Резолюції та Постанови XXVII Крайового З’їзду СУМ в Америці – 2014

0
495

??V?? ???????? ?'??? ??? ? ???????


icon_pdf завантажте РЕЗОЛЮЦІЇ-ПОСТАНОВИ – КОМУНІКАТ Президії XXVII Крайового З’їзду  – СТАТТЯ ТА ФОТО 


XХVІI Крайовий З’їзд СУМ в Америці відбувся 25-26-го жовтня 2014 року в Українському Освітньо-Культурному Центрі в м. Дженкiнтавн. Господарем З’їзду був Осередок СУМ ім. УПА у Філядельфії, а З’їзд відзначав 65-ліття Спілки Української Молоді В Америці.

Участь у Крайовому З’їзді СУМ взяло 82 делеґатів: з того числа – 47 зареєстрованих делегатів від 15 Осередків, окрім того 8 Голів Осередків, 9 Булавних Відділів, 16 членів Крайової Управи, один член Крайової Контрольної Комісії, та один член Крайового Товариського Суду. На З’їзді були присутніми 4 гості та 5 членів Старшого Юнацтва.

XХVІI Крайовий З’їзд відбувався під гаслом «Не вмирає душа наша, не вмирає воля!» з поеми «Кавказ» Тараса Шевченка, в часі відзначення:

 • 200-річчя народження Тараса Шевченка
 • 150-річчя народження Митрополита Василя Липківського, замученого большевиками
 • 100-річчя від створення леґендарної формації Січових Стрільців, яка стала ядром Української Галицької Армії у 1918 р.
 • 65-ліття створення СУМ в Америці
 • 60-річчя повстання в концентраційному таборі в Кінґірі, де знищено, окрім численних в’язнів, 500 українських жінок-героїнь
 • 25-річчя створення молодечих організацій СНУМ-СУМ, які започаткували відродження національних ідеалів серед молоді
 • 10-річчя Помаранчевої Революції в Україні

 

XХVІI Крайовий З’їзд відбувався також:

 • В 70-ту річницю створення українського революційного передпарламенту Воюючої України – Української Головної Визвольної Ради (УГВР), та
 • У 65-ту річницю Звернення Воюючої України до української молоді на еміґрації, з жовтня 1949 р., яке було і є актуальним дороговказом для збереження моральних та державницьких вартостей та плекання конкретної дії у боротьбі за УССД

 

XХVІI Крайовий З’їзд СУМ:

 • Вітає український нарід на Батьківщині, що перетворив «Майдан Незалежності» на позиції прозахідних європейських вартостей від проросійської політики Президента Януковича, і в тім протистоянні вийшов переможцем, зберігши свої національно-державницькі ідеали та підкресливши свої європейські та трансатлантійські аспірації.
 • Вітаємо Президента України Петра Порошенка, уряд та Верховну Раду України та бажаємо їм багато успіхів у державній політиці, особливо у відстоюванні незалежності та цілісності української державної території.
 • Пересилаємо щирий привіт українській молоді, що створила «Майдан», не шкодуючи здоров’я та життя, виражений смертю героїв «Небесної Сотні» та створенням добровольчих батальйонів, які боряться проти російських окупантів та сепаратистів-терористів.
 • Вітаємо героїзм вояків Національної Ґвардії та Збройних Сил України, які віддано служать українській державі, оберігаючи її перед загрозою терористів у Антитерористичній Операції та непроголошеній російсько-українській війні.
 • Вітаємо традиційні українські Церкви та їхню продержавну наставу, співпрацю та підтримку, включно з благословенням і молитвами за перемогу української сторони.
 • XХVІI Крайовий З’їзд СУМ вітає Голову Світової Управи СУМ, членів Світової Управи СУМ, всі проводи Крайових Управ у світі;
 • Президента Світового Конґресу Українців д-га Євгена Чолія;
 • Голову Організації Українських Націоналістів (бандерівців) д-га Стефана Романіва;
 • Голову Ради Українських Державницьких Організацій Світу д-га Юрія Шимка;
 • Проводи та членство братніх українських молодечих організацій Пласт і ОДУМ в США.

