Сумівці світу вшановують пам’ять Героїв Крут. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

0
216

З нагоди 100-річчя героїчного бою українського юнацтва під Крутами в сумівських осередках, які діють в різних країнах світу, відбулися пропам’ятні заходи.

  • ПОРТУГАЛІЯ

У столиці Португалії м.Лісабон пройшли СУМівські сходини, присвячені цій історичній події. Про перебіг бою Юнакам розповіли досвідчені сеньйори, поділившись своїми міркування щодо значення Крутянського Чину для дальшого розвитку державотворчих процесів в Україні.

Символом спадкоємності багатьох поколінь українських патріотів стала церемонія складання сумівського Приречення другом Олександром Підперигорою та його перехід до лав Дружинників.

  • ВЕЛИКА БРИТАНІЯ

У осередках СУМ у Великій Британії відбулися пропам’ятні заходи з нагоди Дня Героїв Крут.

На світлині: Члени СУМу міста Манчестера відвідали поминальну літію на честь вшанування 100-річчя бою під Крутами.

  • УКРАЇНА

Делегація сумівців Київського осередку долучилася до загальнодержавних урочистостей з нагоди 100 річчя бою під Крутами.

28 січня із Залізничного вокзалу Києва до станції Крути знову вирушив потяг з учнями військових ліцеїв та представниками молодіжних організацій. Серед них – члени СУМ в Україні, друзі-прихильники організації та представники патріотично налаштованої спільноти.

Спільною молитвою та участю в мітингу-реквіємі вони вшанували пам’ять полеглих юнаків-крутянців.

А в Тернополі, з нагоди Ювілею бою під Крутами відбулася традиційна акція «Доба». На знак солідарності з різними поколіннями борців за волю України молодь з Хмельницького, Львова, Калуша, Стрия і Тернополя.добровільно провела 24 години у колишньому слідчому ізоляторі КДБ (тепер – Тернопільському обласному музеї політв’язнів).

Учасники прослухали гутірку “Крути і сучасність”від члена МНК Олега Вітвіцького. Про історію українського націоналізму розповів сумівець, історик Святослав Липовецький. Окрім того вони мали катехизацію та співи. Для юнацтва також проводили ручні роботи, вчили виготовляти криївки.  Ввечері усі разом переглядали український історичний фільм фільм “Червоний”.

Протягом усього часу акції діє заборона на мобільний та інтернет зв’язок, а також є чіткий розпорядок і програма.

  • КАНАДА

Крутянську естафету підхоплює СУМ в Канаді! 

Під час тижневих сходин юнацтво осередку СУМ ім. Симона Петлюри в Етобіко, Канада, вшанувало пам’ять Героїв Крут у 100-річчя цієї трагічної битви в українській історії.

  • СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ

У осередках СУМ в Америці відбулися меморіальні заходи з нагоди 100-річчя бою під Крутами.Осередок Сіракузи
Осередок Філадельфія
Осередок Філадельфія