РЕЗОЛЮЦІЇ та ПОСТАНОВИ ХХIХ Крайового З’їзду Спілки Української Молоді в Америці

0
29

ХХIХ Крайовий З’їзд Спілки Української Молоді в Америці відбувся в суботу, 10 квітня 2021 року. Це вперше, що Крайовий З’їзд відбувся віртуальним способом з причини всесвітньої пандемії.

У З’їзді взяло участь 77 делеґатів. З того числа – 39 умандатованих делеґатів від 14 Осередків, 8 Голів Осередків, 10 Булавних Відділів, 15 членів Крайової Управи, 3 члени Крайової Контрольної Комісії та 2 члени Крайового Товариського Суду. На З’їзді були присутніми 9 членів Старшого Юнацтва та 14 гостей.

З’їзд проходив під гаслом «Гордо несім нашу славу»  і відзначав наступні річниці:

 • 150 років з дня народження Лесі Українки
 • 100 років з часу Другого Зимового Походу
 • 75 років з часу відновлення СУМ у Діяспорі
 • 75 років з часу створення СУМ в Німеччині
 • 30 років з часу проголошення Акту Незалежності України
 • 25 років з дня прийняття Конституції України

ХХІХ Крайовий З’їзд сердечно вітає український нарід на Батьківщині, який вже сьомий рік стоїть у важкій боротьбі з нашим історичним ворогом Московією, яка незаконно окупувала та анексувала півострів Крим, та зайняла частину території Донецької та Луганської областей, в наслідок чого сотні тисяч українського населення були змушені покинути свої рідні землі, і в наслідок чого понад 14,000 громадян втратили своє життя. Сьогодні Україна знова знаходиться перед новою воєнною небезпекою – чергової аґресії зі сторони Росії.

ХХІХ Крайовий З’їзд вітає державне керівництво України, закликає  його  непохитно захищати державно-національні, духовно-релігійні, культурні, економічні та інші цінності, і дбати про морально-духовне виховання молодого українського покоління. Проводити безкомпромісову боротьбу з корупцією та непохитно крокувати до європейської інтеграції, та до членства в НАТО. Крайовий З’їзд вітає дипломатичне представництво України у Вашінґтоні та в інших штатах  Америки , та дякує за співпрацю.

ХХІХ Крайовий З’їзд вітає перші заяви підтримки в обороні України, її національної незалежності, державного суверенітету та територіяльної цілісності, декляровані новою американською адміністрацією  президента Джо Байдена.

ХХІХ Крайовий З’їзд пересилає палкий привіт воїнам Українських Збройних Сил, які вірно служать та захищають національні кордони Української Держави.  Схиляємо наші голови та з тихою молитвою на устах згадуємо тих, які віддали своє життя на жертовнику Батьківщини.

ХХІХ Крайовий З’їзд  вітає традиційні Українські Церкви, їхніх Предстоятелів, Капелянів СУМ та всіх духовних працівників терену США, які працюють над вихованням української молоді.

ХХІХ Крайовий З’їзд вітає голову Світової Управи СУМ д. Андрія Бігуна, членів Світової та Крайових Управи СУМ та всіх сумівців в Україні та в діяспорі. Рівночасно З’їзд пересилає палкі та дружні вітання проводам та членству братніх молодечих організацій нашого терену – Пласт і ОДУМ.

ХХІХ Крайовий З’їзд вітає Президента Світового Конґресу Українців д. Павла Ґрода та Екзекутиву СКУ.

ХХІХ Крайовий З’їзд вітає голову ОУН д. Степана Романіва, Провід ОУН та всіх членів Державницьких Організацій у світі та терену США.

ХХІХ Крайовий З’їзд вітає проводи та членство наших крайових братніх організацій – Головну Управу ООЧСУ під проводом д. Миколи Грицковяна та Головну Управу ОЖ ОЧСУ під проводом подр. Христі Верещак.  Дякуємо їм, та всім відділам і членству  ООЧСУ і ОЖ ОЧСУ за довголітню всесторонню допомогу. Схиляємо наші голови у пошані перед пам’яттю Покійних членів Товариства УПА та членів Світової Ліґи Українських Політичних В’язнів.

ХХІХ Крайовий З’їзд вітає Український Конґресовий Комітет – центральну репрезентацію українців в Америці, підтримує її працю під проводом президента д. Андрія Футея, та представництво УККА у Вашінґтоні – Українську Національну Інформаційну Службу (УНІС) під керівництвом д. Михайла Савківа.