Постанови зовнішньо-політичні

 1. Антиукраїнський та антидемократичний режим бувшого Президента Януковича належить до минулого. Вартості героїчного Майдану, революція гідності, оборона державності, суцільної української території стали на порядку дня. Україна втратила Крим, одначе західні держави світу, світове суспільство, США і НАТО не прийняли цього зухвалого акту Кремля – Україна відбере свій Крим як не раніше то пізніше, але це питання лишається актуальним.
 2. До першочергових завдань СУМ-у в Америці належить моральна та матеріальна допомога Україні. Ще ніколи так нагально її не було потрібно як у цих часах. Інтеґрація з Європою є сіллю в очах Російської Федерації і Путіна. Загарбання українських земель та творення т.зв. Новоросії з т.зв. Донецькою та Луганською Народною Республікою вказує неоднозначно на російський імперіалізм та намагання зняти Україну як співгравця в європейській та світовій політиці. Без України, Росія не хоче і не може жити.
 3. Тому, у цій боротьбі на життя і смерть української державності та її території, ми сумівці – під проводом Крайової Управи – в наступних трьох роках повинні застановитись над заходами різної моральної, активної та помічної дії, повністю зрозумівши свою моральну відповідальність, так як ми це робили із Зверненням Воюючої України 65 років тому. «Кожний думай, що на тобі мільйонів стан стоїть, що за долю мільйонів мусиш дати ти одвіт» – писав І. Франко. Тому зміцнімо нашу рішучість, продумаймо способи допомоги Україні – бо це справа чести кожного з нас, члена СУМ-у в США, щоб помогти Українській Державі зберегти свій суверенітет, незалежність і недоторканність її території.
 4. Тому, XХVІI Крайовий З’їзд СУМ в Америці закликає через КУ СУМ кожного сумівця – дзвонити, писати, в імені виборців (електорату) до членів Конґресу та Сенаторів, щоб підтримали законопроект, який є в Конґресі для надання Україні летальної (збройної) військової допомоги.
 5. XХVІI Крайовий З’їзд СУМ підтримує роботу УККА/УНІС та тимчасового Комітету з питань України у сприянні законопроектів «Ukraine Freedom Support Act 2014» S.2828, H.R.5190 і «Non Recognition of Crimean Annexation», як також і створення робочої групи з питань України «Senate Task Force on Ukraine». XХVІI Крайовий З’їзд СУМ закликає всіх членів СУМ-у включитися в цю акцію. Специфічно, ідеться щоб ця акція жила ланцюговим способом – щоб не одна особа це робила, але щоб ця акція переходила на іншу особу, яка подзвонивши, або написавши листа, цю справу передає іншій особі, яка рівно ж, виконавши своє завдання, передасть цю справу черговій особі – таким чином охоплюючи ширші кола сумівців і нашої спільноти. Припій цієї дії – Президент Америки, Конґресмени та Сенатори.
 6. Ми свідомі численних поранених вояків в українських добровольчих батальйонах та в Збройних Силах України; допоможімо їм – подбаймо, щоб набути потрібну першу допомогу, т.зв. «IFAKs» (Individual First Aid Kits), бо вони можуть врятувати життя українського вояка і улегшити біль. Оскільки цим занимається ООЧСУ, звертаємося до нашого членства підтримати цю благородну дію.
 7. XХVІI Крайовий З’їзд СУМ рекомендує, окрім укладеної виховної програми, вжити всі виховні засоби – масмедії, Інтернет, цифрові диски, щоб молодше та старше юнацтво ознайомити з сьогоднішньою ситуацією в Україні – непроголошеною війною з російською армією та терористами – щоб викликати у юнацтві співчуття до України та спротив до терористичної дії в Україні та її підтримки Російською Федерацією тисячами солдатів, важкою артилерією, танками та ракетами. Нашим кличем у цьому грізному для України часі мають бути слова Т. Шевченка «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!»
 8. XХVІI Крайовий З’їзд СУМ високо цінить ідеалізм сумівської молоді та інших молодечих організацій, які не вагалися повністю підтримати Майдан своєю участю, присутністю, пожертвами та морально у нерівній боротьбі із поліційними структурами Президента Януковича. Приклади найвищої жертви у боротьбі АТО – сумівець св.п. Євген Войцехівський та громадянин США пластун св.п. Марко Паславський, випускник офіцерської школи Вест Пойнту 1981 р. – які загинули в боротьбі проти терористів України в обороні цілісності та неподільності нашої держави, надихають нас своєю героїчністю. Імена цих героїв залишаться в Пантеоні Слави та вічній пам’яті СУМ-у та українського народу.
 9. XХVІI Крайовий З’їзд СУМ в Америці вітає рішення Президента України Петра Порошенка переставити Свято Захисника Батьківщини з лютого на 14-те жовтня, що є Днем Козацької Зброї, празником Покрови Матері Божої та Днем Постання УПА, що було визнано постановою УГВР у 1947 році.
 10. Із Звернення Воюючої України: «Українська Молоде! Ти на еміґрації мусиш піти в аванґарді визвольної боротьби, як у ньому йде молодь на Землях. Ти мусиш цілком віддати себе інтересам Воюючої України і бути готовою на кожний її поклик, щоб стати поруч своїх друзів, що зі зброєю в руках борються за визволення народу, за щастя, за радість і творчу працю української молоді в українській державі. Ти мусиш бути високоорганізованою і активною, мусиш постійно сталити свою ідейність та невпинно підносити свій рівень загального і фахового знання та політичної вироблености. Своє перебування серед інших народів широко використати для того, щоб навчитися всього, що в них доброго й корисного, щоб засвоїти собі іхній досвід праці в усіх галузях життя і державного будівництва. Але пильно зберігай себе перед розкладовими впливами, які розхитували б твою ідейність та підривали моральну стійкість.

