Ось і завершився денний табір “Червона Рута” ім. 70 річчя від дня народження Володимира Івасюка, при о. СУМ Калґарі. Табір відбувся 22 – 26 липня, 2019 р. Було надзвичайно мало тільки п’ятьох днів для усіх таборовиків та команди, але в майбутньому ми надіємося що і надалі будемо організовувати такі табори для наших юнаків та юначок, адже всі так люблять літні табори на яких вони можуть навчитися багато нового про Україну,  СУМ та про самого себе.  На табір було зареєстровано 36 юнаків та юначок, які всі зустрілися на першому дні табору. 

Денний табір розпочався зі Святкового Апелю, яким і завершився. Кожен день був надзвичайно цікавим, корисним та по своєму різним. Ми їздили у надзвичайно цікаві місця, які надовго залишаться у пам’яті кожного таборовика. 

Другого дня ми відвідали  церкву Успіння Пресвятої Богородиці, яка знаходиться недалеко від нашої домівки. Нам випала можливість зустрітися з капеланом о. СУМу Калґарі, отцем Романом Планчаком, який повідав юнакам та юначкам історію ікон, які знаходяться в церкві Успіння Пресвятої Богородиці.

Юнаки та юначки не могли дочекатися щоб поїхати в Calaway Park на третій день денного табору, і були дуже вдячні всім, хто організував цю поїздку. Незважаючи на різку зміну погоди всі діти мали нагоду провести дуже веселий час зі своїми однолітками та друзями. А також такі заходи не тільки навчають нас мати гарний час, але також є корисними для нашого повсякденного життя, тому що юнаки та юначки можуть розробляти та навчатися добрій комунікації з іншими дітьми, та пізнавати справжню дружбу. 

Розпочали четвертий день з поїздки на озеро, на якому всі сумівці мали можливість охолодитися від спекотного дня та провести гарно час. Половину дня ми провели на красивій території озера Шапарель, а опісля вирушили назад до домівки, щоб мати смачну вечерю з фільмами та ночлегом в нашій домівці. Діти були захоплені ночувати поза межами дому зі своїми друзями.

В останній день наша команда вирішила дати таборовикам більше часу щоб зібрати свої речі, та побути зі своїми друзями. А також навчитись багато нового та цікавого про ОУН та її мету. У цей спекотний день по обіді  юнаки та юначки відправилися в басейн, де мали дуже багато фану.

Також поза цими поїздками, ми не забували приділяти трохи часу на навчання та вивчення історії України, теренознавста та СУМознавства. Гутірки проводилися  саме на такі теми: 70 років від народження та 40 років з часу смерті Володимира Івасюка; 90 років з часу створення Організації українських Націоналістів; 5 років з часу завершення Революції Гідності.

Окрім цього ми співали пісні, проводили рукоділля: вироби в техніці пап’є маше, викладання камінцями на плитці, малювання, виготовлення відзнак та багато іншого. Також ми грали ігри та мали дуже багато різних та цікавих завдань. Завершувався наш кожен день на таборі традиційно, з свічечкою та СУМівською молитвою “Ніч вже йде”.

 Команда цьогорічного табору складалася з: Маруся Шиш – комендант, Андрій Давид – i Микола Переверницький – бунчужнi, Христина Загірська – програмова, Анна-Марія та Олександр Загірські – писарі, виховники: Микола Переверницький, Олена Стащенко, Христина Загірська, Маруся Шиш, Марко Богдан, впорядники: Олександр Івасик, Олександр Загірський, Тіанна Гаріджук, Анна-Марія Загірська.

Цього року ми були надзвичайно раді приймати гостю з України, Поліну Шульгу, яка мала можливість взяти участь у нашому денному таборі. 

Команда табору складає признання усім таборовикам за їхні успіхи протягом 5-ти днів. Надіємося, що у вас залишаться гарні та приємні спогади з нашого першого Денного табору! Від імені Команди, висловлюємо щиру подяку членам команди, а також виховному складу за їхню невтомну працю, недоспані ночі та вміле перепровадження нашого табору. Також команда табору висловлює найщирішу подяку всім батькам, які допомагали нам з обідом та  смачно для нас готували протягом цих 5-тьох днів. Команда табору та Таборовий комітет висловлює щиру подяку батькам за їхню довіру у проведенні першого денного табору при осередку СУМ Калґарі. А також дякуємо всім вам, хто слідкував та надалі слідкує за подіями які відбуваються в осередку СУМ Калґарі.

За додатковими фотографіями натисніть тут!

Анна-Марія Загірська