Іван Скала: Відзначення члена СУМ Залізним Хрестом Заслуги

0
146

У неділю, 1-го вересня 2002 року, під час Маніфестаційної частини 51го Всеамериканського Маніфестаційного Здвигу відбулося вручення Залізного Хреста Заслуги, найвищого відзначення в СУМ, родині покійного друга Івана Скали з Осередку СУМ ім. Мирона Тарнавського в Пассейку. Це найвище і перше в історії СУМ відзначення було надано посмертно другові Іванові Скалі XVI-м Світовим Конґресом СУМ, який відбувся в листопаді 2001 року в Чікаґо.

Друг Іван Скала 11-го вересня 2001 року під час терористиної атаки на Нью-Йорк віддав своє життя, рятуючи людей та незважаючи на особисту безпеку. Участь у презентації взяли працівники Port Authority of New York and New Jersey та представники американського уряду.

Слово Голови Світової Управи СУМ друга Юрія Наконечного
1-го вересня 2002 року

Дорога Родино!

Коли минулого року 11-го вересня Америку, а точніше міста Ню Йорк і Вашінґтон навістила страшна катастрофа, терористична атака на World Trade Center і Pentagon, то це потрясло не тільки тими містами, не тільки самою Америкою, але й цілим світом.

Дивлячись на телевізійні екрани, не хотілося вірити власним очам, коли літаки влітали у будинки, коли спалахували пожежі, коли будинки валилися, коли тисячі людей панічно втікали, рятуючись від того пекла, яке могла спричинити тільки звиродніла, нелюдська, злочинна диявольська затія.

Серед того диму, пороху, вогню, звалищ здавалося, що прийшов апокаліптичний кінець світу.

А коли після якогось часу трохи ясніше стало видно ту руїну і згарища, то ще більший шок потряс світом. Звідомлення про загибель тисяч працівників і урядників Пентаґону, World Trade Center і довколишніх будинків, про смерть сотень рятівників з відділень пожежників, Port Authority міліції і інших, які з надлюдським зусиллям, геройськими подвигами, незважаючи на власну безпеку, старалися рятувати потерпілих, то всім нам просто заперло віддих, бо не хотілося вірити в жахливі наслідки цього терористичного нападу.

Але чи не найбільшим ударом для нас українців, а головно для нашої сумівської родини була трагічна вістка, що між загиблими рятівниками був і наш сумівець з Осередку ім. Мирона Тарнавського в Пассейку, наш друг Іван “Ясь” Скала, міліціонер при Port Authоrity. Він своїм геройським подвигом, рятуючи людей, сам втратив своє молоде життя.

В часах, коли людство і молодь, шукаючи прикладів до наслідування, часто вибирають фальшивих т.зв. “героїв” з рядів спорту, музики, голівудських зірок, чи фантастичних видуманих творінь на зразок “суперменів” і т.п., то ми українська громада, наша сумівська молодь маємо найвищий, найбільш ідеальний приклад до наслідування. Приклад посвяти, приклад цінности людського життя, приклад відваги, приклад геройства – а ним є справжній герой – наш покійний друг Іван Скала.

Родині ми складаємо щирі співчуття та разом уболіваємо вашу велику втрату. Ми запевняємо вас, що для всіх нас – від суменят, молодшого і старшого юнацтва, дружинників до сеньорів – ваш син і брат Іван, назавжди залишиться як приклад справжнього героя.

А зараз ми приступимо до церемонії вручення родині покійного друга Івана Скали Залізного Хреста Заслуги.