65-ий Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг СУМ

0
383
Учасники благодійного забігу "5K for UA"
Учасники благодійного забігу “5K for UA”

65-ий Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг СУМ відбувся на Оселі СУМ в Елленвілі

Вимарш Осердку СУМ в Йонкерсі
Вимарш Осердку СУМ в Йонкерсі

В днях 2-4 вересня, на Оселі СУМ в Елленвилі, Ню Йорк, відбувся 65-ий з черги Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг Спілки Української Молоді. Цього року Здвиг відзначив 70-ліття відновлення СУМ-у в діяспорі та відбувся під гаслом „Україна Починаєтся з Тебе!”, на слова В’ячеслава Чорновола.

Формальна частина Здвигу відбулася 4 вересня. Соняшний день розпочався Божественною Літургією в сумівській каплиці св. Архистратига Михаїла. Літургію відправив капелян СУМ-у Америки о. Ігор Міджак. Після Літургії відбулася збірка сумівських Осередків та Відділів Юнацтва США та вимарш на Площу Героїв, котрий провадили Голова Крайової Управи СУМ Америки Юрій Микитин, новообраний Голова Світової Управи СУМ Андрій Бігун, та Комендант Здвигу Іван Кебало. 

Головний доповідач Голова Світової Управи СУМ Андрій Бігун
Головний доповідач Голова Світової Управи СУМ Андрій Бігун

Головну промову під час маніфестаційної частини мав Голова Світової Управи Андрій Бігун. Його зворушливі слова заохочували кожного сумівця подумати про свою майбутню ролю в організації. А. Бігун дав особисті приклади із цьогорічного благодійного табору котрий відбувся літом в Україні та до якого долучилися сумівські виховники з Америки.  Голова описав як виховники підтримували дітей бійців АТО та дітей переселенців на юнацькому таборі та рівночасно розповів як ці діти, котрі попередньо не бували на сумівських таборах та не належали до СУМ-у, відчули себе частинкою сумівської спілки котра оцінює кожного члена як частину майбутности України.    

В неділю по обіді, після сумівської дефіляди, небайдужі сумівці американського терену взяли участь в Благодійному Забігу на спортовій площі, який заплянувала Рефентура Дружинників при Крайовій Управі на підтримку української армії. Всі зібрані кошти й пожертви із Забігу „5K for UA” були відправлені добровольчій групі „Львівський Лицар” яка активно допомагає воякам на фронті.  

Танцювальний ансамбль „Золотий Промінь” з Гартфорду
Танцювальний ансамбль „Золотий Промінь” з Гартфорду

Розвагова частини Здвигу розпочалися 2 вересня вечером. Сумівці та гості веселилися продовж трьох днів і вечорів. Відбиванковий турнір відбувся 3 вересня на пляжі відбиванкової площі. В турнірі брало участь вісім мішаних команд дружинників та старшого юнацтва.  На першому місці вийшли грачі із Осередку Пасейк, Гартфорд здобув друге місце, а Філядельфія третє. 

Вечором 3 вересня відбувся величавий концерт на котрому виступали сумівці та несумівці. Серед сумівців був соліст Максим Лозинський, котрий недавно виступав в Києві з нагоди 25-ліття незалежности України. Також виступили старші юначки Калина Куземчик і Вікторія Шпинда з піснею та суменятко Татіяна Іваник з віршиком, і танцювальний ансамбль „Золотий Промінь” під керівництвом Орландо Паґана, до якого численно належуть сумівці. Чудово також виступила солістка Юлія Вусько зі Львова.  Ведуча концерту була Оксана Харук-Боднар. Після концерту виступив популярний „діджей” Стась Терентьєв з показом так званого „лейзер-лайт шов”.

Управа Оселі та Крайова Управа СУМ сердечно дякують всім учасникам за присутність на Здвизі та завершення сумівського таборового літа. Закликаємо всіх членів до посиленої праці по Осередках та Відділах Юнацтва. 

Христина Долинюк-Микитин

Переможці відбиванкового турніру Осередок Пассейк
Переможці відбиванкового турніру Осередок Пассейк

 

Сумівець Максим Лозинський виступає під час концерту
Сумівець Максим Лозинський виступає під час концерту