«Справжня свобода – це здатність обирати добро», – Блаженніший Святослав

0
539

Пропонуємо вашій увазі роздуми Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава на тему, співзвучну із цьогорічним сумівським гаслом: «Ціль свободи – робити добро!».

На світлині: Блаженніший Святослав серед сумівців Аргентини, 2011 рік

Воскресіння Христове відповідає на найважчі запитання нашого буття, нашого суспільства та відкриває сенс наших терпінь. А відтак відповідає нам на питання: а чи є життя після смерті? Я думаю, що сучасна культура немає до кінця серйозних і глибоких відповідей на ці запитання. Один філософ говорив, що якщо людина не знає чого вона вмирає, то вона не знає, чого вона живе.

Ми відчуваємо в нашому серці, що людина не є створена для смерті, бо людина є створена для життя. І людина прагне жити вічно. Очевидно, що все те, що десь обмежує її глибинні прагнення, які заклав в людину її Творець, остаточно обмежує її свободу. Справжня свобода — це не є здатність обирати добро чи зло, це радше покликання щодо свободи. Справжня свобода означає вибирати добро. Якщо бути більш точним, то у Священному Писанні зазначено: «Ось я кладу перед тобою добро і зло, життя і смерть. Вибери життя».

У святі Воскресіння Христос не тільки своїм словом, своїм навчанням, але своєю особистою життєвою історією дає відповідь на ці найглибші питання. Смерть — це не є кінець. Життя є щось більше, ніж наше земне життя. Коли хтось справді має силу і відвагу ввійти в смерть з надією на воскресіння, така людина є непереможна. Тому каже Христос, що немає нічого неможливого для того, хто вірує.

Нагадаємо, що у серпні минулого року Світова Управа СУМ обрала Світова Управа СУМ за гасло для Спілки Української Молоді на 2018 рік слова Блаженнійшого Любомира Гузара: «Ціль свободи – робити добро!».

 

Джерело: інтерв’ю, яке Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав дав “5 каналу”//Департамент інформації УГКЦ

Прочитати більше можна ТУТ.