Сумівський Виховно-відпочинковий табір “Державність” над Голубинем Озером

0
424

Сумівський Виховно-відпочинковий табір “Державність” імені князів, гетьманів і президентів України, під гаслом “Україна починається з Тебе”, відбувся над Голубиним Озером в Альберті від 17 до 30 липня 2016 року. Молодше та старше юнацтво прийняли участь у 12-денній програмі, а Суменята – у 6-ти денній. Разом табір відвідало 64 дітей з Калґарі, Едмонтону, та Ред Діру. Подруга Іванка Солецька з Едмонтону, з допомогою друга Данила Мусієнка з Калґарі, підготували дуже цікаву, різноманітну, та повчальну таборову програму. Kожен день був присвячений новій темі та відзначався окремим гаслом. Серед тем, які діти вивчали на таборі, були 70-та річниця відновлення Спілки Української Молоді в Діаспорі, чотири хвилі еміграції українців в Канаді, 125-та річниця першого українського поселення в Канаді, 145-та річниця з дня народження Лесі Українки, 160-та річниця з дня народження Івана Франка, 150-та річниця з дня народження Михайла Грушевського, 75-та річниця відновлення державності України Актом 30-го червня, 20-та річниця прийняття Конституції України, 25 річниця проголошення Незалежності України. Ключовою темою першого тижня була 125-та річниця першої еміграції. Щоб гідно відзначити цю подію та донести інформацію про неї до дітей, на табір запросили талановиту подругу Наталю Маркевич котра ось уже кілька років ставить у Калґарі надзвичайно цікаві вистави. Подруга Наталя знову виправдала сподівання і підготувала виставу про хвилі української еміграції до Канади, від перших поселенців аж до сьогодення. У ній прийняли участь усі таборовики, котрі чудово вивчили та зіграли свої ролі, включно зі співом, декламацією і танцями. Ця цікава вистава була показана батькам та гостям під час відвідин після першого тижня таборування на святочній частині ватри та виявилася дуже повчальною та зворушливою як для дорослих, так і для дітей.

Попри те що важлива роль на таборі приділялась навчанню дітей згідно з вищезазначеними темами, кожен день табору був насичений найрізноманітнішими заняттями. Прокинувшись вранці під живі звуки труби виконані таборовим трубачем Адрієм Давидом, діти бігли на ранкову зарядку, після чого слідували апель, гутірки, рукоділля, сумознавство, теренознаство, спорт, гри і забави, спів, купіль, прибирання та інспекція кімнат. Окрім щоденних занять, таборова програма включала також особливі події та гостей. Так на табір була запрошена художниця Ірина Карпенко, яка вчила дітей малювати картини на склі, а Наталя Яшнікова поділилася своїм талантом виготовлення прикрас та одягу методом валяння – за її допомоги таборовики зробили чудові маки які прикрасили їх однострої. Друг Тарас Фецуляк з Едмонтону приготував і провів з дітьми цікаву і веселу олімпіаду, тим самим відзначивши цьогорічні Олімпійські Ігри в Бразилії. Діти танцювали на таборових забавах, вчилися та з задоволенням вишивали відзнаки для своїх строїв, насолоджувалися захоплюючими феєрверками, приготованими молодими членами команди.

Дуже захоплюючою для таборовиків була участь у прямому ефірі радіопрограми WORLD 101.7 ФМ, редактором якої є СУМівець з Едмонтону і бувший голова Крайової Управи СУМ, друг Роман Британ. Така нагода для них була надана вперше за усі роки проведення табору над Голубиним озером. Діти розповідали чому вони люблять СУМ, що їм подобається на таборі, чого вони навчилися. А найбільш цікаво їм було вибрати, проголосити та заспівати 10 найбільш улюблених піснень табору 2016 року: Масксим Залізняк, Вгору Прапори (Сумівський Гімн), Червона Рута, Ярема, Смереко, Ще не Вмерла (Український Національний Гімн), Ой на Горі Два Дубки, Павук, Я і Сара. Запис цієї програми можна послухати на веб сторінці WORLD FM програми: https://streema.com/radios/World_FM_CKER_FM. Користуючись послугами інтернету, на Facebook також можна знайти та переглянути таборове відео приготоване другом Марком Бойчуком.

У другий тиждень табору таборова площа поповнилася СУМенятками, з їх запаленими іскорками цікавості оченятами та дзвінкими голосочками. І поки вони звикали до таборового життя, старше юнацтво виїхало на 3-денний мандрівний табір в Джаспер, Альберта. Під проводом команди мадрівного табору, у складі Михайла Бокала, Уляни Солецкої, Івана Педяша з Едмонтону, та Михайла Шиша з Калґарі, старше юнацтво проходило школу приготування до самостійності. Вони готували собі самі їсти, розкладали шатра, ходили на прогулянки, лазили по горах, а щоб зняти напругу дня купалися в озерах та грілися в теплих джерелах. Надзвичайно успішний мандрівний табір в Альберті був уможливлений завдяки фінансовій допомозі наданій Домом Української Молоді Едмонтону. Щира подяка їм за підтримку.

Табір над Голубиним Озером 2016 року був би неможливий без самовідданої праці команди табору. Особливо приємно було те, що великою частиною команди були впорядники, котрі щойно пройшли вишкільний табір, та молоді дружинники. Вони віддано працювали з дітьми, були дуже відповідальними, та чудово співпрацювали зі старшими членами команди.

Команда СУМівського табору над Голубиним озером 2016 року складалася:

Коменданти – Оксана Давид (перший тиждень), Христя Мусієнко (другий тиждень); Програма табору – Іванка Солецька, Данило Мусієнко; Головні виховники – Наталя Маркевич (перший тиждень), Люба Переверницька (другий тиждень); Бунчужні – Михайло Шиш (перший тиждень і мандрівний табір), Микола Переверницький (другий тиждень); Писар – Андрій Давид; Виховники – Данило Мусієнко, Данило Роман, Галя Липська Вілсон, Наталя Давид, Іван Педяш, Михайло Бокало; Волонтири у кухні – Люда Кравець, Наталя Яшникова, Катя Семенюк; У проведенні програми також допомагали Наталя Мелиш, Беата Пасіка, батьки СУМенят, молоді впорядники.

Табір над мальовничим Голубинем Озером 2016 року пройшов дуже успішно, а сонячна погода та чиста вода в озері зробили його ще більш незабутнім. Після закриття табору, таборовики разом з командою та батьками заспівали заключне прощання Ніч Вже Йде, яке завжди є дуже зворушливим, і розпочали відрахунок часу до наступного табору.

Оксана Давид і Христя Мусієнко – Коменданти

Додаткові фотографії, ви можете оглянути за цим посиланням: Табір ”Державність”.