Відбувся 67-ий Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг СУМ

0
936

67-ий Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг Спілки Української Молоді відбувся на початку вересня на сумівській в Елленвіл.

Цьогорічним його гаслом були слова «Ціль свободи – робити добро!».

Над його підготовкою та організацією працювали Оксана Томашевська, Михайло Капітула, Стефан Щур, Надя Длябога-Адамо.

Комендант – Ксенія Вітович, бунчужний – Роман Верний, писар – Стефан Шкробак, обозні – Кіра Лозинська, Максим Коген

Вже традиційною точкою такого велелюдного зібрання є суботній Благодійний Забіг «5k for UA».

Це вже вп’яте члени Спілки організовують таку акцію. Внески з неї буде передано в Україну волонтерській групі “Львівський Лицар”.

Ще однією спортовою точкою програми цьогорічного Здвигу був турнір з пляжного волейболу для Дружинників, який очолював Друг Данило Ниш.

За перемогу в ньому змагалося 6 команд. А головний приз дістався волейболістам збірної “Гартфорд А”.

Мистецька програма 67-го ВАМЗ включала перегляд документального фільму канадського режисера Андріяни Лугової «Recovery room» про сильний дух активістів Майдану та Героїв АТО. Стрічка розповідає про гуманітарну, добровільну роботу Канадської Медичної Місії в Україні, яку та провадить з пораненими солдатами і жертвами сьогоднішньої війни. 

Справжньою окрасою Всеамериканського Здвигу став виступ співачки з Львівщини Аннички.

Також, потішили виступами талановиті солістки Юлія Вусько та Оксана Телепко й відомий танцювальний ансамбль, “Юність”, під керівництвом Григорія Момотова.

Особливо ж атмосферною та пам’ятною була вечірня забава з гуртом “Родина”.

Недільний день розпочався із Святої Літургії, після якої учасники Здвигу молилися панахиду за полеглими в бою під Крутами.

Святковий апель зібрав сумівців з багатьох осередків СУМ в Америці.

Відкрила програму комендант Здвигу подруга Ксенія Вітович (Нью-Йорк).

«Сьогодні на сході України наші брати і сестри захищають українську незалежність. Вони продовжують боротьбу наших предків, – сказала вона. – Багато юних українців виявили свою відданість Батьківщині протягом різних етапів історії нашої держави. Як 100 років тому студенти боролися за вільну Україну під Крутами, так само й сучасні українці віддають своє життя за ту ж саму мету.

Прикметно, що цього року гімн Організації Українських Націоналістів став маршем Нової Української Армії, а клич “Слава Україні! Героям Слава!” – її привітом. Степан Бандера колись сказав: “І настане час, коли один скаже “Слава Україні!”, а мільйони відповідатимуть “Героям слава!”. Сьогодні цей час настав!».

Привітав учасників апелю й Голова Світової Управи СУМ другі Андрій Бігун, закликавши їх до жертовної праці в лавах Спілки для слави Бога й України.

Присутній Голова Світового Конґресу Українців та колишній голова Світової Управи СУМ друг Євген Чолій запевнив, що СКУ високо оцінює діяльність СУМ в Америці, яка виховує українську молодь на високих духовних і національних засадах та висловив сподівання на подальшу конструктивну співпрацю Спілки зі Світовим Конґресом Українців  у просуванні українських інтересів.

Привітав сумівців й учасник бойових дій на Донбасі, 21-річний Олександр Півнєв з міста Кропивницький. Він почав свою службу 18-річним юнаком, а сьогодні приїхав в Сполученні Штати для реконструкції протезу.

Зустріч завершилася пізно ввечері імпровізованим концертом, де учасники Здвигу та гості разом співали українських і сумівських пісень та виступом  дуету “Зукі та Роман”.

Спільна «Іскра» попрощала літо 2018 року q 67-ий Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг СУМ.

Фото подруги Ірини Реєнт Савіано.