2015 Баль Дебютанток КУ СУМ в Америці – стаття, фото

0
470

Парсипані , Ню Джерзі.

14 лютого 2015 Спілка Украінськоі Молоді провела свій 51 ий щорічний Бал Дебютанток.

В цьому році п’ять чудових дебютанток було представлено до украінськоі громади в колі родичів та друзів. Цей Бал традиційно проводиться Крайовою Управою СУМу серед  громади на Північно-східному побережжі Америки. Традиція проведення балів дебютантів була розпочата в Европі  при аристократичних дворах, коли дівчину, якій виповнилося 16 років представляли в дорослий світ. Ця традиція прийшла до Америки в 19 му столітті, і в 20 ми столітті різні украінські організації почали проведення таких балів. СУМ проводить такі Дебюти вже на протязі 50 років. Цього року 5 дебютанток приєдналося до 800 юначок сумівок, які дебютували на Сумівських Дебютах за ці 50 років.

Чудовий вечір розпочався вишуканою перекускою. Урочисту частину розпочала Наталка Горбачевська спів-голова організаційного комітету. Вона привітала гостей та учасниць Дебюту. Церемонію прeзентаціі дебютанок провели ведучі Юрій Симчик та Уляна Блага.
Дебютантки були чудово представлені ведучими Дебюту Юрієм Симчиком та Уляною Благою. Одна за одною дебютантки проявилася в центрі залу. В елегантних білих довгих сукнях, рукавичках до ліктя, дівчата спочатку підійшли до своіх батьків, щоб обійняти і привітати іх. Батьки подарували своїм доням чудові букети. До дебютанток підійшли юнаки ескорди, які галантно супроводжували дівчат навколо танцювальноі платформи. Під час цієї презентації ведучі  розказали гостям про зацікавлення та досягнення дівчат у СУМі, українському та американському суспільстві та в навчанні. Презентація кожної дівчини закінчилася граційним поклоном.

Цього року дебютантками були : Бріанна Андрах (Пассейк), ескорт Олесь Бігуняк ; Татіяна Баранкевич (Йонкерс), ескорт Андрій Грубий; Олена Коцур (Йонкерс), ескорт Андрій Андрах; Інна Лемижанська (Йонкерс), ескорт Михайло Куземчак; Христина Подберезняк (Пассейк), ескорт Християн Андрах.

Після презентації Голова Крайовоі Управи друг Юрій Микитин привітав всіх учасників. Він звернувся до дебютанток з закликом далі працювати в СУМі для добра украінського суспільства. Він також наголосив на необхідність допомагати Україні тепер коли вирішується доля України у війні з Росією. Друг Микитин закликав дебютанток брати приклад від Надії Савченко у їхньому повсякденному житті та втілювати її риси самопожертви, відваги  нездамності, любові до України. Потім одна з дебютанток Інна Лемишанська прочитала приречення, через яке дебютантки поклялися працювати і жити для України і наслідувати в своєму житті приклад героїзму Надії Савченко.

 

cym_deb_2015_dancingE

Останньою частиною формальноі презентації був чудовий вальс виконаний дебютантками та їхнім ескортами за хореографією Григорія Мамота. Отець Василь Патера поблагословив дебютанток на щасливе майбутнє.  Гості мали смачну вечерю. Віртуозною грою на фортеп’яні підчас вечері гостей захопив Андрій Стасів.

cym_deb_2015_ifak_donationsE

Під час Дебюту Крайова Управа  СУМу з допомогою юнацтва з Виппані провела акцію збору коштів на аптечки першої допомоги, для вояків які захищають Украіну від російських загарбників. Завдяки акції $1500 перейшли на фонд Patriot Defense і будуть використані на придбання таких аптечок. Таким чином сумівська громада ще раз показала свою любов до України.
Гості гарно розважалися під музику гуртів Грім та Звук.

Організатори висловлюють щиру подяку до спонсорів Дебюту: Федеральна Кредитна Спілка СУМА в Йонкерсі, Українська Національна Федеральна Кредитна Спілка, Дім СУМ в Йонкерсі, і Федеральна Кредитна Спілка Самопоміч в Ню Йорку.

Організатори також дякують численним  волонтерам які допомогли зробити дебют надзвичайно успішним. Організаційний комітет Дебюту 2015 включав: Ляриса Блага-Татаренко (спів-голова), Оля Фіґоль, Дарія Горбачевська, Наталка Горбачевська (спів-голова), Катя Куцина, Мирон Приймак, та Оля Загнійна.

Запрошуємо Вас на наш наступний дебют, який відбудеться 6 го лютого 2016.