Цього року Спілка Української Молоді відзначає 75-річчя свого відновлення в Німеччині, та 72 річницю від створення СУМ в Америці. Схиляємо наші голови перед основоположниками відновленого СУМ в діяспорі та перед тими, які його творили в Україні у 1925-1930 роках. З окремим пієтизмом згадуємо всіх колишніх творців, провідників, працівників, які понад сім декад тому ставили фундаменти під будову нашої великої організації, якій на ім’я – СУМ.  Ми вже третє і четверте покоління первісних піонерів. Не посоромімо їхніх надбань та здобутків, які вони лишили нам у спадок. Працюймо до творення нових здобутків та стремімо до нових сумівських висот! Готуймось до величавого відзначення 100-літнього Ювілею створення нашої Спілки у 2025 році. Крайовий З’їзд закликає ново-обрану Крайову Управу вже від тепер розпочати підготовку до маштабного, та гідного відначення цієї історичної дати.

Дорогі Подруги і Друзі Сумівці!

На порозі відзначення 100-ої річниці створення СУМ, Крайовий З’їзд закликає все своє членство  підтвердити наше основне світоглядове кредо – бути вірним Богові і Україні. Визнаючи ці духовно-національні вартості як рушійну силу нашого буття, віру в нашого Небесного Творця, любов до Батьківщини та гордість до приналежности до Спілки Української Молоді – ми з певністю можемо глядіти у майбутнє і віримо, що майбутнє СУМ буде світлим! І в тому нам Боже,  разом із нашим Патроном СУМ Архистратигом Михаїлом, допоможи!

Честь України – Готов Боронити!

Організаційна Комісія

Комунікація:  Крайова Управа повинна мати більше відкриті дискусії з осередками. Прохання розглянути ідею “Town Hall” зустрічі з усіма осередками/відділами у віртуальному форматі, та щоб КУ створила групу імейлів тільки для голів осередків (або, у випадку якщо голова не може бути присутнім, тоді надійшле електронний лист іншому членові управи), щоб осередки/відділи могли зв’язатися між собою та обмінятися інформацією про майбутні події, ідеї і т.д. Також, віртуальні зустрічі зараз є нормальними, але прохання щоб КУ, по можливості, квартально організувала більше зустрічей з усіма, крім Пленуму та З’їзду.

Крайові Теренові Події: Пропонуємо, щоб КУ розглянула можливість організувати більше заходів, як напр. Вшанування Героїв Бою під Крутами/Небесної Сотні. КУ повинна попрацювати з осередками/відділами над списком подій, які ми вважаємо важливими відзначити (сумівські, історичні, культурні, і т.д.). Сьогодні дуже зручно організовувати теренові події через те, що майже все відбувається у віртуальному форматі. Прохання запрошувати громадських організацій.

Дружинники/Підвищення: Крайова Управа повинна розглянути способи, як заохочувати молодих Дружинників до різних лав та до роботи при СУМ. Також, КУ повинна взяти під увагу, що ця вікова група є дуже велика. Прохання, щоб КУ це взяла під увагу коли планує події та підняла це питання Світовій Управі. КУ також повинна далі вчити про стяги, поділитися з осередками документами, що пояснюють кожен стяг. Прохання, щоб КУ квартально нагадувала осередкам про ступені, особливо підвищення.  Запропоновані ідеї:

 • Організувати зустріч Міжнародників для розмови з політичними діячами, які могли б оповідати про міжнародні справи та поточні події.
 • Розпочати зв’язки з УНІС у Вашінґтоні. Розглянути можливість “internships”.
 • Приєднатися до подій та конференцій, які організує Організація Об’єднаних Націй щодо українських справ.
 • Розпочати Серію для стягів.

Статус Членства: Пропонуємо, щоб КУ створила найефективнішу систему щодо членства, потрібно якусь базу даних (напр. “CRM system”).

Веб-cайт: Веб-сайт є критична частина маркетингу. Він повинен бути легко-зрозумілим та доступним не тільки для внутрішніх цілей, але і для зовнішніх. Це дуже важливо для рекламування та зростання. Тому, що знайти інформацію непросто, і осередки не оновлюють свої сторінки, веб-сайт неефективний і контрпродуктивний. КУ повинна підняти це питання Світовій Управі. Прохання, щоб КУ почала телеконференції або зустрічі, щодо використання веб-сайту.

Однострій: Крайова Управа повинна знайти компанію яка продає подібні частини однострою. Осередкам важко з тим. Розміри просто не підходять і система не зручна. Далі, КУ повинна розпочати інвентаризацію усіх частин однострою в магазині (при 136 2nd Avenue) до літа, когось призначити в КУ хто буде очолювати цю справу, та у найближчому часі, відправити імейл осередкам/відділам, щоб всі знали з ким можна зв’язатися.

