У Португалії завершився виховницький семінар СУМ

0
538

У місті Брага, 1- 3 березня, відбувся виховницький семінар Ініціативної Групи зі створення СУМ в Португалії “Крилаті світанки”.

Збіркою біля пам’ятника Героїв Небесній сотні, молитвою та хвилиною мовчання, сумівці вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за майбутнє України.

Гостею семінару стала Леся Воронюк – співзасновник ГО “Всесвітній день вишиванки ” , автор всесвітньо відомої акції День вишиванки та документального фільму Спадок нації, показ якого уже відбувся в чотирьох містах Португалії: Лісабоні, Порто, Бразі й Тавірі.

Головний меседжем гутірки Лесі Воронюк стосувався того, що культурна дипломатія має великий вплив на місцях проживання сучасних українців у діаспорі, а головно ж на її молодь.

«Нам надзвичайно приємно співпрацювати з Спілкою Української Молоді, яка діє майже сто років у світі та майже два роки на терені Португалії. Усі ми, спільно, повинні спрямовувати свої ресурси на поширення та висвітлення правдивої інформації щодо агресії Росії стосовно України. Ми спільно повинні виховувати справжню українську молодь», – каже Леся Воронюк.

На другий день семінару його учасники активно продовжили свою роботу: ігрова практика, дослідження абетки сумівця та тренінг з особистого планування, також диспут про важливість зберігання національної ідентичності, роздуми над новими проектами, вправи на концентрацію уваги з допомогою вишивання, обмін танцювальних вміннями, і звісно ж, прогулянка чарівним містом Брага.


Але час невпинний – триденний семінар “Крилаті світанки” добіг до кінця.

Завершився він спільною хресною дорогою святині Браги – паломницького центру  Bom Jesus do Monte.

Наповнені знаннями, позитивними враженнями та збагачені духовно, сумівці, з новими ідеями та задумами повернулися до своїх домівок.