Перед тобою, українська молоде, як і перед цілою нашою еміґрацією стоїть завдання зазнайомлювати чужинців з визвольною боротьбою українського народу. Роби це при кожній нагоді і всіма засобами. Використовуй для цього свої особисті знайомства, зв’язки з молоддю інших народів і міжнародними організаціями молоді. Запалюй молодь усіх народів на боротьбу проти большевизму. Вона найскоріше зрозуміє тебе, бо кожна молодь найживіше обурюється на неправду і насильство і завжди готова боротися проти них.»

Постанови виховного напрямку

 1. XХVІI Крайовий З’їзд СУМ в Америці постановляє, що в основі підтримки та допомоги Україні повинен бути закладений виховний аспект, і зобов’язує Крайову Виховну Раду (КВР) обговорити з КВР України потреби України в критичній ситуації. КВР повинна донести цю інформацію до головних виховників Осередків та допомогти організувати благодійні акції з цієї нагоди по Осередках терену.
 2. Кожного року у вересні КВР повинна видавати виховні напрямні для планування виховного року по Осередках.
 3. КВР повинна забезпечити тяглість вишколу старшого юнацтва по Осередках після відбуття вишкільного табору старшим юнацтвом призначенням менторів по різних стягах та прослідкувати за виконанням вищевказаних вимог.
 4. КВР при співпраці з Булавою повинна детальніше розглянути формат та програму Злету Юнацтва.
 5. КВР повинна видавати матеріали до Злету Юнацтва з детальною розробкою питань до 1-го січня. Об’єм матеріалів повинен бути оптимальним.
 6. КВР повинна створити на Facebook групу виховників терену для обміну досвідом і матеріалами.
 7. КВР повинна знайти спосіб комунікації між Осередками для обміну досвідом праці з старшим юнацтвом та організації цікавих виховних заходів.
 8. На СУМнеті повинна бути створена нова рубрика з таборування і програми та рекомендації для організації та переведення сумівських виховних таборів.

