У Бельгії відбувся крайовий табір СУМ

0
131

Понад 50 учасників, з яких 37 – юнацтво з різних регіонів Бельгії, а також Франції, взяли участь в черговому крайовому таборі СУМ. Він відбувся з 1 по 8 липня на Оселі Франкополе в бельгійських Арденах.

«СУМ в Бельгії існує вже 70 років, а оселя Франкополе – 50. Тут відбувалися зимові і літні табори, а також європейські олімпіади. Ми мали невеликі перерви в таборуванні, але ось уже три роки за порядком проводимо літній табір», – каже Голова Крайової Управи СУМ в Бельгії подр.Мирослава Фінів.

На таборі діти мали гутірки з сумознавства, історії вишивки, УПА та сучасного українознавства. Ручні роботи по виготовленню ройових прапорів, тризубів, мазепинок, спортивні змагання, вечірні ватри та окремий вечір таборових талантів.

 

 

Традиційно «на Івана» відбувалися народні дійства при ватрі. Окрім цього юнацтво мало кілька мандрівок, зокрема прогулянки на катерах, могли спробувати себе в основах скелелазіння підкоривши одну із гірських via ferrata («залізний шлях»). 

«Табори ми відновили десь 12 років тому, оскільки було багато дітей з Антверпену та інших регіонів, і це продовжувалося десь 7-8 років. Недавно ми мали перерву в таборуванні. Особисто мені це дуже заважало – маючи таку інфраструктуру в Бельгії й такі можливості… А найгірше це було для дітей, бо вони ростуть, пропускають, втрачаються зв’язки й контакти. Три роки тому, після перемовин з Мирославою Фінів, ми вирішили відновити сумівські літні табори на Франкополі. Перший рік в нас було біля 20 дітей, в попередній рік нам вдалося привезти групу дітей з України, батьки яких беруть участь в бойових діях чи займаються волонтерством. Таким чином ми хотіли зробити невеликий жест уваги щодо їх батьків і того, що вони роблять для України. Цього року нас разом з командою було вже біля 60-ти осіб», – ділиться враженнями Комендант табору друг Микола Данилюк.

Вперше за довгі роки в таборі взяв участь й представник Світової Управи СУМ – Організаційний Референт друг Святослав Липовецький.

«Цього року виповнюється 70-ліття СУМ в Бельгії, і нам було цікаво побачити, як відбуваються тут табори та зрозуміти перспективи розвитку СУМу в Європі, адже на Франкополі не лише відбуваються літні табори, а й по сьогодні поводяться зимові зустрічі на які приїжджають сумівці з інших країн», – каже він.

Питання подальшої активізації європейських теренів стане предметом розгляду на наступному засіданні Світової Управи, яке відбудеться в серпні цього року у Львові.