Вакцинація протягом квітня проти грипу – важливіша, ніж будь-коли

0
65

1 квітня 2020 року

Випуск ЗМІ

Аудиторія: Громадськість

Оскільки сезон грипу 2020 року недалеко, всі австралійці, особливо групи ризикy або вікові групи, повинні організувати вакцинацію проти сезонного грипу протягом квітня.                                                    

Австралійці повинні поговорити зі своїм лікарем-терапевтом, фармацевтом або постачальником послуг з догляду (aged care), щоб влаштувати щеплення (вакцинацію) проти грипу протягом найближчих тижнів.

Хоча вакцина проти грипу не ефективна проти вірусу COVID-19, але вакцинація проти грипу має вирішальне значення для захисту загального здоров’я австралійців від грипу, який може зайняти від 100 до 1000 життів на рік залежно від ступеня тяжкості.

Експертна медична порада полягає в тому, що в цьому році та щороку, кожен повинен робити щеплення проти грипу, починаючи з дітей шестимісячного віку, щоб захистити себе та інших людей у громаді.

З 1 травня 2020 року всі працівники, які доглядають за літніми людьми, людьми з інвалідністю та відвідувачі закладу догляду літніх людей, повинні бути вакциновані проти сезонного грипу.

Уряд Австралії інвестував понад 80 мільйонів доларів на забезпечення більше безкоштовних вакцин у рамках Національної Програми Імунізації 2020 року ніж будь-коли раніше, включаючи нову чотиривалентну вакцину Fluad Quad® для людей віком від 65 років.

Загалом для Національної Програми Імунізації та приватного ринку 2020 року було забезпечено понад 13,5 мільйонів доз сезонних вакцин проти грипу. Сюди входить понад 4 мільйони доз Fluad Quad® для осіб віком 65 років і старше, що достатньо для вакцинації близько 100% когорти.                                                                 

Національна програма імунізації надає безкоштовні вакцини для тих, хто найбільш ризикує, включаючи:

  • вагітні жінки на будь-якій стадії вагітності;
  • всі аборигени та островники острова Торрес у протоці віком від шести місяців і старше;
  • люди віком від 65 років;
  • люди віком від шести місяців і старше, які мають певні фактори ризику; і
  • вперше –  всі діти віком від півроку до п’яти років.

Вакцини проти грипу також доступні через державні та територіальні програми, а також через приватних постачальників, включаючи лікарів загальної практики та громадські аптеки.

Через спалах COVID-19 існують чіткі національні вимоги до всіх австралійців залишатися вдома, якщо вони не проводять важливих заходів, однак дозволено виходити з дому для медичних чи інших потреб в охороні здоров’я, включаючи на отримання вакцини проти грипу.                                                                                                                

Люди, які перебувають у примусовій самоізоляції через підозру або підтверджений випадок захворювання на COVID-19, повинні залишатися в ізоляції та не повинні залишати своє житло, щоб пройти вакцинацію проти грипу.

Людям, у яких немає COVID-19 або не є підозрою на COVID-19, дозволяється покинути своє житло для вакцинації проти грипу, але рекомендується робити це лише у тому випадку, якщо вони попередньо зателефонували, переконавшись, що їх медичний працівник має вакцину та призначив зустріч зі своїм медичним працівником.

Одержання вакцинації з квітня забезпечує оптимальний захист у піковий період циркуляції грипу, як правило, з червня по вересень у більшості частин Австралії.

Цього року потрібно ще більш важливіше пильно ставитись до грипу через пандемію COVID-19. Поки ще не існує вакцини або ефективного лікування проти COVID-19, вакцинація забезпечує ефективний захист проти грипу.

Вакцинація проти грипу знизить ризик виникнення дуже небезпечного подвоєння грипу та коронавірусу – обох захворювань, що вражають дихальну систему.

Вакциновані люди різного віку мають меншу ймовірність захворіти на грип і, якщо таки трапляться, вони рідше мають важкий випадок. Менше випадків і менше важких випадків грипу призведе до меншого попиту на нашу систему охорони здоров’я.

На щастя, більшість випадків COVID-19 в Австралії досі були легкими, лише близько 10 відсотків заражених потребують госпіталізації. Це може змінитися, якщо люди, які вже стали вразливими від грипу, також заразилися COVID-19.

Дії, які ми вживаємо для уповільнення поширення COVID-19, також можуть зупинити поширення грипу та інших вірусів. Кожен з нас несе відповідальність зробити свій внесок у ці зусилля:

  • практикуючи гарну гігієну
  • практикуючи соціальне дистанціювання
  • дотримуючись вказівок уряду щодо громадських зборів і робочих місць, та
  • розуміння того, як і коли самоізолюватися.

Більше інформації про грип можна отримати на веб-сторінці https://www.health.gov.au/health-topics/immunisation/immunisation-services/flu-influenza-immunisation-service

Будьте в курсі останньої інформації про пандемію COVID-19 та відповіді уряду на веб-сайті www.health.gov.au