ЛИСТОПАД. Сумівський історичний календар

0
1266

Пропонуємо Вашій увазі підбірку листопадових подій і дат, пов’язаних з історією та сьогоденням Спілки Української Молоді.

3 листопада 1937 року – у Соловецькому таборі особливого призначення (СЛОН), в урочищі Сандармох, напередодні 20-ліття Жовтневої революції, капітан держбезпеки Михайло Матвєєв розстріляв засновника СУМ Миколу Павлушкова.

3-4 листопада 1990 року – у Києві відбулися Збори Націоналістичної фракції СНУМ, де було прийняте рішення про створення Української Націоналістичної Спілки (УНС). На Зборі були присутні 72 делегати від Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Черкаської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської областей.

7 листопада 1990 року – СНУМ разом з УМА та УСС ініціює та бере участь в акціях протесту у зв’язку з проведенням т.зв. військового параду з нагоди річниці “октябрьського” перевороту в Росії. Акції пройшли в Києві, Львові, Сумах та в інших містах України. Відбулися сутички з міліцією та комуністами. Кілька учасників акцій були засуджені.

8-10 листопада 1996 року – в м.Торонто (Канада) відбувся XV Світовий Конгрес Спілки Української Молоді. Головою Світової Управи СУМ обрано подр.Віру Гайдамаху.

12-13 листопада 1991 року – в м.Чорткові Тернопільської області проходив ХІ Збір молодих націоналістів Тернопільського краю. Учасниками Збору стали члени СУМу, ГСПО “Тризуб” ім. С.Бандери, Соколу, Студентського Братства, Пласту, “Вертепу”. Збір мав на меті координацію дій молодіжних націоналістичних організацій, обговорення проблем молодіжної політики.

15 листопада 1901 року – у с.Постолівка Гусятинського району Тернопільської області народився учасник національно-визвольних змагань, український військовик, член ОУН, член СУМ Євген Побігущий (псевдо – Євген Рен).

16-18 листопада 2001 року – в Чикаго (США) відбувся XVI Світовий Конґрес СУМ. Головою Світової Управи СУМ обрано Юрія Наконечного.

17-19 листопада 1978 року – на Оселі СУМ Америки, в Елленвіл, відбувся ХІ Світовий Конгрес Спілки Української Молоді. Головою Центральної Управи СУМ обрано Євгена Гановського.

18 листопада 1989 року – в Києві на нараді 43 громадських організацій антикомуністичної опозиції, на якій були присутні й делегати СНУМу, ухвалено маніфест демократичного блоку України. У ньому велася мова про реальний політичний і економічний суверенітет України, наголошувалася необхідність прийняття нової Конституції України, легалізації в Україні УГКЦ та УАПЦ.

21 листопада 1991 року – у м.Лозова Харківської області нарядом міліції і людьми в цивільному було брутально затримано і жорстоко побито голову Лозівського осередку СУМ Романа Авраменка під час розклеювання листівок до референдуму 1 грудня.

21 листопада – празник Архистратига Божого Михаїла, Небесного Покровителя Спілки Української Молоді.

22 листопада 2004 року – розпочалась Помаранчева революція, активними учасниками якої була сумівська молодь.

26-28 листопада 1983 року – в м.Торонто, Канада, відбувся ХІІ Світовий Конгрес Спілки Української Молоді. Головою Центральної Управи СУМ обрано др.Євгена Гановського.

29-30 листопада 1969 року – в у Нью-Йорку (США) відбувся перший етап ІХ Конгресу СУМ. Друга частина відбулася в Лондоні (Великобританія) 24-25 січня 1970 року. Головою Центральної Управи став др.Омелян Коваль.

У листопаді 1993 року – Хмельницька обласна організація НРУ виступила засновником блоку “Подільський Рух”. Серед патріотичних партій та організацій до блоку увійшла обласна організація СУМ.

На початку листопада 1994 року – у Києві на знак протесту проти реанімації злочинної КПУ Київська організація СУМ знищила пам’ятну таблицю большевику Донару Затонському.

Листопад 2003 року – СУМівцями Австралії та членами Тернопільської міської організації Спілки Української Молоді в Україні започатковано акцію з вшанування пам’яті жертв Голодомору «Сопричастя» – 33 години посту, молитву та добрих справ.

Листопад 2017 року – Почесним Консулом України в місті Сідней (Австралія) призначено друга Ярослава Думу.