Постанова фінансово-господарського напрямку

 1. Беручи під увагу, що Управа Оселі в Елленвілі має нового фінансового референта і що Управа запровадила нову систему книговодства, XХVІI Крайовий З’їзд СУМ в Америці зобов’язує Крайову Управу, щоб Управа Оселі здавала точні річні фінансові звіти, які чітко показують приходи і розходи Оселі.

 

Постанови організаційного напрямку

 1. Організаційна Комісія XХVІI Крайового З’їзду СУМ в Америці пропонує Крайовій Управі розглянути можливість інтернатури (т.зв. «internship programs») при українських організаціях, напр. УНІС, та заохочувати молодих дружинників до участи.
 2. Рекомендуємо, щоб Крайова Управа створила базу даних із даними професіями дружинників.
 3. Пропонуємо, щоб адреси електронної пошти членів екзекутиви управи Осередків були не поіменно, але відображали посаду того члена. Напр. [email protected]; [email protected]; [email protected]
 4. Пропонуємо, щоб КУ розглянула можливість створення списка членів Осередків способом «Google Docs». Кожний Осередок відновляє інформації коли є зміни, а КУ має доступ до них.
 5. Референт преси при КУ повинен поширювати інформацію про працю юнацтва де більшість членства бере участь, напр. Злет, Здвиг та таборування. Ті імпрези повинні бути описані в газетах з фотографіями та додати фільми коли виставлені на крайовій веб-сторінці.
 6. Пропонуємо, щоб КУ розглянула та перевіряла список передплатників журналу «Крилаті».
 7. Пропонуємо, щоб КУ розглянула як більш ефективно використовувати соціальні мережі для кращого надання інформації членам. Рекомендуємо, щоб КУ долучила члена до референтури СУМнет, котрий може тим заниматись, та створити комісію щоби розглянути ці можливості.
 8. Пропонуємо, щоб КУ представила на IX Світовому Конґресі (2016) зміну сумівського однострою, та отримати від СУ вияснення цього питання.
 9. Крайова референтура дружинників повинна заохочувати дружинників по Осередках, щоб вступали до членства державницьких організацій ОЖ ОЧСУ і ООЧСУ, а також до других громадських організацій.
 10. КУ повинна заохочувати Осередки, щоб запросили членів громадських організацій на виклади для старших членів юнацтва і дружинників та до співпраці з державницькими організаціями.
 11. Пропонуємо, щоб КУ рекомендувала редакції сумівського журналу «Крилаті» зробити більш живим видання журналу та зробити його доступним на СУМнет/вебсайті.

Постанови стосовно зміни Статуту СУМ

 1. XXVII Крайовий З’їзд СУМ в Америці змінює Статут Спілки Української Молоді в наступній точці:

Розділ ХІІ, точка 81: У Загальних Зборах Осередку СУМ беруть участь дійсні члени СУМ, які мають право голосу в усіх справах.

Змінено на:

Розділ ХІІ, точка 81: У Загальних Зборах Осередку СУМ беруть участь особисто дійсні члени СУМ, які мають право голосу в усіх справах.

Постанова Статутової Комісії

 1. Крайовий З’їзд зобов’язує новообрану Крайову Управу, щоб до двох місяців після завершення З’їзду, покликати до життя Статутову Комісію, завданням якої є основно переглянути діючий Статут СУМ в Америці та запропонувати потрібні зміни для його усучаснення, та внести їх на обговорення на наступному Крайовому З’їзді СУМ.

Дженкінтавн-Філядельфія, 26-го жовтня 2014 р.

Честь України! – Готов Боронити!

За Президію XХVIІ Крайового З’їзду СУМ в Америці:

Христя Верещак – предсідник

Мирон Б. Солтис – заступник предсідника

Павло Фіґоль – секретар

Петро Косцьолек – секретар


icon_pdf завантажте РЕЗОЛЮЦІЇ-ПОСТАНОВИ – КОМУНІКАТ Президії XXVII Крайового З’їзду  – СТАТТЯ ТА ФОТО