Український Виховник на таборі в Елленвілі Н.Й.

0
611

Український Виховник на таборі в Елленвілі Н.Й.

Вчора закінчився ще один табір-досвід на терені СУМ Америка у Елленвіл. За два тижні, крім гутірок (бо гутірки – це лише незначна частина дня таборовика) відбулося стільки дивовижних подій, що треба бігом про це писати, поки з одягу ще не вивітрився запах ватри, вуха ще пам’ятають музику прощального вечора, а на взутті ще залишки болота з дна річки, що тече за Оселею.

Тож, вишкільний табір «Смолоскипи» ім.. Григорія Ващенка був справді цікавим як для мене, так, сподіваюсь, і для майже сотні юнаків та юначок. Маючи щастя повністю перебувати на таборі від початку до кінця, можу сказати, що вишкільні табори це добре гартування для майбутніх провідників, чудова можливість для спілкування сумівського юнацтва між собою і вже точно – чудовий виклик для виховників та команди табору.

На своїх заняттях дівчата та хлопці вчили історію, сумівську методику, сумознавство, провідництво, основи таборування, дізнавались про Григорія Ващенка та трохи нового про сучасну Україну. На кінець вишколу складали дуже серйозні іспити – з проектами, теоретичними та практичними завданнями та оцінками. Так само протягом цього часу мали можливість спілкування з гостями табору, які поглибили знання та вміння таборовиків.

Окремо варто сказати про старшо-юнацький табір «Спадок нескорених» ім.. Героїв УПА, який налічував хай не так багато юнацтва, як вишкіл, проте був дуже цікавим та прикладним. Адже дякуючи своїм лекторам діти навчились основам виживання в природі, отримали прості навики рятування на воді та суші, мали змогу втілити отримані знання, а також мандрували.

Маючи просто надзвичайно приємний час на таборі, хочеться подякувати усім тим, хто щодня був поруч, хто приїздив читати виклади, хто свої річні відпустки витратив на таборування (бо в умовах ритму життя цієї країни мені це видається куди більшим подвигом, аніж в нас), хто стійкував вночі, до кого звертались по допомогу, з ким ділились проблемами і просили поради. Важко назвати усіх поіменно, бо можна когось забути, але якщо вас занесло гарячим Нью Йоркським повітрям з 26 червня по 9 липня на Еленвільські землі (навіть якщо просто на концерт Другої ріки) – то я говорю саме про вас.

Залишаюсь з сумівським привітом «Гартуйсь»

Леся Голик