Коляда – 01/2013

0
562

“З нами Бог”

“Бог Предвічний”, “Во Вифлиємі “, “Нова радість стала” – скільки чудових колядок створив наш народ, в яких він прославлює народження Спасителя. За давньою українською традицією колядники розносять новину про Різдво Христове у кожний дім, несучи світло, тепло і радість. Вони є вісниками нового життя, сподівань добра і є завжди бажаними гостями.

Як і в попередні роки осередок Спілки Української Молоді в Нью Йорку імені ґенерала-хорунжого Тараса Чупринки святкував свято Різдва Христового разом з українською громадою. Юнацтво з батьками взяло участь в урочистому Богослужінні 7 січня, а потім, узявши символічне зображення Вифлиємської звізди, пішли з колядками прославляти “Вифлиємське Чудо”. Для декого з найменших суменяток це був перший досвід колядування. Відчуття невідомості дещо сковувало їхні відчуття; але ця скутість розтанула, коли в гармонійному багатоголоссі колядок розкривалося таїнство народження Спасителя. А ще, іноді молодше юнацтво отримувало почастунок за Коляду, як, наприклад, у хаті пані Марії Василик; неважко зрозуміти наскільки швидко молодші суменята долучалися до всеосяжної радості та щедрости українських традицій. Насправді, кожний новий спів колядок і віншування заряджає новою енергією. Ця традиція докорінно відрізняє українців з-поміж народів, які святкують Різдво в Америці, та єднає нас з духовними витоками наших предків в Україні, які вірили, що разом з Різдвом Христовим людство отримує надію на своє духовне відродження.

“З нами Бог!” – так співається в одній з українських колядок. В ній відображений прихований сенс нашого буття. Як часто ми забуваємо цю істину, як і те, що колядка – це молитва, яка єднає всіх християн, а події народження Христа – це наша постійна соприсутність з Богом.

Віктор Курилик
Пресовий референт осередку СУМ “Нью Йорк”