Виховно-відпочинковий табір на Веселці 2023

0
95

Топ-10 найкращих речей про виховно-відпочинковий табір на оселі СУМ «Веселка» біля Актону, Онтаріо

  1. Назва Табору. 

Цьогорічний табір називався «Крила України» ім. Патрона СУМ Архистратига Михаїла. Ця назва символізує силу і витривалість українського народу. Назва також віддзеркалює силу української діяспори, і особливо, силу нашої 75-літньої організації СУМ, яка підтримує Україну і разом з українським народом крокує до перемоги. CYM взяв на себе обов’язок допомагати Україні не лише фінансово, але старається пригорнути дітей, котрі були вимушені залишити свій рідний дім і переїхати до Канади. Цього року багато дітей котрі приїхали до Канади через війну вступили до СУМ-у під час року і згодом перебували перший раз на побутовому сумівському таборі. 

  • Денна Програма.

Програма була надзвичайно цікавою і насичена різноманітними зайняттями завдяки головної виховниці подруги Лесі Грицишин. Щодня хлopячі і дівочі курені слухали гутірки, грали спорт, займалися рукоділлям, вчилися пісні і готувалися до запланованого вечірного заходу. Були спеціальні дні коли відбувалися змагання де діти з картону і ліпки будували пароми, чи брали участь у тереновій грі, чи у конкурсах в басейні. Таборовики ходили неділями до каплиці на Служби Божі і також виступали з віршами і піснями під час відвідин батьків. 

  • Вечірня програма.

Вечером цілий табір разом збирався. Юнацтво розважалося при цікавих заходах, як наприклад – пізнавальні ігри, «Колесо Багатства» т зв. «Віл оф Форчун», Показ Талантів, свято Івана Купало, вогники, ватри,  кіно – фільми і мультики, Дівич Вечір, Парубковий Вечір, Таборове Весілля, вечірки та забави з танцями. Декотрі вечорі мали більш серйозний тон де наприклад вшановували полеглих героїв сумівців бійців або разом плели маскувальні сітки щоб передати ЗСУ в Україні. 

  • Точкування.

Курені конкурували між собою і отримували бали коли брали участь у певних заходах. Наприклад, одного дня кожен курінь отримав певне знаряддя і мусіло придумати і збудувати «Штукамабоб». Це була річ яка мала покращити життя пересічного таборовика на таборі. Рої представляли свій твір і журі, тобто члени команди приділили їм бали. Рої могли за свої назбирані бали купити привілеї, як наприклад продовження нічної тиші, переводити апель, піца-парті, чи купіль після вечері, тощо. 

  • Прогулька.

Цього року цілий табір поїхав до Провінційного Парку «Гарт Лейк» і там ходили на прикріплених поміж деревами мотузках (”трітоп трекінґ”) і спускалися з мотузків (”зіп лайнінґ”). Дехто робив квест використовуючи геокешування, і наймолодші купалися весь день при новому басейні з фонтанами.

  • Банси.

Кожного дня табір разом танцював до музики жвавих пісень. Цю традицію передали нам сумівці із України. Танці надавали приєнмий настрій і допомагли зарядити таборовиків корисною енергією.

  • Басейн.

Не було дня де юнацтво не купалося менше як два рази. Ново збудований басейн є епіцентром табору – місце де можна гарно відсвіжитись і відпочинути на теплому сонці і тоді вийти на майданчик, який розташований поруч і покататися на гойдальці. 

  • Крамничка.

Щодня після обіду стояли черги на морозиво. Батьки залишають гроші на конто кожного таборовика і таборовик має кредит і може собі купити два смаколики на день.

  • Кухня.

Завдяки пань Маріяни Семків і Марійки Гуски та їхнього кухонного складу, всі смачно їли сніданок, обід, підвечірок, вечерю і повечірок. Найулюбленіші страви були варенники та величезні вівсяні тісточка. Усі також дуже очікували традиційний барбекю на вечерю, які приготовляли батьки котрі приїжджали щосереди. Пані також часто роздавали чемним дітям цукерки!

  1. Таборова Пошта.

Кожного дня під час підвечірку діти отримували пошту. Це листи які таборовики або члени виховного складу чи команди щоденно писали один одному. Завжди приємно отримати листа підписаного або часами анонімно від когось де написаний теплий привіт або смішний жарт. В такий спосіб юнаки і юначки себе краще запізнали, записуючи свої спільні пережиття на таборі. Цього року було дуже багато дітей із інших міст. Були діти з Торонто, Етобіко, Міссісаґа, Гамільтон, Ґвелф, Кіченер і Лондон. Надіємося, що під час року будуть далі листуватися і триматися на зв’язку аж до наступного табору у 2024 році коли відмічатимемо 70-ліття оселі СУМ Веселка!

Додаткові фотографії про табір ”Крила України” ось тут: Перший тиждень і Другий тиждень табору 2023