Виховно-відпочинковий табір Голубине Озеро, Альберта

0
838

Сумівський виховно-відпочинковий табір імені Майбутніх Поколінь під гаслом “Шануй минуле, будуй майбутнє”, відбувався над Голубиним озером в Альберті від 16 до 29 липня 2017 року. Молодше та старше юнацтво взяли участь у 14-денній програмі, а суменята – у 6-денній. Разом табір відвідала 51 дитина з Калґарі, Едмонтону, та Ред Дір. Виховники з Едмонтону Василь Яворський та Лариса Шмiгельська, підготували дуже цікаву, різноманітну та повчальну таборову програму.

Kожен день був присвячений новій темі та відзначався окремим гаслом. Серед тем, які діти вивчали на таборі, були 80 років з дня мученицької смерті засновника СУМ Миколи Павлушкова, 75 років з часу створення Української Повстанської Армії, 100 років з часу створення в Києві куреня Січових Стрільців, 150-річчя Канади, 125 років з дня народження Патріарха Йосифа Сліпогo, 175 років з дня народження видатного українського композитара Миколи Лисенка, 26-та річниця від проголошення Незалежності України. Всі теми на таборі пов’язували історію України з сучасною Україною, та вчили дітей про їхню українсько-канадську ідентичність.

Попри те, що важлива роль на таборі приділялась навчанню дітей згідно з вищезазначеними темами, кожен день табору був насичений найрізноманітнішими заняттями. Прокинувшись вранці під звуки труби, виконані таборовим трубачем Андрієм Давидом, діти бігли на ранкову зарядку, після чого слідували апель, гутірки, рукоділля, сумознавство, теренознавство, спорт, ігри і забави, спів, купіль, прибирання та інспекція кімнат. Окрім щоденних занять, таборова програма включала також особливі події та гостей. Так, на табір була запрошена Ірина Шмигельська, яка вчила дітей про Миколу Лисенка, та о. Сергій Гарагуц, який вчив дітей про Бога. Лариса Шмигельська приготувала дуже цікаву гру під назвою Amazing Race в якій таборовики мусіли бігати по цілій оселі, шукаючи завдання, щоб набрати якнайбільше очок. Це була мала версія гри Amazing Race Canada, яку таборовики грали з нагоди 150-ліття Канади.

 

Данило Крись і Сергій Адамик відвідали табір на декілька днів і влаштовували веселі ігри і забави та зорганізували великий Scavenger Hunt. Також 2 представники з St. John’s Ambulance приїхали на табір вчити членів старшого юнацтва першу допомогу. Цей одноденний курс пройшов так успішно, що ті вчителі з радістю прийшли вчити зацікавлених дітей додаткові речі. Діти танцювали на таборових забавах, вчилися та з задоволенням вишивали відзнаки для своїх строїв, насолоджувалися захоплюючими феєрверками, приготованими молодими членами команди.

 

Дуже захоплюючою для таборовиків була участь у прямому ефірі радіопрограми WORLD 101.7 ФМ, редактором якої є СУМ-івець з Едмонтону Роман Британ. Така нагода для них була надана другий раз за усі роки проведення табору над Голубиним озером. Діти розповідали чому вони люблять СУМ, що їм подобається на таборі та чому їм важлива Канада і Україна. А найбільш цікаво їм було вибрати, проголосити та заспівати 10 найбільш улюблених пісень табору 2017 року — найулюбленіша пісня була “Україна — це ти”. Запис цієї програми можна послухати на веб-сторінці WORLD FM програми.

 

Користуючись послугами інтернету, на Facebook також можна знайти та переглянути таборове відео, приготоване Марком Бойчуком. У другий тиждень табору таборова площа поповнилася СУМ-енятками, з їх запаленими іскорками цікавості оченятами та дзвінкими голосочками. Табір над Голубиним озером 2017 року був би неможливий без самовідданої праці команди табору. Особливо приємно було те, що великою частиною команди були молоді дружинники. Вони віддано працювали з дітьми, були дуже відповідальними та чудово співпрацювали зі старшими членами команди.

Команда СУМ-івського табору над Голубиним озером 2017 року:

Віра Бокало — комендант перший тиждень; Христя Мусієнко — комендант другий тиждень; Андрій Давид — писар; Микола Переверницький — бунчужний; Лариса Шмігельська — головна виховниця;Василь Яворський — головний виховник; Іванка Солецька — виховниця; Роман Корцаба — виховник; Наталя Солецька — виховниця перший тиждень; Марко Бойчук — виховник перший тиждень; Марко Богдан — виховник другий тиждень; Соломія Гарагуц — виховниця другий тиждень; Стефа Переверницька — виховниця другий тиждень; Наталя Мелиш — виховниця суменят; Беата Пасійка — виховниця другий тиждень.

У проведенні програми також допомагали батьки СУМенят та молоді впорядники.

Табір над мальовничим Голубиним озером 2017 року пройшов дуже успішно, а сонячна погода та чиста вода в озері зробили його ще більш незабутнім. Після закриття табору, таборовики разом з командою та батьками заспівали на прощання Ніч вже йде, що завжди є дуже зворушливим, і розпочали відрахунок часу до наступного табору.

Також пропонуємо Вашій увазі таборове відео:

Василь Яворський та Іванка Солецька