Осіння Прогулька 2013

0

В днях 12-13 жовтня 2013 відбулася третя під ряд Сумівська Осіння Родинна Прогулька на Оселі СУМ в Елленвіл, Нью Йорк. На свіжому повітрі, під синім небом та з ідеальною погодою «бабиного літа», понад 40 членів молодшого і старшого юнацтва зібралися на цікаві та різноманітні гутірки, заняття та забави. Осінню Прогульку з організували 54 Відділ Юнацтва СУМ «Херсонес» із міста Стемфорд, штат Коннектикут.

Прогулька почалася апелем після якого діти прослухали цікаву гутірку про характеристики і прикмети сумівця. Доповідач обговорив з дітьми риси які типово зображують сумівця та які ми завжди стараємося осягнути. Hаприклад, доброту, честь, мужність і самовизначення. Опісля гутірки та смачного обіду, діти грали в приємну гру копаного м’яча (футболу) проти батьків. Відразу після матчу вони залишилися на спортові площі де очікували велику несподіванку. А саме, довголітній сумівець з осередку Нью Йорк та професійній летопадник Друг Іван Качoр вискочив з літака з понад 8,000 футів височини і прямо приземлився посеред дітей які стояли на площі! Але ж діти раділи тим! Друг Іван тоді провів коротеньку гутірку з юнацтвом та з батьками які мали багато для нього питань. Дальше в суботу ще була цікава гутірка про першу допомогу а вже під вечором та після вечері, всі посідали на висвітлення славного Голлівудського фільму “Тарас Бульба” на великому екрані під відкритим небом. Як уже за традицією, коли зіроньки повиходили то ж і члени відділу стали погуляти під звуків супер- діджея друга Андрія Солонинки зi Стемфордa що потрудився зорганізувати родину дискотеку.

У неділю рано всі Сумівці та батьки спільно молились на Службі Божі в Українській католицькій церкві Пресвятої Трійці в Кергонксон, Н.Й. Після повернення, учасники поїхали недалеко сумівської Оселі відвідати оселю Рунвіри “Оріяна” та їх колекцію трипільських експонатів. Почули багато цікавого про стародавню трипільську культуру та самі мали нагоду створити з глини птахів та інші символи в природі. Врешті, прийшлося всім сім’ям по заховати свої намети та знаряддя на наступній раз та від’їхати до своїх домів.

Організатори хочуть подякувати адміністрації Оселі, всім родичам, юнацтві і нашим викладачам, без яких ця Прогулька не могла б стати дійсністю. Викладачами які присвятили свій час для здійснення Прогульки були: Северин Гуменний відділ СУМ Стемфорд, КТ, отець Іван Кащак, парох церкви Пресвятої Трійці в Кергонксон, Н.Й., Іван Качoр з Осередку СУМ Нью Йорк, та пані Ірині Форостян, Директор Фонду Досліджень Стародавніх Цивілізацій. Усі Сумівці- учасники та батьки веселилися програмою Прогульки, приємними забавами і ватрою, та взагалі дружною атмосферою протягом вихідних і уже з нетерпінням очікують наступної такої прогульки!