XXVІІI Крайовий З’їзд Спілки Української Молоді в Америці

0
495

Крайова Управа СУМ в Америці повідомляє Управи Осередків та все сумівське членство, що XXVІІI Крайовий З’їзд Спілки Української Молоді в Америці відбудеться в днях 20-22 жовтня 2017 року в Осередку СУМ ім. 30-го червня в Йонкерсі. Наради відбуватимуться в Ukrainian Youth Center (CYM), 301 Palisade Ave, Yonkers, NY 10703. Господарями Крайового З’їзду є Управа Осередку СУМ ім. 30-го червня в Йонкерсі.

Подаємо до відома, що КУ СУМ ухвалила, що цьогорічний Крайовий З’їзд розпічнеться в п’ятницю, о год 2-ій по полудні. Це дасть можливість відбути всі формальності, включно із звітуванням та дискусією над ними, та запевнить достатньо часу в суботу та неділю приділити більше уваги для праці в комісіях. Ми переконані, що такий розподіл програми З’їзду буде дуже корисним як для учасників так і для нашої Спілки взагалі. Тому просимо всіх делеґатів, з близька і здалека, поробити відповідні пляни та вчасно прибути на відкриття З’їзду.

ОБІЖНИК (pdf)  ЗВІТ ОСЕРЕДКУ-ВІДДІЛУ (doc)
УПОВНОВАЖЕННЯ ДЕЛЕҐАТА (pdf) ПОВНОВЛАСТЬ ДЕЛЕҐАТА (pdf) СПИСОК ДЕЛЕҐАТІВ (РЕЄСТРАЦІЯ) (doc)

 

Участь

Згідно з параграфом ч.29 «Статут СУМ в Америці», участь в Крайовому З’їзді СУМ з правом голосування беруть:

а) члени Крайової Управи, Крайової Контрольної Комісії і Крайового Товариського Суду.
б) делеґати, вибрані Загальними Зборами Осередку, у відношенні один делеґат на двадцять дійсних членів кандидатів та Суменят;
в) кожній розпочатій двадцятці прислуговує право одного делеґата;
г) Осередки, в яких у даному часі бракує вимаганого числа членів, мають також право на одного делеґата;
ґ) Голови Управ Осередків і Булавні Відділів Юнацтва;
д) Участь у Крайовому З’їзді СУМ з правом голосування приймають дійсні члени СУМ.

Права Голосу/Мандату


Згідно з параграфом ч.30 «Статут СУМ в Америці», делеґати беруть участь в Крайовому З’їзді особисто:


а)  лучення голосів делеґатів допускається в межах одного Осередку;
б)  якщо Осередки далеко віддалені від місця Крайового З’їзду СУМ і за браком часу та коштів подорожі неспроможні вислати делеґатів, їм прислуговує право й обов’язок уповноважити делеґатів з інших Осередків через Управи даного Осередку;
в)  таке рішення може запасти тільки на Загальних Зборах Осередку, а у виїмкових випадках Управою Осередку, повідомляючи наперед Крайову Управу;
г)  один делеґат може мати свій голос та лише один уповноважений мандат.


Додаткові інформації:

 • Звертаємо увагу на те, що мандат можна передати тільки іншому делеґатові. Це виключає передання мандату:
  • іншому членові осередку, який не є делеґатом;
  • Головам Управ Осередку або Булавним Відділу Юнацтва (вони не є делеґатами З’їзду);
  • Членам Крайової Управи або членам інших крайових структур (вони не є делеґатами З’їзду).
 • Пригадуємо, що делеґат може мати свій голос та не більше, як один уповноважений мандат.
 • Голова Осередку та Булавний Відділу не можуть передати свій мандат (мандат передавати можуть тільки делеґати від Осередків).


У випадку, що член керівних органів СУМ є одночасно головою осередку чи Булавним, він не може мати другого мандату, крім свого.


Правосильність і Компетенції Крайового З’їзду


Згідно із параграфами 33, 34, 35, 36 і 37 «Статут СУМ в Америці»:


ч. 33 – З’їзд СУМ є правосильним, якщо на ньому присутня не менше як половина уповноважених делеґатів.

