У Америці відбувся 66-ий Маніфестаційний Здвиг СУМ

0
632

На сумівській оселі в Елленвілі (США), 1-3 вересня 2017 року, відбувся 66-ий Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг Спілки Української Молоді.

Захід зібрав представників осередків СУМ в Америці з міст Гартфорд, Філадельфія, Виппані, Пассейк, Йонкерс, Нью-Йорк, Ірвінґтон, та Джерсі-Сіті.

Традиція таких акцій має тривалу в часі тяглість і засвідчує прагнення молодого покоління сумівців США продовжувати добрі напрацювання їхніх попередників.

Програма Здвигу поєднала спортову та мистецьку частини, долучитися до участі в яких могли всі охочі.

Так, команди Дружинників зійшлися в змаганнях під час турніру з пляжного волейболу, перемогу в якому здобули сумівці з Пассейку.

Видимим знаком єднання сумівців Америки з їх ровесниками, які збройно захищають незалежність та територіальну цілісність України, стала доброчинна акція – благодійний забіг «5K for UA», яку організувала Референтура Дружинників.

Зареєструвавшись до участі в ньому, бігуни складали добровільну фінансову пожертву. Ці кошти, як і в минулі роки, буде передано активістам волонтерської групи «Львівський Лицар», що допомагає українським воякам.

Цікавою та різноманітною була й мистецька програма Здвигу. Його учасники мали нагоду насолодитися традиційними українськими танцями у виконанні ансамблю “Іскра”, послухати концерт Тараса Чубая з України, солісток Юлі Вусько та Христини Явдошняк, забавитися з гуртом «Браття з Карпаття».

Ще одним «спортовим» заходом став спільний перегляд сумівцями футбольного матчу «Збірна України – Туреччина», який, як відомо, завершився нашою перемогою!

У неділю, 3 вересня, після Святкової Літургії, які відправив парох Св. Арх. Михаїла в Йонкерсі отець Кирило Анджелов, відбулася Маніфестаційна частина Здвигу.

Присутніми на Апелі були Голова Світової Управи СУМ друг Андрій Бігун, Голова Світової Виховної Ради подр.Марія Поліщук, яка й мала святкове слово до сумівців та гостей Здвигу, члени Крайової Управи СУМ в Америці.

Почесними гостями свята були представники від українських суспільно-громадських організацій: УККА, Українського Народного Союзу, Федеральної Кредитової Кооперативи “СУМА”, “Самопоміч” та “Українська Національна”, Фундації УВУ, ООЧСУ, Союзу Українців Католиків “Провидіння” та Організації Оборони Лемківщини.

«Ми дуже раді, що така традиційна сумівська подія існує і з’єднує всіх сумівців США. особливо сьогодні, коли в Україні відбувається війна. Ми бажаємо миру в Україні, щоб наші брати й сестри повернулися зі Сходу, і щоб українська мова і культура квітли у кожному куточку світу. – каже голова Організаційного Комітету Здвигу подруга Надя Длябога. – Тому важливо щоб ми, як одна команда, також захищали українську землю, тримались разом, і далі підтримували акції, які допомагають військовослужбовцям. Такі події, як Всеамериканський Маніфестаційний Здвиг, нам пригадують, що ми не тільки тоді сумівці, коли збираємося на сходини, приїжджаємо на табори чи на Здвиг. Ми є сумівцями, які кожної хвилини пам’ятаємо і гордимось своїм призначенням в житті. З нетерпінням чекаємо наступного Здвигу!».

Символічно, що цьогорічний Здвиг відбувався під гаслом «Великого бажайте!».

Ці слова світлої пам’яті Патріарха Йосипа Сліпого є не лише спонукою до кожного з нас прагнути досягати більшого у своєму житті, головно, в сенсі духовному,- вони також є закликом для нас, як для організованої спільноти, наполегливо працювати задля досягнення поставлених перед Спілкою високих цілей, суть яких зосереджена у гаслі «Бог і Україна».

Натхненні ним, з щирою вірою в Господа та в наші сили, маємо щоденно працювати задля допомоги Україні, її розбудови як незалежної, самостійної та соборної держави!

Автори світлин: Христина Долинюк, Давид Демянич.