Новий відділ СУМ “МАРІУПОЛЬ”

0
566
СПІЛКА УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ В АМЕРИЦІ РОСТЕ

Створено новий Відділ Юнацтва СУМ Осередку СУМ в Чікаґо

 

Нью Йорк, Н.Й. (Крайова Управа СУМ)  День 14-го червня 2014 року залишиться історичним днем для Спілки Української Молоді в Америці, а особливо для Осередку СУМ ім. Миколи Павлушкова в Чікаґо.  Того ж дня офіційно засновано новий Відділ Юнацтва СУМ, якому дано назву МАРІУПОЛЬ, та порядкове число – 55.

Для загалу української громади годиться подати кілька даних про діяльність СУМ в Америці, яка цього року вступила у 66-ту річницю своєї діяльности.  Наша Спілка в Америці була створена  у 1949 році.  Основоположниками СУМ на американській землі були  переселенці з Європи, члени ОУН-УПА, подвижники ідей Спілки Визволення України ( СВУ) та СУМ, керівниками яких були Сергій Єфремов і Микола Павлушков.  Ці організації, які діяли в Україні в роках 1925 – 1930 , були зліквідовані на Харківському процесі , а їхні провідники виселені на заслання та згодом знищені.  На ориґінальних ідеях членів СВУ-СУМ, головною ціллю якою було змагатись за незалежну українську державу, нове після-воєнне покоління відновлює діяльність СУМ у 1946 в Німеччині з метою працювати під гаслом Бог і Україна у вихованні української молоді для здобуття волі України.

І так починаючи від 1949 року по сьогоднішній день СУМ в Америці розрісся до великої потужної організації.  Під час понад шести декадної діяльности Спілка Української Молоді в Америці своєю діяльністю гордиться та пишається.  Детальніші інформації про нашу Спілку в Америці можна отримати на сумівській веб сторінці – www.cym.org

Всім відомо, що у місті Чікаґо успішно проводить свою діяльність один із найбільших та активніших Осередків СУМ – Осередок ім. Миколи Павлушкова. В останніх роках українська громада в Чікаґо поповнилася новоприбулими з України, які включились до діяльности української громади, а їхні діти вже народжені тут, вступали до наших шкіл українознавства та до молодечих організацій.  Рівночасно українські поселення в Чікаґо почали переселюватись поза межі центру та почали творити нові центри життя поза так званим “давнтавном”.  Багато родин маючи дітей які були зацікавлені стати членами СУМ почали вести переговори із діючою управою Осередку, щоб уможливити своїм дітям участь у сумівській виховній діяльності.  Дуже допоміжним у цьому була парафія св. Йосифа Обручника, парохом якої є о. Микола Бурядник, який дуже прихильно поставився до  цього та посприяв і надав  церковне приміщення для проведення сумівських сходин та зайнять. І так, за допомогою управи Осередку СУМ та тогочасного голови д. Павла Бандрівського почались розмови з Крайовою Управою СУМ та полагодження всіх адміністративних та організаційних справ для створення нового Відділу Юнацтва СУМ, який організційно був би підпорядкований Управі Осередку СУМ ім. Миколи Павлушкова в Чікаґо.  Полагодивши всі адміністративні справи Крайова Управа СУМ на свойому засідання у місяці травні 2015 року формально винесла рішення та дала свою згоду на створення другого Відділу Юнацтва СУМ Осередку СУМ в Чікаґо, затвердила прохання назвати Відділ  Маріуполь, та надала йому порядкове число – 55.  Тепер в Осередку діятимуть два Відділи Юнацтва – первинний Відділ Одеса, порядкове число 2,  та новостворений Відділ – Маріуполь.

Згідно з традицією закриття виховного сезону, в суботу 14-го червня ц.р. відбувся День Сумівської Молоді.  На цьому урочистому святі відбувся святочний апель на якому відзначено юнацтво за успіхи здобуті  під час виховного сезону.  Надано відзнаки за успішне складання юнацьких іспитів старшого та молодшого юнацтва, переведено церемонію переходу молодшого юнацтва у сташе, а старшого юнацтва у ряди Дружинників СУМ.  Особливо висловлено признання Юнацтву за участь у цьогорічному Злеті СУМ який відбувся на Оселі СУМ в Елленвілі, і на якому поодинокі члени здобули нагороди, а танцювальний гурток старших юначок здобув перше місце.  У загальному точкуванні Відділ Одеса на цьогорічному Злеті Юнацтва СУМ здобув третє місце, за що належиться велике признання.

Кульмінаційною точкою програми було офіційне проголошення створення нового Відділу Юнацтва СУМ.  Участь у цій церемонії взяв голова КУ СУМ д. Юрій Микитин.  Після відчитання святочного наказу КУ відбулося зложення присяги  яку виголосив, тримаючи  сумівський прапор, новопризначений Булавний д. Марко Крутяк.  Зі святочним привітальним словом виступив голова КУ д. Микитин, який в особливий спосіб привітав членів новоствореного Відділу Юнацтва, а їх на сьогоднішній день нараховується 80 членів!  Він також зложив щиру подяку о. парохові Бурдяникові, батькам Юнацтва які повірили своїх дітей сумівському проводові та виховникам під проводом Головної Виховниці подр. Марійки Крутяк.  На завершення з привітальним словом виступив новообраний голова Осередку СУМ д. Тарас Дрозд з побажаннями успіхів у праці та гарного літнього відпочинку.

Крайова Управа СУМ вітає новостворений Відділу Юнацтва СУМ, і бажає обильних успіхів у праці на славу та  благо нашої Спілки, української громади та нашої Батьківщини України!