Світова Виховна Рада СУМ оголошує конкурс до 100-річчя української революції

0
440

Світова Виховна Рада оголошує конкурс «Незалежність – право усіх народів» між осередками, Відділами Юнацтва і таборами, присвячений 100-річчю проголошення незалежності України 22 січня 1918 року.

Як повідомили Голова Світової Виховної Ради подруга Марія Поліщук, конкурс має за мету спонукати виховні сили Спілки придумати, зорганізувати та провести у себе творчий, пам’ятний для Юнацтва і найбільш виховноорієнтований спосіб відзначення тієї вікопомної річниці.

Конкурс нагороджуватиме керівництво та виховні сили 3-5 осередків, Відділів Юнацтва або таборів, які найкраще впораються із цим завданням.

Відзначення має мати форму історичної прогульки осередку, відділу чи табору до місця у своїй околиці, яке пов’язане із визвольними змаганнями чи державотворенням країни, в якій проживає. Таким об’єктом може бути історична будівля, поле бою, видатний монумент, давні руїни тощо.

Виховники даного осередку, відділу чи табору мають розробити цікаву й змістовну програму мандрівки. Така програма, для прикладу, може включати пошук визначених об’єктів, колоритну церемонію, історичну теренову гру, виконання на місці певного проекту, пропагандивну акцію тощо.

Прогулянку та її програму треба задокументувати або дописом з фотографіями або фільмом із наративом.

Старше Юнацтво осередку, Відділу чи табору має додатково зробити та написати дослідження про місце відвідин, порівнюючи при цьому, з аналізом, подію в чужій історії з аналогічною подією в історії українських визвольних змагань. Учасники в Україні зроблять порівняння події в Україні з аналогічною подією у будь-якій іншій країні світу.

Конкурс триватиме цілий рік. Реченець пересилки описового матеріалу є 31 грудня 2018 року.

До описового матеріалу слід включити все пов’язане із заходом:

  • детальний опис (звіт) заходу – місце й час його відбуття,
  • пояснення його мети (найкраще у формі святочного денного наказу),
  • програму занять та ігор,
  • гутірки-оповідання відчитувані на заході,
  • згадувані вище короткі юнацькі дослідження,
  • опис занять, ручних проектів, теренових ігор тощо,
  • світлини та/або відео-фільм (можна його виставити на осередковій веб-сторінці).

Матеріали для конкурсу пересилати на електронну пошту голови Світової Виховної Ради СУМ – подруги Марії Поліщук – [email protected].

Вислід конкурсу буде проголошений 22 січня 1919 року в День 100-річчя проголошення Акту Соборності України.