57-ий Злет Юнацтва СУМ на Оселі СУМ в Елленвілі

0
371
2016 Zlet 3

57-ий Злет Юнацтва СУМ на Оселі СУМ в Елленвілі

Елленвіл, Ню-Йорк. — В днях 28-29 травня 2016 р. на Оселі СУМ в Елленвілі, Ню-Йорк, відбувся 57-ий Злет Юнацтва Спілки Української Молоді. Цього року Злет відбувся під гаслом „Україна починаєтся з Тебе!” за словами народного депутата України Вячеслава Чорновола.

16 Відділів Юнацтва із сумівських Осередків США та Канади – разом 489 юнаків та юначок – вислали своє членство на Оселю СУМ щоб чесно змагатися у конкурсах знання, слова, роїв, мистецтва та спорту.  Під час дводенних змагань молодь гартувалося на природі під гарячим сонцем але серед юнацтва панував товариський настрій та чудова сумівська атмосфера.   

Після підрахунку результатів серед 16 Відділів перше місце зайняв Відділ „Білогорща” при  Осередку ім. гет. Богдана Хмельницького із Клівленду, друге місце зайняв 54-ий Відділ Юнацтва СУМ „Херсонес” із Стемфорду, а третє місце зайняв Відділ „Ужгород” при Осередку ім. Лесі Українїи із Джерзі-Ситі. Першунами Злету серед молодшого юнацтва стали: перше місце розділили Макар Сай з Гартфорду та Анастазія Пшик з Стемфорду, а третє місце Владік Бартків з Джерзі-Ситі  Першунами Злету серед старшого юнацтва стали: перше місце – Юрій Йосипів з Стемфорцу, друге місце – Христина Чизевська з Клівленду, і третє місце – Юля Барицька з Клівленду.

Сергій Квіт говорить до юнацтваЦього року юнацтво мало надзвичайну нагоду запізнати на Оселі колишнього Міністра Освіти і Науки України та сучасного радника Президента України, д-ра Сергія Квіта.  Др. Квіт був директором школи журналістики при Києво-Могилянські Академії від 2001 року та президентом Національного Університету Києво-Могилянської Академії від 2007-2014 року. Він був обраний Міністром Освіти і Науки України відразу після Майдану та став безстрашним захисником реформи освіти в боротьбі проти корупції.

Під час відкриття Злету було представлено український прапор від українських воїнів на сході в зоні АТО. Підчас 64-го Всеамериканськог Маніфестаційного Здвигу СУМ на Оселі СУМ в Елленвілі у вересні 2015 р.,  референтура дружинників Крайової Управи СУМ зорганізувала “5К for UA” благодійний забіг. Усі зібрані реєстраційні пожертви пішли на потреби українського війська. КУ СУМ закупила біноклі для наших хлопців на фронті й передали їх з допомогою організації Львівський Лицар.

Згідно з гаслом „Україна починаєтся з Тебе!” на Злеті була проведено кілька акцій на підтримку Україні.  Перша акція це була збір коштів на Захист Патріотів – проєкт розпочатий сумівцями з Америки д-ром Уляною Супрун та Марком Супрун, який включає закуп медичних аптечок та навчання у перші допомозі для українських вояків.  Відділи Осередку Виппані та Клівленд роздавали Мак Пам’яті – символ загиблих воїнів України, жертв Голодомору, та всіх постражданих невинних мирного населення та збирали дотації на цей проєкт.

Друга збірка відбулася на другий з черги благодійний сумівський табір „Ми – Україна” в Україні для дітей вояків АТО та дітей переселенців, які змушені залишити свої затишні хати через війну з Росією. Цей табір організує Крайова Управа СУМ в Україні під патронатом Світової Управи СУМ.

Згідно з все-українською акцією „Вдягай Вишиванку” започатковану на Україні, сумівська молодь, батьки та виховники одягнули свої вишиванки замість одностроїв в неділю рано на Богослуження та зробили спільну світлину перед пам’ятниками героїв.  Богослуження відправив капелян СУМ в Америці о.  Ігор Міджак.

Після завершення Злету, юнаки та юначки роз’їхалися до своїх Осередків, щоб через рік зустрітися знову з новими знаннями про свою рідну батьківщину.   

Христина Долинюк-Микитин

2016 Zlet 2