Бог і Україна – це два великі і святі слова, виписані на прапорі Спілки Української Молоді. Це гасло символізує виховні ідеали СУМ. Перший закон молодшого і старшого юнацтва — це «Бути вірним (-ою) Богові та виконувати Його заповіді. А точка перша із десяти правд Дружинника, тобто члена СУМ, котрий має понад 18 років, звучить так: «Бог сотворив твій рід (націю) і ти є продовженням роду твого. Тому для дружинника Спілки Української Молоді ідеалом є нація, а для нації (а через неї і для нього) абсолютною правдою буття є Бог». 

Щоби уможливити сумівцям, котрі виховуються і таборують на оселі СУМ «Веселка», у 1972 році збудовано волонтерами каплицю свв. Володимира і Ольги — особливе благородне місце, де вони мають нагоду помолитися, краще пізнавати Божі закони і зрозуміти відношення між Божим і людським. Каплиця поблагословлена у 1973 році Блаженнішим Патріярхом Української Греко-Католицької Церкви Йосифом Сліпим, єпикопом Кир Ізидором Борецьким, отцем-капеляном д-р Мироном Стасевим та о. митратом П. Хомином. Від того часу у тій каплиці служаться святі Літургії вже майже пів сторіччя.

Коли людина бачить каплицю на оселі перший чи десятий раз, їй здається, що вона у маленькому куточку України поза Україною. Ця каплиця є однією з восьми сумівських каплиць, розташованих у Північній Америці, Европі й Австралії. Зокрема, існують дві каплиці, також присвячені свв. Володимирові і Ользі, на оселях «Верховина» біля Монтреалю і «Тарасівка» у Великобританії. Усі каплиці становлять архітектурну спадщину Спілки Української Молоді і вони є невід’ємними частинами кожного табору.

Щоби ці пам’ятки збереглися, і щоби молодь далі мала можливості рости і розвиватись духовно, провід організації, як відповідальний за збереження такого переданого скарбу, зобов’язаний і належно подбати про їхнє довголіття. І тому, у цьому відмінному 2020-му році, де світ знаходиться у пандемії, спричиненій коронавірусом, і де вперше від 1954 року не відправляються святі Літургії через урядові укази відкликати юнацькі табори, дирекція оселі СУМ «Веселка» спромоглася перетворити неґатив у позитив — ґрунтовно оновити оселю, зокрема 50-літній басейн і 48-літню каплицю. 

Здійснення таких колосальних проєктів стало можливим лише за рахунок щедрих пожертв окремих людей і сімей: членів і прихильників СУМ, прихильних організацій, як ЛУК і ЛУ-окК, громадських установ, як Кредитова Спілка «Будучність», та членів ширшої української громади. Але щоби довершити працю і щоби, з Божою допомогою, сумівці-таборовики могли повернутись до оновленої каплиці у 2021 році, комітет збирання фондів на оселю СУМ «Веселка» ласкаво звертається до тих, котрі ще не пожертвували, допомогти фінансово. Щоби скласти дотацію натисніть на кнопку:

«Без молоді – нема майбутнього. Яка буде молодь, таке буде й майбутнє». Це слова Патріарха Філарета, які він сказав під час зустрічі із Світовою Управою у 2018 році у Києві. Дякуємо усім жертводавцям – минулим, теперішнім і майбутнім за те, що підтримуєте справу, якою Спілка Української Молоді займається виховуючи підростаючу молодь у маленькому куточку України, поза Україною. Вашою підтримкою Ви допомагаєте дати молодим людям відповідне місце творити майбутнє, яке насичене молитвою і зрозумінням історії і традицій нашої віри, переданої нам від Володимирового Хрещення.

Ірка Шуст-Данкович Член комітету збирання фондів на оселю СУМ «Веселка»