Пленум Крайової Управи СУМ Канади – 20-22 лютого, 2015 року

0
296

В днях 20-22 лютого 2015 року в Українському Домі Просвіті Осередку СУМ ім. полк. УПА Олекси Гасина-Лицаря у Вінніпезі, Манітоба відбулися чергові Річні Загальні Збори – Пленум Крайової Управи СУМ у Канаді. У Пленумі взяли участь 34 делеґатів i один гіст представляючи десять осередків.

Загальні Збори розпочалися молитвою і вшануванням делеґатами Пленуму хвилиною мовчанки пам’ять сумівців, які впродовж останнього року відійшли у вічність, зокрема голови Крайової Контрольної Комісії, подр. Адріяни Нарожняк. В дальшому слові, голова КУ, Роман Британ привітав делеґатів i підкреслив важливість слова цьогорічного гасла ”Народ мій є, народ мій завжди буде” яким відзначуємо 80-річчя з дня народження Василя Симоненка, зокрема у світлі страшних подій на сході нашої рідної Батьківщини як і також з нагоди відмічень першої річниці Майдану.

Президія Пленуму працювала у складі: Ліда Єндрієвська (Торонто) – голова, Марко Дячун (Етобіко) – заступник голови, Марта Мелиш (Калґарі) та Соня Іщенко (Едмонтон) – секретарі.

Перша частина Пленуму охоплювала вислухання і одобрення звітів Крайових Органів СУМ у Канаді, як і також обрання нової голови Крайової Контрольної Комісії, в особі подр. Ліди Нарожняк з Гамільтону.  На кінець першого дня програми делеґатів і учасників Провідницького Семінару чекала надзвичайна несподіванка – концерт відомого київського рок-гурту СКАЙ, котрий своєю по більшості акустичної музичної програми зачарував і розвеселив присутніх.

10359208_790082147743950_3041100343827343554_n

Суботу, другий день Пленуму, розпочато паралельними робочими сесіями: виховна, фінансова, комунікаційна , організаційна та дружинницька сесії.  По полудні відбулася спільна сесія, в якій осередки мали нагоду поділитися своїми найбільш удалими успіхами, проєктами, ініціятивами, щоби давати поштовх другим осередкам наслідувати найуспішніші ініціятиви на своїх теренах.

Ввечорі відбувся святочний бенкет і забава з участю місцевої громади, на якому головну доповідь виголосив голова Крайової Управи СУМ Канади, др. Роман Британ. У своєму виступі др. Роман наголосив як цьогорічне гасло ”Народ мій є, народ мій завжди буде”, слова Василя Симоненка служать дороговказом в цих страшних часах, які зараз переживає наша рідна ненька Україна.  Після короткої програми, ведучий вечора, др. Зенон Чиж запросив усіх присутніх до веселої забави під звуки окрестри СІЧ.

10989148_789816664437165_596869797067306946_n

Неділю, 22-го березня делеґати розпочали Святою Літургією в катедрі свв. Володимира і Ольги, де в особливо теплий спосіб привітав делеґатів СУМ та побажав дальших успіхів на прославу Бога та добра України отець мітрат, Михаїл Буячок.

Остання частина програми Річних Загальних Зборів включала спільну сесію про ‘ІХ Світовий Злет з нагоди 90-ліття СУМ у серпні в Україні’ як і короткi звідомлення з окремих сесій та прийняття бюджетів на 2015 рік.

Провідницький Семінар відбувся паралельно до Пленуму КУ СУМ. У семінарі брали участь 12 молоді дружинники, які представляли Осередки Монтреаль, Міссіссаґа, Етобіко та Вінніпеґ. Семінарем провадили подр. Маруся Вовк, Наталя Кардаш і Ліда Єндрієвська з допомогою доповідачів: Степан Романів, Наталя Кузьменко, Леся Швалюк, Оксана Боднарчук, Евген Чолій і Роман Британ.

Перша частина семінару розпочалася у вечірній порі в п`ятницю 20-го лютого. Учасники мали нагоду познайомитися, запізнатися з програмою семінару та брали участь у першій пленарній сесії Пленуму, для того щоби запізнатися із звітною частиною Загальних Зборів. На закінчення першого дня, учасники семінару разом із делеґатами Пленуму брали участь у концерті відомого київського рок-гурту СКАЙ.

Другий день семінару, субота 21-го лютого продовжувався окремими робочими сесіями в яких учасники обзнайомились з інформаціями провідництва. Через різні симуляції та інтерактивні зайняття, учасники мали нагоду разом працювати щоби зрозуміти як можна здійснити мету проєкту, комітету чи організації. Ввечорі учасники брали участь у бенкеті та веселій забаві.

Неділю, 22-го лютого 2015, учасники разом з делеґатами розпочали Святою Літургією. Після сніданку, учасники Провіницького Семінару завершили працю робочих сесій представленням закінчених проєктів, які вони собі були вибрали на завершення Семінару.

11025714_790183951067103_2620294471288480214_n

Кульмінаційною точкою Семінару було вручення грамот випускникам, які завершили усі чотири модулі Провідницького Семінару: Марко Туцький (Монтреаль), Андрея Пуравець, Любомир Стасишин (Міссіссаґа), Данило Крись, Валентин Думич (Едмонтон), Тарас Длуґош (Вінніпеґ). Крайова Управа  висловлює свої найщиріші ґратуляції всім учасникам Провідницького семінару і бажає їм якнайбільших успіхів у дальшій праці  в рядах нашої Спілки.

Крайова Управа дякує всім тим, які своєю співпрацею спричинилися до успішного проведення Пленуму КУ СУМ, нашим доповідачам-гостям, які не жаліли ні труду ні часу, щоби збагатити наш Пленум, зокрема місцевому осередкові СУМ ім. полк. УПА Олекси Гасина-Лицаря у Вінніпезі на чолі з головою Організаційного Комітету, подр. Ларисі Марцінков.

Додаткові фотографії ви можете знайти в нашій ґалерії!