ч. 34 – У випадку неприбуття передбаченої Статутом кількости делеґатів, Крайовий З’їзд СУМ відбувається на одну годину пізніше з незміненим порядком нарад, і тоді З’їзд є правосильний при будь-якій кількості делеґатів.

ч. 35 – Крайовий З’їзд виносить звичайною більшістю голосів всі постанови, окрім тих постанов в нижче поданій точці 36.

ч. 36 – Для рішення ліквідації, виключення членів, і зміни цього Статуту СУМ потрібно дві третини (2/3) голосів делеґатів.

ч. 37 – До компетенції Крайового З’їзду СУМ належить:


а) вислухання звітів найвищих керівних, контрольних та дисциплінарних органів СУМ і схвалення роботи уступаючої Крайової Управи;
б) ухвалення змін Статуту й Програми СУМ;
в) вибір керівних, контрольних і дисциплінарних органів;
г) устійнення висоти членських вкладок та затвердження бюджету на наступну каденцію;
ґ) іменування почесних членів СУМ;
е) затвердження і надання почесних грамот і відзначень;
є) розгляд відкликів виключених членів СУМ;
ж) ухвалення постанов про матеріяльні вартості СУМ;
з) вибір делеґатів на Світовий Конгрес СУМ;
и) винесення рішення про ліквідацію СУМ;
і) надання звання ІІІ-го Ступеня. (гляди «Правильник Дружинників СУМ»).

Оплата, нічліг і транспорт

Оплата З’їзду для делеґатів і гостей виноситиме $150 від особи. Це включає реєстрацію, два сніданки, два обіди, та дві вечері.

Для делеґатів зарезервовано кімнати в готелі:

Court Yard Marriott – Yonkers
5 Executive Blvd, Yonkers, NY 10701
(914) 476-2400

Реченець замовлення: 20-го вересня
(по зниженій ціні – $157 на добу + податок)
Замовляти кімнати за назвою: UAYA

Для делеґатів які прилітатимуть із дальших Осередків літаками подаємо до відома, що Організаційний Комітет, має можливість зустрінути Вас на летовищі White Plains/Westchester Airport (HPN). Якщо Ваш лет є на летовище LaGuardia Airport (LGA) рекомендуємо орендувати авто, або UBER. Просимо переслати свої дані прилету до голiв Організаційного Комітету на електронну пошту – [email protected] та [email protected].

Подаємо до відома, що від HPN летовища до готелю є приблизно 20 миль, а від LGA 35 миль. Закриття З’їзду передбачено не пізніше як на 3:00 год. по полудні, тому рекомендуємо відлет додому не раніше, ніж о 6-ій годині вечора. Рівнож повідомляємо, що Організаційний Комітет подбає про траспорт для делеґатів з готелю до/від Центру на наради З’їзду та на Бенкет.

Підготовчі Комісії

Крайова Управа покликала слідуючих подруг і друзів очолити підготовчі комітети/комісії З’їзду:

 1. Підготовчий Комітет Крайового З’їзду – под. Ляриса Грицик Данненберґ ([email protected]) і д. Стефан Щур ([email protected]) від КУ СУМ, та д. Андрій Горбачевський ([email protected]), від Осередку СУМ в Йонкерсі.
 2. Статутова Комісія – д. Богдан Гаргай ([email protected]).
 3. Мандатно-Верифікаційна – д. Мирон Приймак ([email protected])
 4. Номінаційна Комісія – голова подр. Леся Гаргай ([email protected]); члени – подруги Марійка Краснянська і Надя Длябога, та друзі Юрій Прятка, Мирон Васюнець
 5. Фінансово-Господарська Комісія – д. Мирон Солтис ([email protected])
 6. Виховна Комісія – подр. Христя Бігун ([email protected])
 7. Організаційна Комісія – подр. Марійка Краснянська ([email protected]), Надя Длябога ([email protected]),
 8. Резолюційна – буде повідомлено пізніше.

УВАГА: Тому, що успіхи та недоліки нашої діяльності, а заразом і напрямні для дальшої праці в основному обговорюватиметься та вирішуватиметься на нарадах Комісій, звертаємось до Управ Осередків та делеґатів завчасно зголошувати свої думки та пропозиції стосовно програми або порядку праці кожної Комісії. Свої пропозиції просимо надсилати електронною поштою до голів підготовчих комісій до 24-го вересня 2017 р.

