Всеканадський вишкільний табір відбувся!

0
696

100-річчю творення української державності був присвячений цьогорічний Всеканадський вишкільний табір”  ім. Блаженнішого Любомира Гузара.

Відбувся він на оселі СУМ “Веселка”.

Крім юнаків та юначок з Канади участь в ньому взяли й двоє членів СУМ в Україні, в якості виховників.

 

Добру справу розпочали з молитви під час Божественної Літургії, яку провадив отець Олесь Лащук та святковим апелем.

Два тижня таборування були насичені цікавим спілкуванням. Чимало нового Юнацтво дізналося слухаючи гутірки з провідництва, богослов’я, українського сучасного мистецтва, сусупільствознавства, психологічного та соціального розвитку дитини, сумознавства, теренознавства.

Завдяки Автобусу Голодомору – це мобільний клас на колесах ХХІ століття — таборовики ознайомилися із страшними подіями 1932 – 1933 років, які були визнані актом ґеноциду українського народу.

Запам’яталися молоді й зустрічі із гостями табору, зокрема з Президентом Конгресу Українців Канади, сумівцем другом Павлом Ґродом, який провів презентацію: “Українська діаспора та її роль у підтримці України”  та закликав сумівців до акції ” RED CARD FOR PUTIN”.

А виховники з України друг Володимир Погорецький та подруга Іванка Климентій розповіли таборовикам про про війну в Україні,  про її початок,  головні бої,  про сумівців які воювали та загинули за українську державність. А ще подруга Іванка розказала про волонтерсько-творчі  поїздки сумівців на Схід України,  поділилася своїми враженнями від побаченого і пережитого.

Вистачало на таборі й практичних занять та завдань: працювали юнаки та дівчата на таборовим проектом з історії, вправлялися у впоряді, писали листи українським військовим, вивчали банси, розмальовували мурал, мандрували, сплавлялися на рафтах по Grand River, переглядали фільми, займалися спортом.

А ще: практикувалися у розкладанні наметів, будівництві ватри,  та праці в команді, опановували ази хореографії під орудою керівника танцювального ансамблю ”Барвінок” друга Федора Даниляка, навчалися співу під керівництвом подруги Марічки Данкен-Глібович.

Готуючись до свята Івана Купала Юнацтво не лише дізналося про традиції цього празника, але й попрактикувалось у плетінні віночків (дівчата) та у виловлюванні віночків із води (хлопці).

Крім того, впродовж усього табору юнацтво працювало над проектом” Творення державности”, а сьогодні мали можливість представити його.  Попередньо таборовики були розділенні на 4 команди(міністерства),  які працювали кожен у своїй галузі :Міністерство Внутрішніх Справ, Міністерство Зовнішніх Справ,  Міністерство оборони та Міністерство Освіти і Культури. Представлення проектів було театралізованим,  усі перенеслися у 1918 рік, коли УНР проголосила Незалежність України. Захист пройшов на достатньому та високому рівні.

Все це і багато іншого стало в нагоді юним таборовикам під час складання Іспиту, 56 питань, якого охопили теми з сумознавства,  методики, сучасної України,  теренознавства, річниць та богослов’я.

Юнацтво вправно розкривало задані теми та відповідало на питання.

А далі: “Збірка остання, останнє: «Спочинь!»//Викрик бунчужного: «На місці – розхід!»…

Усе має свій початок і свій кінець.  Табір” 100-річчя творення державности ім. Блаженнішого Любомира Гузара ” – оголошується закритим!

Будьте вільними і щасливими!  І ніколи не забувайте,  що “Ціль свободи-робити добро!”.

 

Більше фотографій та короткі відеокліпи Ви знайдете в цій ґалереї.