Виховно-відпочинковий табір «Воскресіння» на оселі Верховина

0
623

Гори мої високії,
Не так і високі,
Як хороші, хорошії,
Блакитні здалека.

Т. Шевченко “Cон 

Гартуйсь!

Виховно-відпочинковий табір «Воскресіння» ім. 25-річчя Незалежності України минув як сон від  10-го до 24-го липня 2016 р.Б.  на чудовій оселі Верховина при осередку СУМ в Монтреалі. Голова таборової комісії, под Дарія Ганич Маркот зорганізувала умілий склад  команди, а комендант, др. Захар Кушнір (Монтреаль), перебрав обов’язки проводу табору сміливо. Головна виховниця под Таня Чолій (Сейнт Кетеринс) при допомозі под Наталі Штурин (Етобіко) працювала старанно і вседушно над цікавою програмою яка би воднораз і виховувала молодих, і захоплювала їх. Бунчужна под Катя Букало (Пассейк) тримала порядок, забепечуючи всіх і уможливлюючи гладкий біг зайнять. Лагідність медсестри под Христі Ганич (Монтреаль) заспокоювала хвореньких, витирала сльози та ліпила коліна раненим малятам. Рятівник под Олена Каня (Міссіссаґа) своєю пильністю і голосним свистком стерегла рухливих юнаків на березі озера.

cdn-flag

Сорок дітей під совісною прямою опікою виховників под Кассандри Далер (Монтреаль), др Николи Ганич (Монтреаль), др Адріяна Корецького (Монтреаль), под Лесі Костів (Етобіко), др Павла Кузишина (Оттава), под Ніна Семчишин (Вінніпег) та др Мирослав Штурин (Етобіко) жили разом на цьому таборі, виховувалися, сміялися, бавилися і працювали на користь Бога й України.  Їм допомагали три впорядники та шість помічників, себто, підлітки котрі ще за молоді їхати на вишкіл але мають охоту працювати. Назва “Воскресіння” імені 25-річчя Незалежності України була вибрана тому що гасло СУМ є «Бог і Україна», а в парі з цим радісним відміченням воскресіння батьківщини, ми цього року святкуємо 70 ліття “Воскресіння” СУМ в діаспорі.

zombies

Сам табір почався в неділю Св. Літургією, яку відправив о. Назар Юрів, капелян осередку Монтреаль. Після обіду та офіційного відкриття батьки мали нагоду примістити своїх дітей у паланках та попрощатися останній раз. Після вечері усі вернулися до каплиці на спільну молитву для благословлення табору. На чолі з комендантом, який кропив усе водою яку отець раніше посвятив, діти та команда перейшли ввесь терен табору: паланки, спортову площу, майданчик, кухню. Того вечора діти розійшлися по роях щоб краще запізнатися і вибрати назву роїв, котрі мали назви сумівців з якоїсь країни, де тепер існує СУМ в діаспорі. Відтак таборували сумівки з Франції, з Англії і з Америки та сумівці з Аргентини, з Німеччини і з Австралії.

img_9500

Кожного ранку таборовики завзято співали. Под Віра Кулицька (Монтреаль) здібно і весело запевняла щоб юнаки вивчали партизанські, стрілецькі, народні й сучасні пісні, Кожний вернувся додому зі значно підкріпленим репертуаром українських пісень. До спорту під невтомним і завжди усміхненим проводом Андрія Лисовича (Монтреаль) з потіхою приєднювалися таборовики, котрі раділи нагодою спалити свою буйну енергію; найкраще їм подобалася спільна таборова гра футболу. Референти ручних робіт, Таня Гарасимович (Монтреаль) і Меланія Лисович (Монтреаль) своєю терпеливістю помагали дітям проявляти свою сховану творчість. Юнаки гордилися вишивками та іншими скарбами котрих після закінчення табору вони мали нагоду батькам показати.

Цікаві зайняття на таборі включали відновлення обітів хрещення в каплиці, молитовний похід за Україну, впоряд, Олімпіада, пошук скарбів, таборовий “Jeopardy”, Zombie Apocalypse, святкування Івана Купала та писання листів раненим воякам. Под Т. Чолій мала шану передавати особисто ці листи воякам у лікарнях України після закінчення табору. Теми гутірок включали 70-річчя відновлення СУМ в діаспорі, 25-річчя незалежності України, 100-річчя від дня смерті Івана Франка, 125-річчя поселення українців у Канаді, теренознавство та природознавство. Дві прогульки дали дітям розвагу і відпочинок поза табором у воднім парку та лазанням в деревах і “ziplining”. Дві забави дали їм розвагу і веселе спілкування на терені оселі. Дві ватри дозволили юнакам жартувати, співати та показати гостям новонабраної мудрості.

kupala

Народня мудрість каже, що діти, це наш найцінніший скарб. Через це, часто разом з таборовиками повторювалося що “на сумівському таборі, ми говоримо українською мовою”,  і пригадувалося їм цьогорічне гасло, що “Україна починається з тебе”. Команда нагадувала їм що кожний раз коли ми спілкуємося українською мовою, зберігаємо українські традиції або боронимо честь України, ми будуємо Україну у наших серцях. Є велика надія, що ця наука збережеться у цих молодих душах доки не прийде нагода передавати наступному поколінню.

додаткові фотографії: https://goo.gl/photos/dE5NXj7v6eZWuCaQ7

Честь України! Готов Боронити!

Таня Чолій i Наталя Штурин