Виховно-відпочинковий табір над Голубиним озером

0
349

Виховно-відпочинковий табір над Голубиним озером

            По багатодесятилітній традиції, і цього, 2014 року, знову СУМ-івці різного віку посходилися на відновленій оселі Отців Василіян над Голубиним озером неподалік Едмонтону, щоби на чудовій альбертській природі відсвіжити свій СУМ-івський дух на виховно-відпочинковому таборі.

            У відміченні світового українського ювілею 200-річчя з дня народження поета-генія Тараса Шевченка, святковим апелем відкрито табір „Кобзар” у неділю, 20 липня 2014 р. Таборовиків, яких було 48, вітали голова КУ СУМ Канада Роман Британ і голова О СУМ в Едмонтоні Юрій Брода.

IMG_3672            Формально передано команду комендантові Тарасові Подільському, і таборові зайняття суменят, молодшого та старшого юнацтва віком від 3-ох до 16-ти років почали працювати.

            Між головнішими денними тематичними посвятами були такі великі річниці:

 • 105-ліття з дня народження Степана Бандери
 • 70-ліття з дня смерти митрополита Андрея Шептицького
 • 10-ліття від Помаранчевої революції
 • 95-ліття Акту злуки ЗУНР з УНР
 • 65-ліття з дня народження і 35-ліття з дня смерти Володимира Івасюка
 • 365-ліття від перемоги під Збаражем
 • 150-ліття з дня народження Михайла Коцюбинського
 • 100-ліття від створення Українських Січових Стрільців.

            З приводу Шевченківських роковин цьогорічний табір користувався цитатами з «Кобзаря», як гасла дня.

IMG_4021

            Без сумніву, найяскравішим спогадом цього табору для старшого юнацтва були три чудові дні на початку другого тижня зайнять, коли вони виїхали на таборування під шатрами, ближче леґендарних Скелястих гір, щоб їхати верхи на конях.

            А весь табір завершився таборовим весіллям, з відтворенням (на веселий таборовий лад) українських народніх традицій, між іншим:

 • вибір наречених
 • заручини закоханих
 • дівич-вечір
 • шлюб молодят
 • прийняття громади й гостина
 • весільна забава.

IMG_4078

            Не обійшлося на таборі «Кобзар» і без найприємніших компонентів СУМ-івського таборування, таких, як дружні ватри з бадьорим співом, несподіваний і захоплюючий нічний алярм, і всетаборовий спортивний турнір – цього року в формі світового міні-кубка з футболу.

            В дусі універсального гасла СУМ «Бог і Україна» молитовно відспівано Святу Літургію, яку відслужив капелян Осередку в Едмонтоні отець Антін Тарасенко, в наміренні страждаючої, але не переможеної Батьківщини-України. Водночас багато гутірок презентовано в контексті останніх жахливих та грізних подій на окупованій сатаною території східньої й південної України. Зрештою, зі співпрацею братніх організацій, табір скористався з золотої нагоди, щоби всі таборовики могли написати особисті листи на адресу збройних сил України, що було доставлено офіційними шляхами в руки наших героїв-воїнів, які ризикують своїм життям, обороняючи волю, славу, честь і цілісність нашої святої Батьківщини.

IMG_3880

            Не обійдеться й без бодай згадки про один виклик перед табором, а саме, що з екологічно-природних причин не можливо було користуватися ні озером, ні пляжем оселі — бо існує насправді серйозна бактеріологічна загроза фізичного захворювання. Однак СУМ-івці надзвичайно винахідливі і (в разі потреби) поступливі та готові запроваджувати зміни. Тому таборовий комітет подбав про придбання великого портативного басейну, де юнаки й юначки з приємністю денно могли плавати.

            У суботу, 2 серпня 2014 р. роздачею грамот участи та таборових відзнак на святковому апелі офіційно закрито виховно-відпочинковий табір «Кобзар» і всі учасники сумними прощаннями, але з теплими, приємними спогадами повернулися до рідних домівок.

IMG_3853

            У СУМ-івському житті таборування – це не лише гарне річне зайняття, де можна побавитися, розважитися й відпочити. Це – фундаментальний виховний елемент, на основі якого розвивається сама суть СУМ-івської особистості. Тут сіється зернятко, вирощується плоди й збирається жнива круглої, вповні розвиненої й якісної української людини, яка живе й працює на користь свого оточення, своєї родини, своєї громади, своєї спадщини.

IMG_4061

            Склад Таборової комісії:

Тарас Подільський — голова

Роман Британ           

Данило Фецуляк

Михайло Вовк

Оксана Солецька

Борис Тарасенко

Тимко Басараба

Віра Бокало

Іванка Солецька

Данило Мусієнко

Христя Мусієнко

            Склад Команди:

Тарас Подільський – комендант (перший тиждень)

Роман Британ – комендант (другий тиждень)

Лариса Шмігельська – головна виховниця

Данило Мусієнко – бунчужний

Іванка Солецька – писарка (перший тиждень)

Оля Веспянська – писарка (другий тиждень)

            Додаткові виховники і помічники в кухні:

Борис Тарасенко

Віра Бокало

Михайло Шиш

Зенон Джула – дружинник з Великої Британії

Христя Мусієнко

Леся Івасик

Люба Переверницька

Галя Вілсон

Сузанна Британ

IMG_4016

 Додаткові фотографії Ви можете знайти під лінком: https://plus.google.com/photos/103142951045849167189/albums/6043248112958024289?authkey=CLvg9dvp5OW61AE

 

Роман Британ