Запроваджено Юнацьку Відзнаку “Крути-100”

0
149

Світова Управа Спілки Української  Молоді запровадила Відзнаку Юнацтва СУМ «Крути-100».

ЩО ЦЕ ТАКЕ? В 2018 році Світова спільнота СУМ, як і Україна відзначатиме 100-ліття Української Революції. Серед низки ювілейних дат є проголошення Української Державності на Наддніпрянщині, Західно-Української Народної Республіки в Львові та річниця бою під Крутами.

У пам’ять про молодих вояків – здебільшого учнів та студентів, що боролися й віддавали своє життя за Україну, СУМ запроваджує відзнаку «КРУТИ-100».

ДЛЯ КОГО ВОНА? Для Старшого Юнацтва СУМ.

ЯК ЇЇ ЗДОБУТИ? Оскільки подвиг юнацтва та молоді під Крутами був, насамперед, Чином, то й відзнаку «КРУТИ-100» можна лише здобути виконавши ряд завдань. Зокрема, сюди належать 3 блоки:

  • ІДЕЯ: тест з історії СУМу та написання есе на задану тему;
  • ЧИН: ініціатива та виконання окремого заходу
  • ОСОБИСТИЙ ПРИКЛАД: провідницькі функції, які виконував під час акцій, таборів, у рої чи в місці свого навчання в 2017-2018рр.

Кожен учасник матиме анкету, що її заповнюватиме виховник чи інша уповноважена особа.

КОЛИ МОЖНА ЗДОБУВАТИ? Акція стартує з 29 січня (100-ліття Крут) й триватиме до 31 серпня 2018 року. Осередок чи КУ визначають час та місце коли бажаючі взяти в ній участь зможуть приступити до виконання завдань.

КОЛИ ВІДЗНАЧАТЬ УЧАСНИКІВ? Кожна країна чи осередок може самостійно встановити термін, але оптимальною датою є 1 листопада (і не пізніше Дня Св.Ар.Михаїла).

ЧОМУ САМЕ ТАКЕ ЗОБРАЖЕННЯ ВІДЗНАКИ? В основі відзнаки є нагорода Української Народної Республіки «Хрест Симона Петлюри». Цією відзнакою нагороджували всіх учасників визвольних змагань, що від 1918 року й далі боролися за самостійність України.

ХТО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА ПРОВЕДЕННЯ АКЦІЇ? Крайові Управи визначають спосіб переведення акції, але уповноважують її переведення на осередки. В залежності від крайових умов, акції можна переводити під час таборів, здвигів чи інше.

Загальну координацію акцію здійснює СУ, зокрема надає матеріали на тестові завдання, веде кінцевий облік учасників та координує виготовлення відзнаки.

 

Додаткова інформація та анкета: Обіжник СУ ч 2/2018