Former head of Ukrainian Greek Catholic Church Lubomyr Husar passes away

0
216

Світова Управа та членство Спілки Української Молоді з великим смутком дізналися сумну звістку про земну кончину та відхід до Господа Патріарха-емерита Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира кардинала Гузара.

Сьогодні Україна втратила великого мужа – мислителя, молільника, порадника, вірного слугу Церкви та божого люду.Для Спілки Української Молоді ця втрата є особливо тяжкою та болючою ще й тому, що доводиться прощатися із добрим приятелем нашої організації та багатолітнім капеланом сумівської оселі в Елленвіл (США).

Покійний владика завжди з приязню і теплом згадував ті перші роки Його душпастирського служіння та особливої опіки над молоддю, а сумівці –  з пошаною і любов’ю відгукувалися про свого колишнього капелана…

Владика Любомир освячує наріжний камінь під будівництво каплиці на оселі СУМ в Елленвіл, серпень 2004 року

Зважаючи на Його заслуги, Cвітова Управа СУМ, в травні 2011 року, прийняла рішення надати Блаженнішому Любомиру Гузару відзнаку «Святого Архистратига Михаїла».

У листопаді 2012 року учасники Пленуму СУ СУМ вручили її владиці і висловили подяку за віддану працю задля української християнської молоді.

Прикметно, що кардинал Гузар побажав, аби ця Почесна Відзнака залишилася на Оселі в Елленвілі на згадку для сумівської молоді.

«Є багато обставин, які утруднюють нормальне виховання дітей. Я за тим, щоб були такі організації, які свідомо стараються допомогти дітям розвиватися, рости, дозрівати до молодості. СУМові та іншим організаціям, бажаю гарного розвитку, щоб виховники мали наснагу та бажання! Бо ця праця вимагає певної посвяти і труду, а це не є легка річ. Я буду молитись, щоб тим, хто працює з молоддю ніколи не забракло бажання виховувати добру, здорову, свідому, християнську українську молодь … Працюйте, щоб дати молоді нагоду рости і розвиватись належно!», – сказав тоді, звертаючись до представників Світової Управи, Предстоятель УГКЦ.

На Його думку, найважливішим завданням всякої виховної праці є будування характерів,

«Властивою ціллю нашого життя на землі є тільки одне: будувати сильний християнський характер. Від висліду наших життєвих змагань – від нашого характеру – залежить наша вічність, залежить також наше щастя на землі, розвиток нашої спільноти, сила й воля нашого народу», – писав у 1964 році в «Слові до членів СУМ в Америці» о.Любомир Гузар.

            Владика Любомир з Юнацтвом СУМ в Україні, січень 2017 року

У своєму останньому, цьогорічному березневому, листі до сумівців покійний Патріарх написав: «Хочу Вас запевнити, що у святий Великодній час згадуватиму Вас у своїх молитвах. Буду просити Бога Вас обдарувати! А як це має бути?… Залишаю цілковито у Його всезнаючих, всемогутніх Батьківських руках. На сьогодні, шановні добродії і приятелі, поручаючи Вас Божому милосердю, остаюсь щиро вдячний у Христі-Господі   ╬ Любомир».

«Наша надія у Господі!», – це гасло, яке обрав для свого єпископського герба, а відтак – яким керувався впродовж всього життя, покійний владика Любомир.

І ця надія на Боже милосердя зігріває нині наші серця, бо віримо, що українських народ в особі спочилого отримав ще одного захисника і поручителя біля престолу Всевишнього.

Молімося за Нього, як Він молився за всіх нас та за Україну…

Вічна Йому пам’ять …