† 3 приводу смерті бл. п. о. мітр. Зенона Хоркавого

0
488

Крайова Управа СУМ Австралії висловлює свої співчуття з приводу смерті бл. п. о. мітр. Зенона Хоркавого.

Одного з найстарших священників нашої епархії. Священника іконописця, вшанувалника і колекціонерa українських стародуків, ікон, вишивок, ріжби, писанок, кераміки та багато іншого.

Отець Зенон народився 5-голютого 1936 року в Україні у селі Раковець, колишній Підгаєцький повіт Тернопільщина. Він пережив усі лихоліття Другої Світової Війни адже його дитячі роки пройшли в цьому неспокійному та бурхливому часі. Після війни він перебував у таборі для біженців у Німеччині, потім родина отця Зенона – батьки Василь та Розалія і три брати переїхали у Австралію де спершу перебували у різних таборах для біженців та, нарешті, поселилися в Мельбурні.

Отець Зенон прислуговував Владиці Іванові Прашку який вислав його на богословські студії до Риму. Спершу він навчався в Малій Семінарії, а потім в семінарії св. Йософата на Джаніколо.

Усі ці пережиття підгодовували о. Зенона до душпастирської праці та зродили зацікавлення до іконографії – іконописання та любові до сакрального та народного мистецтва.

о. Зенон служив як душпастир в усіх парафіях єпархії та в різних адміністративних  ролях.

Нехай Господь Бог прийми його безсмертного душу до Царства Небесного а тут на землі затримає Вічную Пам’ять!

[divider]

Похорон о. митр. Зенона Хоркавого

Понеділок, 26го березня 2018 6:00 p.m. Джілонг

Вівторок, 27го березня 2018 6:00 p.m. Ардір

Череда, 28го березня 2018 10:00 a.m. Катедрі North Melbourne

Internment: Altona Cemetery

If anyone desires, instead of flowers, a donation for the future development of Fr. Zenon’s favourite charity-the Arts and Crafts Museum in North Melbourne would be appreciated.