Пам’яті СУМівця-Героя Івана Скали

0
467

skala

П’ятнадцять років тому світ сколихнула звістка про серію терактів у Нью-Йорку, жертвами яких стало близько 3 тис. осіб.

Серед них – поліцейський-парамедик, член Осередку імені Мирона Тарнавського в місті Пассейк Спілки Української Молоді в Америці др.Іван Скала, який загинув, рятуючи людей з-під завалів Всесвітнього торгового центру.

За повідомленням місцевої газети The Record, що виходить в Нью-Джерзі, товариш і колега Івана Скали офіцер Роберт Ґреф розповів, що був на місці події разом Іваном, коли той добровільно зголосився ввійти в будівлю WTC. “Я допоміг йому одягнути повітряний балон і підтягнув ремінь. Останнє, що я зробив, це поплескав його по щоці і сказав бути обережним. Я не сумнівався, що побачу його згодом.”

Іван увійшов в будівлю, щоб допомогти в подоланні того лиха, що розгорталося на верхніх поверхах. В наступні хвилини, коли на поверхах навколо удару літака почало творитися пекло та коли будівля почала втрачати стійкість, він працював всередині цього будинку. Приблизно через годину, о 10:05, південна вежа впала, накриваючи уламками довколишні вулиці і менші будинки. Протягом наступних годин вияснилося, що хоч багато працівників Портової поліції залишили небезпечну зону перед колапсом, Іван все ж таки значиться серед безвісти зниклих.

Світова Управа СУМ посмертно відзначила друга Івана Скалу в 2001 році за його геройський вчинок Залізним Хрестом Заслуги – “За рятування життя людини з наражанням на небезпеку власного життя”.