У пам’ять Мирослава Шміґеля

0
398

У память Мирослава Шміґеля

 

У глибокому смутку ділимось сумною вісткою із членами Спілки Української Молоді в Америці і з усієї українською громадою,
що у вівторок, 30-го грудня 2014 року відійшов у вічність

 

сл. п. Мирослав Шміґель

(колишній голова КУ СУМ в Америці 1974 – 1980)

народжений 1-го лютого 1925 року в Бабинцях, на Рогатинщині, Івано-Франківської області

Середню освіту здобув у Бережанах у 1943 році.  На еміґрації перебував в Авґзбурзі, Німеччина від 1946 по 1949,  а до США прибув у 1949 році.  Закінчив студії механічної інженерії в New York City College у 1960 році. В 1946 році вступив до Пласту, та був одним із основоположників куреня “Чота Крилатих”.  Перед виїздом до США, на доручення Організації Українських Націоналістів з під стягу Степана Бандери ( карним членом якої був до кінця свого життя) , вступає в членство Спілки Української Молоді – СУМ.

У 1949 році в Нью Йорку являється одним із основоположників Осередку СУМ ім. ген.-хор. Тараса Чупринки, і на перших Основуючих Зборах Осередку, які відбулися 8-го жовтня 1949, входить до управи Осередку до виконує обов’язки спортового референта.  На других річних Зборах Осередку  у 1950 році його обирають головою Осередку, та переобирають на голову у 1951 році.  Згодом, у керівних органах Осередку він був головою контрольної комісії та товариського суду.

У 1950 році він є учасником установчого Крайового З’їзду Спілки Української Молоді Америки, а на другому З’їзді його обирають членом Крайової Управи – спортовим референтом.  Цю референтуру від очолює протягом семи років.  Від 1951 по 2005 роки ( тобто 56 років) Мирослав Шміґель був членом керівних органів СУМ в Америці – у роках 1974-1980 був головою Крайової Управи, та протягом понад пів століття був спортовим референтом, заступником голови, екзекутивним заступником голови, головою Крайової Виховної Ради та головою контрольної комісії.  За його довголітню працю в СУМ  ХІ Світовий Конґрес СУМ в 1978 році  надав другові Мирославові Шміґлеві звання IV ступень Виховника, а у 2005 році Крайовий З’їзд СУМ в Америці наділив його званням Почесного Члена Крайової Управи СУМ в Америці.  Рівночасно, Осередок СУМ в Нью Йорку надав йому звання Почесного Члена.  Покійний друг Шміґель брав участь у праці Світової Управи СУМ, був учасником Світових Конґресів та Світових Злетів СУМ, неодноразовим комендантом Здвигів та Злетів СУМ в Америці.  Варта відмітити, що Покійний дуже гордився тим, що з рук тодішнього голови СУМА Василя Омельченка він отримав членську виказку члена СУМ число №1.

Крім праці в СУМ він був активним суспільно-громадським та політичним діячем української громади в США:

  • довголітнім член Українського Визвольного Фронту
  • членом Крайової Екзекутиви та Крайової Ради Українського Конґресового Комітету Америки (УККА)
  • довголітнім головою Об’єднаного Комітету – Відділу УККА в Нью Йорку
  • головою і членом Ради Директорів Федеральної Кредитової Кооперативи “Самопоміч” в Нью Йорку
  • членом центрального комітету “Рогатинщина”
  • великим ентузіястом спорту – головно футболу. У 50-их роках один із провідних гравців та капітан дружини футбольної команди Українського Спортового Колюбу (УСК) в Нью Йорку

Похоронні відправи відбулися в п’ятницю, 2-го січня 2015 року у похоронному заведені Яреми в Нью Йорку.  Почесну стійку біля домовини тримали всі колишні голови Крайової Управи СУМ в Америці – Михайло Фурда, Аскольд Лозинський, ( Оля Король не змогла прибути й передала співчуття),  Юрій Наконечний, Богдан Гаргай і Андрій Бігун,  члени КУ і члени Осередку СУМ в Нью Йорку та довколишніх Осередків.  Прощальне слово від СУМ в Америці виголосив голова Крайової Управи – Юрій Микитин. В суботу, 3-го січня, після Богослуження у церкві Св. Юра в Нью Йорку, покійного Мирослава Шміґеля поховано на цвинтарі св. Андрія в South Bound Brook, New Jersey.

Складаємо найщиріші співчуття дружині Надії, дочці Христині та синові Петрові з їхніми сім’ями, ближчій та дальшій родині.

 

Вічна Йому Память!

 

Крайова Управа СУМ в Америці