазар і Маруся Медик (коменданти), Зоряна Кілик (бунчужна), Христина Левицька (писар), Леся Кілик (головна виховниця), Надя Кобеляк (головна виховниця), Никола Когут (обозний) і Лариса Стех (обозна).

Під час табору юнаки і юначки мали нагоду грати в різні види спорту, навчитися різних пісень, займатися самодіяльністю, теренознавством та весело забавлятися і денно відпочивати під час купелю в басейні. Таборовики також мали нагоду лазити по новому постійному “low-ropes course”, який знаходиться в лісі, і ходити на прогулянки. На другому тижні цілий табір поїхав на прогулянку до міста Торонта, щоб подивитися як наша місцева команда Blue Jays грала бейсбол проти команди Oakland Athletics. Після довгої 2-годинної подорожі, діти гарно і весело під сонячним небом вболівали за команду Blue Jays і допомогли їм перемогти! Всім таборовикам дуже сподобалася поїздка, oсобливо тому, що для багатьох із них це була їхня перша бейсбольна гра! Молодші хлопці і дівчата також завітали до Mountsberg Conservation Area в третьому тижні. Там таборовики мали нагоду навчитися про різних птахів та інших звірят, іти на прохід лісовими стежками, а також гратися на величезнім майданчику. Найважливіше – діти бачили як Mountsberg Conservation Area допомагає і реабілітує постраждалиx птахiв. Найстарші хлопці та дівчата такoж відвідaли Rockwood, дe вони вправляли свої вміння таборування під шатрами три дні та дві ночі.

На табір загостило дуже багато цікавих гостей. Лариса Зарічняк приїхала поговорити з таборовиками про УПА, отець Андрій Фіґоль таборував цілий тиждень з нами і вчив таборовиків як правильно проводити впоряд і як в’язати краватку, a Стефанія Баран вчила виховний склад і команду про українські весільні традиції.

Хоча таборовики багато вчилися, вони також мали багато часу на розваги, і на таборі відбулися цікаві веселі імпрези, такі як Пан і Пані Веселка, тижнева ватра, Вечір Штук, забави аж до рання і Івана Купала – чарівна ніч, де рослини і квіти мають магічні сили, будяться русалки і лісовики, і хлопці і дівчата мають нагоду поговорити з ворожками, щоб дізнатися більше про своє майбутнє. Таборовики також мали нагоду брати участь у “Канадських іграх 2017”, створениx на честь 150-ліття Канади. Конкурси у канадських іграх були: легкоатлетика, футбол, “джепарді”, водяні змагання і “tough mudder run”. Всі команди були названі на чecть одної провінції або території Канади, і всі таборовики вчилися про вплив українців на кожну провінцію або територію.

Три тижні таборування дуже скоро минули і судячи по усміхнених лицях таборовиків, здається, що всі мали хоча насичений, але дуже приємний та веселий час. Цей табір, як і напевно усі юнацькі табори, був дуже корисним для таборовиків. Він створив і зміцнив дружбy, поглибив їхню любов до свого народу та скріпив у них віру на майбутнє, а спомини про табір залишаться на все життя.

Додаткові фотографії Ви можете оглянути в нашій ґалерії: 1-ий тиждень, 2-ий тиждень, 3-ій тиждень

До зустрічі в наступному році на оселі “Веселка”!

Зоряна Кілик – бунчужна