Злет Юнацтва СУМ: ХХІХ Крайовий З’їзд зобов’язує Крайову Управу до кінця 2021 року розглянути можливі способи осучаснити та вдосконалити Злет Юнацтва і подати пропозицію до Осередків/Відділів для розгляду осучаснення в наступних ділянках: система точкування; загальне програмування та логістика; використання віртуальних форматів (у тих ситуаціях, де вони є доцільними).

Виховна Комісія

 1. XXIХ Крайовий З’їзд зобов’язує Крайову Виховну Раду створити стратегічний плян для виховної праці та поділитися ним всіма Головними Виховниками, Булавними та Виховниками через Виховний Портал.  Доступ до цього порталу можна тільки через СУМпошту, тож XXIХ Крайовий З’їзд рекомендує, щоб всі сумівці придбали собі cym.org імейл.
 2. XXIХ Крайовий З’їзд зобов’язує Крайову Виховну Раду створити робочу групу для організування продовж року зустрічі між Виховниками для обміну ідей та думок. Ці зустрічі повинні часто відбуватися для вчасних плянувань виховних програм для Відділів та ройових сходин. Програми мають віддзеркалювати мету та виховні засади нашої Спілки але також повинні включати позитивне вживання технології, щоб з’єднати юнацтво з Виховниками.
 3. XXIХ Крайовий З’їзд зобов’язує Крайову Виховну Раду створити робочу групу, щоб підготувати та поділитися практичними та корисними порадами для Виховників в праці зі старшим юнацтвом – це включатиме зв’язок із Референтурою Дружинників, щоб юнацтво мало можливість розглянути свою роль в організації в майбутньому.
 4. XXIХ Крайовий З’їзд заохочує Відділи та Осередки до створення комунікації між собою для спільних проєктів та юнацьких сходин для старшого юнацтва, вживаючи контактні інформації Відділів які знаходиться на Порталі Виховників. Крайовий З’їзд зобов’язує Булаву та Організаційну референтуру Крайової Управи зберігати актуальність списків.
 5. XXIХ Крайовий З’їзд рекомендує Крайовій Булаві ознайомитися з працею по Відділах та заохочувати відновлення Булавних структур старшого юнацтва для самовлади.
 6. XXIХ Крайовий З’їзд рекомендує Крайовій Булаві та Таборовій референтурі переглянути можливості для створення базу даних всіх таборів терену. До цього “database” повинні входити всі учасники та їхні відбуті табори, та будь які провини цих учасників.
 7. XXIХ Крайовий З’їзд рекомендує Крайовій Булаві та Таборовій референтурі переглянути можливості для створення крайових спеціялізованих таборів для юнацтва. 
 8. XXIХ Крайовий З’їзд рекомендує Крайовій Булаві та Таборовій референтурі створити програму спостерігачів по таборах та в таборових комісіях, щоб заохочувати нових членів до Команд таборів та до праці в Таборових комісіях.

Фінансово-господарська Комісія

 1. XXIХ Крайовий З’їзд зобов’язує Крайову Управу створити портал для Фінансово-господарської референтури (подібно до порталу виховників).
 2. XXIХ Крайовий З’їзд рекомендує Організаційній та Фінансово-господарській референтурам КУ створити Фінансово-господарський Круглий Стіл, тобто семінар, щоб осередкові Фінансово-господарські референти могли поділитися думками та “best practices”.
 3. XXIХ Крайовий З’їзд зобов’язує Крайову Управу подати точні фінансові звіти КУ та Оселі в Елленвілі осередкам до 31 березня кожного року (в 2021 – до 30 квітня).

Статутова Комісія

XXIХ Крайовий З’їзд зобов’язує Крайову Управу створити комітет, який почне працю не більше ніж 2 місяці після обрання нової Крайової Управи. Члени комітету мають бути сумівці з осередків і також з поміж членів Крайової Управи. Мета цього комітету є оновити статут Спілки Української Молоді в Америці, який останній раз був змінений в 2014-му році. Комітет також має перекласти статут на англійську мову. Декотрі точки в Статуті, котрі треба розглянути:

 • Можливість змінити термін керівництва від 1 до 2 років;
 • Можливість лімітувати скільки разів 1 особа може бути в тій самій позиції керівництва;
 • Вирішити, що має траплятися коли голова осередку або булавний не може брати участь у з’їзді;
 • Обговорити ситуацію коли голова або булавний вже є членом КУ і через це осередок має 1 менший мандат на з’їзді.

Також до 1-го Пленуму комітет має переглянути і оновити правильники СУМ.

Статутова комісія одноголосно вирішила що оновити статут і правильники є дуже важливо для нашої організації.