Осередки СУМ ім. Біласа і Данилишина в Ошаві та ім. Івана Мазепи в Ст. Катеринс мають багато спільного. Обидва Осередки мають довгу і славну історію. Осередок в Ошаві заснований у 1948, а Осередок в Ст. Катеринс рік пізніше, у 1949 році. Обидва Осередки через більш, як сторіччя до сьогоднішного дня, пишалися мистецькою, культурною, суспільною, політичною і виховною діяльністю в залях їхніх респективних домівок, а саме в Українському Культурному Центрі «Дніпро» в Ошаві і в Українському Чорноморському Домі ім. С. Бандери в Ст. Катеринс. 

Обидва Осередки були одними із перших, що включилися в розбудову оселі СУМ «Веселка». У минулому підтримка була фізична і трудомістка, але з роками вона переросла у моральну і необхідну фінансову підтртимку відновлення оселі для майбутнього покоління молоді. Наступні приклади доказують, як ці Осередки і їхні члени підтримали подальші пляни, перевищуючи заклики комітету збирання фондів для оселі «Веселка». 

Незважаючи на тривожний час короновірусної пандемії, який зараз переживаємо, Фундація ім. Стефана та Марії Ґайди-Огар виділили надзвичайно щедру дотацію на кампанію розбудови оселі в сумі $60,000. Дотація допоможе здійснити критично потрібні капітальні ремонти басейну і каплиці на оселі «Веселка» з метою її збереження для молоді і ширшої української громади. Стефан та Марія (Огар) Ґайди колишні члени СУМ з Осередків Сейнт Катеринс і Кіченер, котрі, будучи в юнацтві, самі таборували численні роки на «Веселцi». Впродовж 30 років, Стефан був власником успішного бізнесу «Aristocrat Tile». Стефан і Марія були активними членами української громади в Сейнт Катеринс, зокрема української греко-католицької парафії свв. Кирила і Методія. Дружина Марія виділила цю княжу дотацію в пам’ять покійного чоловіка Стефана, який відійшов у вічність у 2017 році, щоби забезпечити, аби наступні покоління дітей мали нагоду зберегти українську спадщину, навчитися корисного і здобути товариства і спогади, які їх супроводжатимуть ціле життя. Цією пожертвою пані Марія також віддає шану своїм батькам, Володимирові та Стелі Огарам з Кіченер, котрі насолоджувалися оселею і учащали імпрези, які відбувалися на оселі «Веселкa» навіть після того, як їхні діти виросли. 

На підставі такого ґранідозного і щедрого жесту, Осередок в Ст. Катеринс зробив другу несподіванку. Завдяки їхній щедрості, дотації, отримані під час весни і літа, ними подвоювалися до суми $50,000. Така пожертва забезпечила необхідний стимул для збирання коштів поміж нашою громадою особливо у невизначених часах, які ми всі разом переживаємо. 

А Осередок в Ошаві знову допоміг іншим чином. Розуміючи великі видатки оселі, вони, мимо дотації до фонду розбудови у сумі $20,000, подарували додаткових $50,000 на оперативне конто оселі, щоб допо- могти сплатити річні податки, страхування, комунальні послуги та забезпечити кошти на утримання 90-акрової оселі. I це не все. Управа Осередку в Ошаві далі розглядає можливості передавати фонди з допомогою їхніх останніх інвестицій із продажу домівки. 

Комітет збирання фондів оселі «Веселка» вельми вдячний пані Марії та св. пам. Стефанові Ґайді-Огар, Осередкам у Ст. Катеринс і Ошаві за їхню підтримку ідеалів Спілки Української Молоді. Нехай їхні їсторії та дух щедрості будуть натхненням для всіх сумівців і прихильників, котрі мали велику честь і привілей таборувати чи побувати на оселі. 

І тому комітет збирання фондів оселі СУМ «Веселка» знову ласкаво звертається до тих, котрі ще не пожертвували, допомогти фінансово. Щоби скласти дотацію натисніть на кнопку: 

Ірка Шуст-ДанковичЧлен комітету збирання фондів оселі СУМ «Веселка»