Статут СУМ

КУ СУМ покликала підготовчу Статутову Комісію, завданням якої є переглянути діючий Статут СУМ, і якщо потрібно представити зміни до затвердження Крайовим З’їздом. Рівночасно звертаємось до Управ Осередків переглянути Статут, і якщо є пропозиції на зміни, просимо подати їх на письмі до підготовчої Статутової Комісії не пізніше як до 20-го серпня 2017 року. Просимо переслати пропозиції до голови Статутової Комісії, д. Богдана Гаргая ([email protected]), і рівночасно до бюра КУ СУМ ([email protected]). Діючий Статут СУМ в Америці можна знайти на веб сторінці КУ СУМ:
https://cym.org/us/files/2015/01/Statut_CYM_USA_2014.pdf

Переходовий Прапор та Осередкові/Відділові Звіти

В залученні є запитник під назвою “Звіт Осередку/Відділу СУМ”. Кожний Осередок СУМ є зобов’язаний точно та детально його виповнити, та повернути до КУ СУМ за електронною адресою [email protected] і рівночасно до подр. Ляриси Грицик Данненберґ ([email protected]) і д. Мирона Васюнця ([email protected]) не пізніше як до 10-го вересня 2017 року.

Інформації, подані у Звіті, служитимуть двом цілям:

 1. Дадуть Крайовій Управі повний образ всесторонньої діяльности даного Осередку чи Відділу;
 2. Служитимуть як базовий документ коли КУ СУМ розглядатиме кандидатів на отримання Переходового Прапора КУ СУМ, який буде наданий на Крайовому З’їзді.

Звертаємо увагу, що питання які знаходяться в запитнику відносяться до вимог які є подані в Правильнику Надання Переходового Прапора КУ, тобто:

 • а.  Внутрішня праця (культурно-освітня і вишкільна праця, самодіяльні гуртки, курсиі т.п.)
 • б.  Суспільно-громадська праця (участь сумівців у громадській праці)
 • в.  Зовнішня праця (зв’язки з чужинецькими організаціями молоді, пресою, постачання американським бібліотекам літератури, пропаганда серед чужинців і т.п.)
 • г.  Юнацтво СУМ (розбудова юнацьких лав, систематична праця з юнацтвом, таборування, виховники і т.п.)
 • ґ.  Фінанси (вчасне розчислення із фінансових зобов’язань супроти Крайової Управи.)
 • д.  Дисципліна (звітність, своєчасне виконування доручень та заряджень Крайової Управи.)

Тому уважаємо дуже важливим, щоб Осередки й Відділи дбайливо виповнили цей запитник. Рівно ж можна подати й додаткову інформацію про діяльність Осередку (дописи, фото, тощо).

До Комісії надання Переходового Прапора входять: д. Мирон Васюнець і подр. Лярися Грицик Данненберґ (Організаційні – голови комісії); д. Юрій Прятка (Булавний); подр. Надя Длябога (Референт Дружинників); д. Мирон Солтис (Фінансово-господарський референт). Всі пропозиції розглядатиме Крайова Управа на свойому засіданні, а вислід буде проголошений під час Крайового З’їзду.

Відзначення та Підвищення Ступенів

До цього Обіжника є залучений окремий Обіжник в справі відзначень та підвищень ступенів. Просимо Осередків докладно запізнатись із вимогами та анкетами, які є залучені. Виповнені анкети просимо переслати до голови Комісії Відзначень і Підвищень Ступенів КУ (подр. Марійки Краснянської) не пізніше як до 31-го серпня 2017 р. електронною поштою на адресу [email protected].

До Комісії Відзначень входять: подр. Марійка Краснянська (голова), члени – подруги Леся Гаргай, Марійка Поліщук, та друзі Мирон Солтис і Мирон Васюнець. Комісія розглядає прислані пропозиції та передає їх для остаточного розгляду Крайовій Управі СУМ.

