Наша СУМ-івка Брала Участь у Канадсько-Українській Медичній Місії в Одесі

0
498

 

З 18 по 27 травня 2018, СУМ-івка Ганна Захарова брала участь у Канадській медичній місії до Військово-медичного клінічного центру Південного регіону в місті Одесі. Вона брала участь у місії як членкиня Ліґи Українок Канади (ЛУоК), в рамках проекту Ангели Хоронителі України. ЛУоК ко-спонсорувала місію, організатором якої є Канадсько-Українська Фундація. Мета місії була провести пластичні операції на обличчі і руках військовим і ветеранам, що були поранені під час стримання російської агресії на сході України.

Учасники проекту Ангели Хоронителі України і цій місії мали за мету вивчення і розуміння потреб поранених бійців з метою використання зібраної інформації в плануванні наступних медичних гуманітарних місій; а також – надання психологічної підтримки нашим захисникам і ветеранам.

“Неймовірно надихає те, наскільки хлопці були вдячні підтримці українських канадців, і особливо знаючи, що частина канадських медиків має українське походження. Але найважливішим для них є те, що нам не байдуже, що ми тут за океаном пам’ятаємо і хвилюємось за них”, – розповідає Ганна про її враження від поїздки. “Було зовсім нелегко бачити хлопців і, навіть, жінок від 24 до тих, кому за 50, які втратили одне або обидва ока, ноги чи руки, і що вони реально мають виживати після демобілізації”, – говорить вона. Ганна поділилася, що їй особливо зігріла душу зустріч із земляками з її рідного Криму серед медиків шпиталю.

Як сказав один з українських хирургів шпиталю, військовий лікар з Криму, Віктор Мазур,  ця місія була не просто медичною місією, але також і культурною, що надихнула персонал шпиталю говорити українською. Таким чином, членкині ЛУоК зробили висновок що дуже важливо робити подібні місії в південній, центральній і східній Україні.

Ганна завершує навчання у магістерській програмі з соціальної роботи в Університеті Калґарі, і ця поїздка була частиною її практики у Ресурсному Центрі Допомоги Військовим Сім’ям в Калґарі. Вона планує присвітити свою майбутню практику допомозі сім’ям військових і ветеранів, підтримці при переході від військового до цивільного життя, і психосоціальній адаптації ветеранів в Канаді та Україні.

В новинах:

https://www.youtube.com/watch?v=-C4lvd2VtOU

https://www.youtube.com/watch?v=fEMf3YTX-hA

http://7kanal.com.ua/2018/05/do-odesi-z-gumanitarnoyu-misiyeyu-pribula-grupa-kanadskih-medikiv/

https://www.radiosvoboda.org/a/29252455.html