Сумівці Аргентини здійснили прощу до Люхана

0
691

Члени Спілки Української Молоді в Аргентині здійснили паломництво до Марійського відпустового міста Люхан.

Традциійно таку щорічну прощу організовує українська греко-католицька єпархія Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині, на чолі із своїм владикою Даниїлом (Козлінським).

«Історично склалось так, що вже не один десяток років  вірні УГКЦ щорічно поспішають до одного з найбільш шанованих християнами Південної Америки храму Богородиці в Люхані (провінція Буенос-Айрес), щоб спільно помолитися та випросити ласк та заступництва в Матері Божої», – розповів Департаменту Інформації УГКЦ канцлер єпархії о.Назарій Кащак.

Крім сумівців у паломництві та Літургії взяли участь богопосвячені особи Української Греко-Католицької Церкви в Аргентині, керівники та представники численних громадських асоціацій культурних товариств, а також співробітники посольства України на чолі з Послом Юрієм Дюдіним.  

Цьогорічна проща є особливою для вірних Української церкви в Аргентині,  а саме тому, що святкує 50-ліття з моменту створення Апостольського екзархату для українців греко-католиків в Аргентині, а також освячення патріархом Йосипом Cліпим катедрального собору Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айрес.

Проща відбулася під гаслом: “Під покровом Пресвятої Богородиці, крокуючи разом у сопричасті, будуймо єдність”.

У проповіді Єпарх закликав вірних не будувати егоїстичних амбіцій, а працювати задля розбудови Царства Небесного, а на євангельському прикладі єпископ розповів, як ми повинні в нелегких обставинах  служити один одному. 

Після відправи Божественної Літургії вірні зі своїм архиєреєм зійшли в крипту, де знаходиться капличка єпархії, щоб помолитися Молебень за добро в громаді та мир для України і всього світу.

У Департаменті інформації УГКЦ повідомили, що почитання чудотворної фігури Матері Божої Люханської розпочалося 1630 року. Вона була виготовлена в Бразилії на замовлення Антоніо Фаріа де Са, землевласника землі в Кордоба дель Тукуман, який забажав мати зображення Богородиці у своєму маєтку. У чудесний спосіб ця фігура залишилася неушкодженою під час її перевезення через ріку Люхан неподалік станції Росендо, що за 70 км від Буенос-Айреса. На її честь було збудовано спочатку каплицю, а в 30-х роках ХХ ст. – величаву базиліку в неоготичному стилі. Ця фігура Матері Божої впродовж століть прославилася численним чудами та була проголошена покровителькою Аргентини.