В днях 28 лютого – 1 березня 2020 року Осередки СУМ ім. Симона Петлюри в Етобіко і Романа Шухевича – Тараса Чупринки в Торонто, Онтаріо були господарями Річних Загальних Зборів – Пленуму Крайової Управи СУМ у Канаді. У Пленумі який відбувся в Культурному Центрі Тараса Шевченка в Етобіко, взяли участь 50 делеґатів включно з членами Крайових Органів з десяти осередків СУМ, а саме: Вінніпеґ, Гамільтон, Едмонтон, Етобіко, Калґарі, Miссісаґа, Монтреаль, Oттава, Ст. Катеринс і Торонто. У Пленумі, який рівночасно відзначав 95-ліття заснування СУМ, також брали участь голова Крайової Управи СУМ США, др. Адріан Длябога і організаційний референт КУ США, подр. Надя Длябога.

Загальні Збори розпочалися молитвою і вшануванням делеґатами Пленуму хвилиною мовчанки пам’ять сумівців, які впродовж останнього року відійшли у вічність, зокрема св. пам. Тараса Шмігельського, довголітнього члена КУ і Осередку Едмонтону. В дальшому слові, голова КУ, др. Юрій Брода привітав делеґатів і учасників Провідницького Семінару та побажав усім корисних і плідних нарад.

Президія Пленуму працювала у наступному складі: Тамара Татарин (Торонто) – предсідник, Маркіян МкКолл (Вінніпеґ) – заступник предсідника, Соломія Гарагуц та Наталя Мелиш (Калґарі) – секретарі. 

Перша частина Пленуму традиційно включала звіти Крайових Органів СУМ у Канаді, а саме: голова, Юрій Брода звітував за цілість Крайової Управи інформуючи делеґатів і учасників Провідницького Семінару про багатогранну діяльність нашої Спілки протягом її першого року каденції. За ним слідували фінансовий звіт, який представив аудиторСпілки, Богдан Пагута. Звіти з Харитативного Фонду та 

Залізного Фонду ім. Михайла Ґаландюка представив екзекутивний директор Спілки, др. Гарі Несмашний. Відтак слідували звіти Товариського Суду, який прочитала голова, подр. Ірка Шуст- Данкович і Контрольної Комісії, др. Марко Дячун – член. 

На завершення першого дня, делеґати і учасники Провідницького Семінару мали нагоду поспілкуватися з надзвичайним гостем Пленуму – Генеральним Капеляном Спілки Української Молоді, владикою Степаном Сусом, котрий поділився у першій тематичній сесії своїм досвідом військового капеляна і намітив напрямні співпраці між Церквою і СУМ. Він також відповідав на численні запити молодих учасників. 

Перший день завершився товариською зустріччю в спеціяльно на цю оказію декорованій залі на вигляд ”Криївка” де учасники мали нагоду розважатися і весело забавлятися. 

Суботу, другий день Пленуму, розпочато спільною сесію на тему ”СУМ – ідея чи ідеал”, якою провадив голова Юрій Брода. Опісля розпочалися паралельні робочі сесії: виховна – на теми ‘Обмін думок’ – про успіхи і виклики по осередках; устійнення різних таборових формулярів та документів; дискусія про всеканадський Злет Юнацтва. Фінансова сесія натомість розглядала наступні питання: Перeвірка і устійнення осередкових оподаткувань, бюджетів КУ, дирекції Веселки і таборів та поради стосовно фінансових правил, правопорядку і ризиків, які представив фінансовий референт КУ, др. Зенон Чиж.

Пополудні відбулася спільна сесія на тему ”Яка роля капелянства в СУМ на осередковому і крайовому рівнях”, якою провадив капелян Крайової Управи СУМ Канади, отець Андрій Фіґоль. Опісля продовжувалися паралельні сесії для виховників, котрі мали майстер клас вироблення ”Павуків”, а решта делеґатів слухали короткі повідомлення: голови КУ США, Адріана Длябоги, котрий говорив про проєкти, успіхи і виклики СУМ в Америці; подр. АнниЗахарової та Оксани Стех, які представляли дальші проєкти референтури дружинників Kaнади; та скарбника СУ СУМ, Гарі Несмашного якийпредставив проєкти Світової Управи у зв’язку з відміченнями 75-ліття СУМ у діяспорі в 2021 р. – черговий Світовий Злет і фотоальбом.  

Неділю, 1-го березня, делеґати і учасники Провідницького Семінару розпочали Святою Літургією в Українській Католицькій Церкві Успіння Пресвятої Богоматері, де в особливо теплий спосіб привітав делеґатів СУМ та побажав дальших успіхів на прославу Бога та добра України парох отець мітрат Роман Паньків. 

Програма Пленуму в неділю рано ще включала спільну сесію на тему ”Психологічне здоров’я дорослих і дітей та профілактика вигорання”, якою провадила подр. Анна Захарова, і короткі звідомлення окремих сесій та прийняття пляну праці включно з прийняттям бюджетів на 2020 рік. Крайова Управа дякує всім тим, які своєю співпрацею спричинилися до успішного проведення Пленуму КУ СУМ, нашим доповідачам-гостям, які не жаліли ні труду ні часу, щоби збагатити наш Пленум, зокрема Генеральному Капелянові СУМ, владиці Степанові Сус. Також складаємо щиросердечну подяку осередкам-господарям Етобіко і Торонто, та всім членам Організаційного Комітету за знамените організаційне проведення Пленуму.

Додаткові фотографії Ви можете знайти за цим посиланням: Пленум 2020