Зобов’язання Осередків:

 1. Вирівняти всі незаплачені зобов’язання до КУ СУМ за роки 2014-2017 до 24-го вересня 2017 р.; це включає розчислення за членські вкладки (річна членська вкладка виносить $30 для сеньйора, дружинника, члена юнацтва та суменят. Половина із зібраних членських вкладок пересилається до КУ СУМ);
 2. Всі інші фінансові зобов’язання – Коляда, за журнал «Крилаті», однострої та відзнаки до 24-го вересня 2017 р. Нова адреса КУ СУМ є: P.O. Box 1434, New York, NY 10276;
 3. Вислати виповнені анкети електронною поштою на адресу [email protected] до 24-го вересня 2017 р.:
  • Реєстрація Делеґатів 
  • Уповноваження Делеґата 
  • Повновласть Делеґата;
 4. Подати своїх представників до підготовчих Комісій З’їзду, або подати на письмі свої пропозиції щодо програми праці по комісіях електронною поштою до голів підготовчих комісій до 24-го вересня 2017 р.;
 5. Пропоновані зміни до Статуту треба переслати електронною поштою до підготовчої Статутової Комісії, яку очолює д. Богдан Гаргай ([email protected]) не пізніше як до 20-го серпня 2017 р.;
 6. Звіт Осередку/Відділу СУМ треба переслати на письмі до КУ СУМ не пізніше як до 10-го вересня 2017 р. електронною поштою на адресу [email protected], [email protected] та [email protected].
 7. Переслати виповнені анкети на підвищення до ІІІ-го ступеня Виховника, Суспільника, Культурника, Ратника, та Міжнародника до подр. Марійки Краснянської ([email protected]) до 31-го серпня 2017 р.

Просимо Осередки всі анкети, зголошення на відзначення та звіти, також пересилати електронною поштою на [email protected].

Старше Юнацтво – Майбутність СУМ

Тому, що наше Старше Юнацтво – це майбутні провідники нашої Спілки, Крайова Управа просить, щоб з кожного Осередку приїхали старші юнаки/юначки на наш З’їзд. Це дасть їм можливість запізнатись ближче про працю нашої Спілки, та про діяльність Крайової Управи зокрема. Їхня присутність на пленарних нарадах та у працях комісій З’їзду відкриє їм нові горизонти, і віримо що заохотить їх у скорому майбутньому стати провідими членами нашої організації. Крайова Управа приготовляє окрему програму для старшого юнацтва – гостей З’їзду, тому закликаємо Управи Осередку подбати, щоб по можливості якнайбільше старшого юнацтва прибуло на З’їзд. Це саме відноситься до Дружинників СУМ, яких ми запрошуємо до участи в З’їзді та в працях комісій З’їзду. Кожний буде мати можливість висловитися, внести свої поради та побажання для покращання праці СУМ в Америці та у світовій мережі.

«Йонкерський Вечір в Музею»

З нагоди Крайового З’їзду СУМ вiдбудеться розваговий «Йонкерський Вечір» замість формального бенкету, який розпочнеться о год. 6-ій вечором в суботу. Більше про це в наступному обіжнику.

Крайова Управа надіється, що наш Крайовий З’їзд буде успішним та плідним. Але, щоб він таким був потрібно тісної співпраці всіх – як членів Крайової Управи так і делеґатів та учасників з Осередків та Відділів. Надіємось, що не буде ні одного Осередку чи Відділу, який не буде заступлений своїми делеґатами на нарадах. Перед нами багато справ до обговорення та вирішення. Тільки спільними силами, та з великою візією в майбутнє ми зможемо бути гідними наслідниками наших попередників!

По всіх справах пов’язаних з організацією Крайового З’їзду просимо звертатися до спів-голів Підготовчого Комітету, подруги Ляриси Грицик Данненберґ ([email protected]) та друга Стефана Щура ([email protected])

До зустрічі на Крайовому З’їзді!

 

ОБІЖНИК (pdf)  ЗВІТ ОСЕРЕДКУ-ВІДДІЛУ (doc)
УПОВНОВАЖЕННЯ ДЕЛЕҐАТА (pdf) ПОВНОВЛАСТЬ ДЕЛЕҐАТА (pdf) СПИСОК ДЕЛЕҐАТІВ (РЕЄСТРАЦІЯ) (doc)