Сумівські особовості

Цього року всі діти на виховно-відпочинковому таборі «Перемога» в імені Архистратига Михаїла на оселі СУМ «Веселка», який відбувся в днях 17 – 30 липня носили цікаве намисто з різнобарвного бісеру. Учасники, яких було поверх 90 дітей, щодня збиралися під шатром на пів години, де виховники їх відзначали бісерами за гарні прикмети характеру чи за добрі вчинки або за здобуття вмілості чи досвіду із вчорашнього дня.  Виховники і впорядники стерігали за дітьми і якщо вони на це заслужили, наступного дня їх нагороджували щоденними, рідкісними або епічними бісерами. 

Таборики отрумували наступні щоденні бісери, а саме:

Темно синій бісер за СПРАВЕДЛИВІСТЬ, тому що таборовик був добрим і очевидно справедливим. Білий  за ЧЕСНІСТЬ,  тому що таборовик був правдомовним і щирим. Сріблий за ТОЛЕРАНТНІСТЬ,  тому що таборовик шанував думки інших. Прозорий білий за ЧИСТОТУ, тому що таборовик тримав лад і чистоту. Рожевий  за ЗДОРОВ’Я, тому що таборовик дбав про силу тіла. Блискучий жовтий  за БАДЬОРІСТЬ, тому що таборовик був життєрадісним. Фіолетний за  ТАБОРВИЙ ДУХ, тому що таборовик виявляв сильний таборовий дух. Блискучий червоний  за БРАТЕРСЬКІСТЬ. Оранжевий за  СПІВПРАЦЮ,  тому що таборовик був дружнім у співпраці. Бісер що світився в темряві за  ВВІЧЛИВІСТЬ,  тому що таборовик був ввічливим і гостинним . Зелений за  СТАРАННІСТЬ,  тому що таборовик був охочим здобувати, змагатись і перемагати. Близкучий чорний за САМОДИСЦІЛІНУ,  тому що таборовик був самоопанованим і стриманим. Блакитний за  ТОЧНІСТЬ,  тому що таборовик приходив  точно на зайняття. Темно пурпуровий за ПОШАНУ,  тому що таборовик шанував старших і авторитет. Діамантний за  ВИНАХІДЛИВІСТЬ, тому що таборовик мав творчу уяву.  Жовтий за  СКРОМНІСТЬ.Був бісер що звали ЕКВАТОР за успішне завершення половину табору, тобто завершив один тиждень таборування. Та був бісер що звали ПЕРЕМОЖЕЦЬ за успішне завершення табору, тобто завершення двох тижнів таборування.

Бісери дуже мотивували таборовиків бути кращими людьми. Вони старалися присвоювати позитивні прикмети характеру і вони конкурували між собою отримати як найбільше різного роду бісерів. Велика таблиця із усіма бісерами була приготовлена, щоби таборовики могли самі слідити за нагородами і робити свідоме рішення які особовості вони були готові виявляти щоби отримати бажані бісери. 

Також видавалися бісери за певні вмілості. 

Синій бісер називався КРАСНОМОВЕЦЬ і таборовик його отримував якщо старався говорити по- українському. Кремовий називався  МОНАХ і таборовик його отримував якщо все молився перед ідою i перед спанням.  Близкучий синій називався СПІВAK і таборовик його отримував якщо любив співати або мав гарний голос. Ґранатовий називався  ПЛАВЕЦЬ і таборовик його отримував якщо вмів плавати кроль, кроль на спині, батерфлай або брас. Чорний називався СПОРТСМЕН і таборовик його отримував якщо показував швидкість, гнучкість або спритність. Коричний називався ЛІСОВИК і таборовик його отримував якщо шанував природу. Круглий синій називався  КУЛЬТУРНИК і таборовик його отримував якщо зберігав українські звичаї і плекав рідні традиції і брав участь у Святі Іван Купала або у таборовому весіллю. Деревяний називався  МИСТЕЦЬ і таборовик його отримував якщо створив шедевр. Білий подовгастий називався  АРТИСТ і таборовик його отримував якщо чудовo виступав  на заході. Червоний називзвся  ДЕКЛАМАТОР і таборовик його отримував якщо задекламував вірш на пам’ять. Бронзовий називзвся  ХОРУНЖИЙ і таборовик його отримував якщо був хорунжим підчас табору. Різнокольоровий називався КУРІННИЙ і таборовик його отримував якщо був курінним під час табору. Жовтий з усмішкою називався СМІХУН і таборовик його отримував якщо був дуже смішним.Прозорий білий називався  ДИЖУРНИЙ і таборовик його отримував якщо прибирав столи у кухні. Жовтий називзвся БДЖІЛКА і таборовик його отримував якщо бджоли вкусила під час табору. Бісер у виді зеленої зірки називався МОЛОДИЙ і таборовик його отримував якщо оженився на таборовому весіллю. Однак лише один таборовик отримав цей бісер. Бісер у виді рожевої зірки називався МОЛОДА і лише одна таборовичка вийшла заміж на таборовому весіллі. Вибірний бісер називався ВЕСІЛЬНИЙ ПОЧОТ і таборовик його отримував якщо відіграв ролю у таборовому весіллю.

Таборовики поїхали додому і іхнє намисто також служило їм як пам’ятка всього пережито на таборі. А декотрі таборовики були на справді відмінними або у них було надзвичайне пережиття і тому вони отриманли наступні епічні бісери.

Прозорий зеленковатий бісер надавався за ГІДНІСТЬ. Таборовик постійно шанував власну і чужу гідність. Жовтий круглий символізувзв ДОПОМОГУ БЛИЖНІМ. Таборовик постійно був готовим безкорисно допомагати ближнім. Білий круглий репрезентував НАПОЛЕГЛИВІСТЬ. Таборовик постійно був витривалим у поборюванні труднощів і перешкод. Подовагастий бісер символізував ІНТЕЛІГЕНТНІСТЬ. Таборовик постійно працював над здобуттям знання.Бісер у виді білого серця називався СУПЕР-УКРАЇНЕЦЬ. Таборовик постійно  дорожив  всім, що добре,  і рідне. Бісер у виді чорного серця називався  СУПЕР-ТАБОРОВИК . Всі на таборі вважали що таборовик так захоплювався табором і що буде членом команди у майбутьному. Неоновий помаранчевий називався  СУПЕР-ВИХОВНИК. Це отримав член виковного скаду котрий  був знаментим вихователем.  Бісер у виді рожевого серця отрумувала  ТАБОРОВА ЗІРКА і комендантка надалвала цей бісер. 

Відзначення табориків бісерами була успішною і дала нагоду усім таборовикам плекати позитивні  характеристики і тому на таборі панував позитивний настрій. Таборовики носили з гордістю іхнє намисто кожного дня табору. Одночасно у них залишився конкретний спомин тому що кожен бісер представляв особисте спілкування з іншими і якусь надзавичайну пригоду на таборі.  Варто продовжувату таку чи подібну програму на майбутніх таборах, щоби заохочувати юнацтво бути красивими і хорошими людьми так як вимагається у сумівському правильнику. Велике признання належиться усім таборивикам за здобуття бісерів за іхню прикрасну поведінку. Було дуже приємно і мило таборувати з такими чудовими дітьми!

Ірка Шуст-Данкович

Спів-головна виховниця Вих-Відпочинкового табору на оселі СУМ «Веселка»

Додаткові фотографії за цими лінками: Альбом 2022 і Альбом#2-2022