СУМівці зі США відбули 65-ий Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг

0
515

unian_625634-1100x530

Такі заходи вже стали традиційними і відбуваються щороку на СУМівській оселі в Елленвілі, США.

«Під час чотирьох вихідних днів, ми почуваємося під одним дахом, як одна родина. Цей час є нам дуже дорогий. Сумівський дух під час цієї події нас єднає», – каже Голова Організаційного Комітету Здвигу подруга Надя Длябога-Адамо.

Гаслом цьогорічного заходу були слова відомого громадського та політичного діяча В’ячеслава Чорновола: «Україна починається з Тебе!».

Звертаючись до учасників зібрання Голова Світової Управи СУМ др.Андрій Бігун наголосив на важливості збереження молоддю справжнього українського духу й традицій, а також – організаційної ідентичності.

2016-09-foto-andrii-bigun-veamerikanskii-zdvig-v-ellenvili

“Хотілося б, щоби сумівці гордо співали свій Гімн, щоби з гордістю носили однострій, який є символом нашої єдності та нашої приналежності до чогось, що є набагато більшим за кожного із нас окремого, що є пригадкою того, що Спілка Української Молоді не є, і ніколи не була сукупністю багатьох індивідуальних осередків, а, як і впродовж багатьох десятиліть своєї діяльності, є об’єднаною спільнотою християн, патріотів, відданих для ідейної справи однодумців, які називають один одного друзями і подругами не тому, що так написано в якомусь Правильнику, а тому, що саме з них починається Україна!” – сказав друг Андрій.

2016zdvyh_yonkers

Програма Ювілейного – 65-го Всеамериканського Маніфестаційного Здвигу була надзвичайно насиченою, і тому особливої подяки заслуговує його Оргкомітет, у складі Наді Длябоги-Адамо, Стефана Щура і Дмитра Ленчука, а також Команда, в особі коменданта – Івана Кебала, бунчужного – Миколи Балка, писаря – Інни Петрусенко, спортових референтів – Матея Бетлея, Юрія Прятка, Дмитра Ленчука, референта мистецької програми – Оксани Томашевської.

Окрім святочного апелю та маніфестаційної частини, СУМівці взяли участь у спільному Богослужінні.

Спортова частина Здвигу включала в себе турнір з відбиванки, в якому змагалося 8 команд. У запеклій боротьбі перше місце вибороли учасники з осередку Пассейк, друге місце завоювала команда осередку Гартфорд; третє місце – осередок Філаделфії.

2016zdvyh_mlozynskyj

Потішила учасників та гостей свята й Мистецька Програма, яку представили: дружинник з Осередку Нью-Йорк др.Максим Лозинський,  танцювальний ансамбль «Золотий Промінь» під керівництвом Орландо Паган, Старші Юначки подр.Калина Куземчук і подр.Вікторія Шпинда, солістка зі Львова Юлія Вусько, DJ Стась та його лазерне шоу. Ведучою програми була подр.Оксана Харук-Боднар з осередку Нью-Йорк.

2016zdvyh_hartford_dance

Важливою подією Здвигу став благодійний забіг, адже зібрані під час його проведення кошти будуть спрямовані на реалізацію проектів волонтерської організації “Львівський Лицар”, що надає дієву підтримку бійцям, які на Донбасі боронять незалежність та територіальну цілісність України.

2016zdvyh_5kparticipants

«У чому сенс благодійного забігу-виклику? Кожен сам знаходить відповідь. Взявши участь у ньому, учасники вже довели, що вони небайдужі до подій в Україні. Нас об’єднала ідея допомоги та думки про солдатів, які тримають оборону і гинуть майже щодня. Поки Україна не перемогла, наша допомога буде потрібна, щоб зміцнювати українську армію й підтримувати добросовісних волонтерів», – кажуть в Референтруі Дружинників Крайової  Управи СУМ в Америці.

Незважаючи на те, що дистанція 5 кілометрів вимагає багато витривалості, вдвічі приємно було бачити поруч бігунів різних вікових груп. Найменшій учасниці – Тетяні Іваник з Гартфорду всього шість років, а вона завзято змагалася з дорослими.

Якщо брати спортивну сторону Забігу-виклику, то перемогу здобув Матвійко Мельничук з Йонкерсу. Другим прибіг Віктор Курилик з Нью Йорку, а третьою була Лідія Яцевич з Йонкерсу. Серед молодшого юнацтва найкращим був Матвій Микитин з Філядельфії, а серед сеньорів – Андрій Бігун з Ґошену.

Але найбільш вражаючим й, водночас, надихаючим наслідком цієї важливої події була незабутня дружня атмосфера доброзичливості, взаємопідтримки та взаємодопомоги.

2016zdvyh_5kforua

А ось й допис з Фейсбук-сторінки «Львівського Лицаря»:

7

Подруга Надя Длябога-Адамо розповіла, що  СУМ в Америці не вперше співпрацює з цією громадської ініціативою: «Минулого року ми всі зібрані кошти відправили до цієї волонтерської групи й цей рік ми продовжуємо нашу підтримку. Велика подяка всім бігунам та всім хто передали грошову пожертву!».

Чотири дні Здвигу минули, як одна мить.

«Завершили наш 65-ий Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг успішно! Чекаємо наступного року!», – кажуть СУМівці.