Гасло СУМ на 2018: “Ціль свободи – робити добро!”

0
923

«Ціль свободи – робити добро!», – ці слова Блаженнійшого Любомира Гузара обрала Світова Управа СУМ за гасло для Спілки Української Молоді на 2018 рік.

У такий спосіб Провід організації хотів вшанувати світлу пам’ять правдивого духовного авторитета сучасності, яким для мільйонів людей доброї волі був кардинал Гузар, а також спонукати членство задуматися над цінністю свободи та життєвим шляхом, який ми для себе обираємо.

Нині покійний владика Любомир неодноразово у своїх проповідях та виступах звертався до цієї теми.

Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі один із таких його роздумів «Про свободу», який було опубліковано у газеті «Дзеркало тижня» в лютому 2013 року.

Любомир Гузар. Фото: Андрій Поліковський / iPress.ua

Любомир ГУЗАР: «… Який зв’язок я вбачаю між спільною працею та свободою? Дуже простий. Свобода не є сама в собі цінністю. Свобода — це обставина бути людиною. Свобода — це лишень право творити добро.

Свобода не в тому, щоби робити що заманеться. Свобода — то змога служити людям. Чим більше людей усвідомлять таку свободу як природну потребу, тим більше добра вони здатні спільно створити одне для одного, а отже, для цілої країни.

Свобода є умовою, вона не є ціллю. Держава може почуватися вільною лише тоді, коли вона спирається на людей, які почуваються справді вільними. Водночас тільки у вільній державі народ може почуватися свобідним.

Ми спільно повинні збудувати державу, де вільна людина має бути на першому місці. Повна свобода цілої України має складатися з частинок свободи кожного з нас…».