Провідницький Семінар Крайової Управи Спілки Української Молоді в Америці

0
465

В днях 31-го березня – 2-го квітня 2017 року, в столиці США Вашінґтоні, у приміщенні Посольства України, відбувся 13-ий черговий Провідницький Семінар Крайової Управи Спілки Української Молоді в Америці.  Cемінар відбувся в рамкам цьогорічного гасла СУМ — „Великого Бажайте!”. Ці слова висловив Патріярх Йосиф Сліний у 1965 році до української молоді коли опинився на волі та став на Заході символом поневоленої, але не скореної України. Суть цих слів є щоб не лише мріяти, але здійсняти.

Організаторами семінару були Марійка Дрозд (Голова Комісії Провідницького Семінару Крайової Управи СУМ в Америці), Леся Гаргай (Перший Заступник Голови Крайової Управи СУМ в Америці), Xристя Бігун (Голова Крайової Виховний Ради СУМ в Америці), та Юрій Микитин (Голова Крайової Управи СУМ в Америці). В Провіднцькому Семінарі брали участь 9 юнаків та юначок із п’ятьох Осередків терену Америки: Юля Іванів з Палатайн, Мар’яна Семанишин і Наталя Сендунь з Чiкаґо, Роман Шемечко з Клівленду, Меланія Дубенко і Марко Міджак з Філядельфії, та Кіра Лозинська, Софія Поліщук і Галина Сабадах з Ню Йорку.  Учасники були студенти 11-ої та 12-ої кляси котрі були номіновані своїми Осередками й мусіли подати аплікацію та описати риси провідництва.

Відбуття Семінару на території Посольства України стало вже традицією, і ми дуже горді з того, що щороку юнацтво і виховники СУМ мають можливість не тільки відвідати Посольство, але також нагоду запізнати Радника-посланника та керівника економічного сектора, Віталія Тарасюка.  Наше юнацтво брали участь у цікаві дискусії про сучасні події в Україні, та про енергозабезпечення економіки України.

Підчас семінару юнацтво слухало лекції про мотивацію та провідництво, проводило дискусії та інтерактивні заняття на тему провідництва в рядах СУМ-у та в ширшій громаді.  Рівнож учасники зустрілися з Михайлом Савківом, Директором  Української Національної Інформаційної Служби (УНІС) — це є бюро громадських зв’язків УККА у Вашінґтоні.  Учасники і команда семінару також відвідали пам’ятник Жертвам Голодомору, пам’ятник Тараса Шевченка та взяли участь в Святій Літургії в каплиці української католицької семінарії св. Йосафата, яку відправив Владика Іван Бура.

Крайова Управа висловлює ширу подяку Посольству України за гостинність, як також всім організаторам та учасникам семінару.  Віримо, що здобуте знання буде корисним для наших майбутних провідників та дасть дальше натхнення стати дійсними активістами для України.

Христина Долинюк-Микитин