“Перемога залежить від кожного” – Благодійний Забіг-Виклик #5K for UA

0
339

“Перемога залежить від кожного”

Учасники благодійного забігу "5K for UA"
Учасники благодійного забігу “5K for UA”

Елленвіл, Нью Йорк. 5 вересня на Оселі Спілки Української Молоді (далі – СУМ) в Елленвілі втретє відбувся Благодійний Забіг-Виклик #5K for UA, проведений Референтурою Дружинників при Крайовій Управі СУМ. Цьогорічний  забіг #5К for UA зібрав 30 учасників з 8 Осередків східного узбережжя. А саме: з Гартфорду, Філядельфії, Йонкерсу, Джерзі Ситі, Ґошену, Стемфорду, Ірвінґтону та Нью Йорку.

Три роки тому ідея проведення Благодійного Забігу-виклику виникла як відгук на розв’язану Росією криваву бойню на Донбасі. Після Іловайської масакри українських військ та перших Мінських домовленостей, ніхто не міг передбачити подальшого розвитку – які нові території захопить Москва? Українська армія була знекровлена чисельними втратами найкращих синів, а на передовій залишалися незначні боєздатні резерви, які могли тримати оборону. Тоді, Збройні Сили та добровольчі батальйони подавали найкращі приклади мужності та героїзму на фронті, а волонтери виявляли не меншу жертвеність, постачаючи на фронт найнеобхідніше – одяг, взуття, їжі, лопати, робочі інструменти, спеціальне обладнання, реанімобілі тощо, фактично замінюючи цілі підрозділи постачання в армії і виконуючи те, що повинна робити держава. Діаспора та сумівська громада не були осторонь. Ми також доклали зусиль, щоб допомогти врятувати українську незалежність – щоб українські бійці мали аптечки та кровоспинні засоби, біноклі та прилади нічного бачення. І навіть реанімобілі.

Учасники благодійного забігу
Учасники благодійного забігу

Час спливає, але, на жаль, війна на сході України триває. Як влучно написали волонтери “Львівського Лицаря” – “Війна стосуєтьс всіх. Перемога залежить від кожного”. Якщо вважаємо себе українцями, ці слова не можуть залишати нас байдужими. Придбані на зібрані під час нашої минулорічної акції біноклі врятували життя не одному бійцю на передовій, за що волонтери з України не раз дякували сумівцям з Америки. Ми не можемо допомогти всім, але кожне врятоване життя варте того, щоб докладати нових зусиль.

У чому сенс Благодійного Забігу-виклику? Кожен сам знаходить відповідь. Взявши участь у ньому, учасники вже довели, що вони небайдужі до подій в Україні. Той, хто прийняв виклик, пробіг виснажливі 5 кілометрів, подолавши в собі лінь, спокусу розваг і принади засмагання у ніжних проміннях вересневого тепла, власні слабкості та запечене сонцем болото біжні на спортовій площі. Нас об’єднала ідея допомоги та думки про солдатів, які тримають оборону і гинуть майже щодня. Сумна статистика того дня говорить, що 5 вересня загинув один, поранено троє українських бійців. Поки Україна не перемогла, наша допомога буде потрібна, щоб зміцнювати українську армію й підтримувати добросовісних волонтерів.

Незважаючи на те, що дистанція 5 кілометрів вимагає багато витривалості, вдвічі приємно було бачити поруч бігунів різних вікових груп. Найменшій учасниці – Тетяні Іваник з Гартфорду всього шість років, а вона завзято змагалася з дорослими. Якщо брати спортивну сторону Забігу-виклику, то перемогу здобув Матвійко Мельничук з Йонкерсу. Другим прибіг Віктор Курилик з Нью Йорку, а третьою була Лідія Яцевич з Йонкерсу. Серед молодшого юнацтва найкращим був Матвій Микитин з Філядельфії, а серед сеньорів – Андрій Бігун з Ґошену. Слід відзначити активну участь Осередків з Нью Йорку та Йонкерсу. Але найбільш вражаючим й, водночас, надихаючим наслідком цієї важливої події була незабутня дружня атмосфера доброзичливості, взаємопідтримки та взаємодопомоги. Для прикладу, коли Роман Ковбаснюк закінчив свою дистанцію, він пробіг додаткові кола, щоб допомогти пробігти матері. Батьки та глядачі активно підтримували учасників, а дехто бігав цілими родинами.

Бігати – корисно для здоров’я. Але біг приносить ще більше радості, коли друзі й сім’ї біжать поруч. Тоді всі стають однією родиною, а кожен – переможцем. Усі зібрані пожертви під час Благодійного Забігу-Виклику #5K for UA будуть відправлені волонтерській групі “Львівський Лицар”. Навіть маленькими кроками, якщо доходиш до фінішу – то вже перемагаєш!

Реферантура Дружинників Крайової Управи СУМ